Hicugi no Čaika: Avenging Battle (TV seriál)

• Japonsko

棺姫のチャイカ AVENGING BATTLE

• Japonsko

Hitsugi no Chaika: Avenging Battle

Chaika: The Coffin Princess - Avenging Battle

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2014, 10x24 min

Pokud se vám líbila první řada a tam kde ostatní viděli nedostatky, jste vy nacházeli jen přednosti, pak budete druhou řadu zbožňovat. Chcete akci a napětí - není problém, chcete další zajímavé charaktery - máme jich dost, chcete Chaiku - dáme vám jí vrchovatou měrou a v dalších provedeních, protože Chaiky přece není nikdy dost. Zkrátka druhá série si nejen drží úroveň té první, ale dík postupnému rozkrývání příběhu a odpovědí na některé otázky (které ale pouze přinášejí nové) ji i překonává. Jediná škoda je trochu uspěchaného a nedotažené konce, protože tak jako byla předposlední episoda vynikající a povedená, tak stejnou měrou se jim to v té poslední povedlo zazdít... Zkrátka má to svoje mušky, ale v momentě kdy začne Chaika mluvit tím svým zvláštním stylem mi začnou být vcelku ukradené...(13.11.2014)

O třídu lepší než předchozí série. Shlédl jsem to na jedni posezení. V podstatě vše, co bylo nějakým způsobem zajímavé v minulé řadě, je zde opět. Avšak děj má spád díky odhalování tajemství, jenž nám první řada nastínila. Konec je trochu uspěchaný, ale všech deset epizod je kvalitou hodně vyrovnaných. Opening i ending žádná sláva.(28.7.2016)

2. "Čajka" nedopadla vůbec špatně. Pedál je celou dobu sešlápnutý k podlaze, schopně se využívají základy z první sezóny, takže se jen dál a dál rozkrýva pexeso "čajek" a jak už to u pexesa bývá, tak konec bývá nejrychlejší a nejjednodušší. Krom hodně hrubě umáznutého zakončení se totiž opět nedá princezně s rakví nic moc vyčíst. Plot-twisty jsou uvěřitelné, postavy se chovají v normě (krom Lady, která z ničeho nic prožije záchvat schizofrenie) a i když jsem měl pochybnosti, jak se osvětlí původ hlavní hrdinky, tak jeho zdůvodnění a vylíčení je nezvykle rozumný. Potěšila mě absence přerostlé megalománie, tempo od zpomalení kolem 3. epizody neustále nabíralo na obrátkách a napětí, možná bych jen tag "romantika" změnil na "velmi OK vztahy" a chvílema mě Chaika svým sice roztomilým, ale zato drobet připitomnělým, naléháním pila krev. Krom toho se tahle fantasy story docela povedla, ne?(20.7.2017)

Trabant + Lada Niva = ultimátne neporaziteľné kombo :-). Neviem kde to tí japončíci vyhrabali, ale pobavilo dobre. Ešte o dva diely kratšie ako predchádzajúca séria.. Povedzme že dobre, ale radšej by som ubral zo začiatku a viac rozobral záver. Takto to vyzeralo (pri sile protivníka) príliš jednoducho. Pravdupovediac by som vzhľadom na imidž zloducha čakal aj viac krvi (niektoré momenty boli nepochopiteľne "mäkké"). Romantika vs realita. Ale aj tak sa dá. Chaike želám všetko naj ;-). Už nezostáva nič iné, len počkať na sľubované OVA. PS: Ako rozlíšiť staré zaklínadlo od moderného? Staré sú kruhové a moderné štvorcové ;-).(25.1.2015)

Obchodnice s Čajem a Kávou útočí nanovo. Tentokráte tvrději a cílí na aromata. Povedla se jim taková příchuť, která dokáže vzbudit i mrtvé. Pěkné zakončení. Mňau Mňau 72 %(4.6.2019)