Ronja, dcera loupežníka (TV seriál)

• Japonsko

Sanzoku no musume Ronja

• Japonsko

山賊の娘ローニャ

Ronia the Robber's Daughter

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Japonsko, 2014, 26x25 min

Goró Mijazaki

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

• otík

Viděl jsem díl, kde se dcera narodila a jak ostatní loupežníci čumí na její matku, která ji jde kojit. Vskutku vtipná scéna. Jinak pro mně neobvykle hranatá animace, slušný dabing, očekávaný příběh.(13.2.2018)

Z perpspektivy dospělého to má jasné rezervy, nicméně perspektivou mé tříleté dcery, neexistuje lepší seriál. MangaRonja je dětský holčičí ideál. Potvrzeno rodičem....(25.5.2018)

Tenhle kousek je očividně určený pro děti, ale věřím, že se může líbit i dospělým. První dvojdíl je opravdu moc pěkný a pohádkový. Veliteli party loupežníků se narodí dcerka a všichni členové družiny se nad ní rozplývají a starají se o ni. V dalším díle stačí malá Ronja rychle vyrůst a sama se vydává do lesa vstříc novým dobrodružstvím. Ve výsledku to znamená, že většina epizod je věnována pohledům na krajinu a přírodu a na to, jak v nich hlavní hrdinka dovádí za zvuku svého zvonivého smíchu. Pro mě drop po 6. epizodě s tím, že se na to možná někdy dodívám. 6/10(24.11.2014)

Miyazakiho předělávka filmové Ronji, dcery loupežníka plná překrásných kreseb zachovává původní kouzlo fantasy pohádky.(3.5.2015)

• Nonna

Můj bóže, to je zdlouhavý a nekonečný, že se to v tom nedělním studiu kamarád nedá vydržet. Ty dlouhé pohledy do očí a při rozčilení, to zbytečné pobíhání po lese.....zlaté původní filmové zpracování. A po dlouhodobé nudě najednou přijdou hrůzní skřítci Šedivíci a dítě se mi z nich rozeřve strachy a uteče do ložnice pod peřinu. Jediné, co oceňuju, je docela slušná animace.(21.10.2018)

Seriál se dost věrně drží knihy. Děti jsou z něj nadšené a hrají si na Ronju a Birka. Pro dospělé místy trochu zdlouhavé a bez děje. Pěkná hudba. Osobně bych preferoval sestřih do 13 dílů. Ale 4* si zaslouží(3.6.2018)