Ronja, dcera loupežníka (TV seriál)

• Japonsko

Japonsko, 2014, 26x25 min

Goró Mijazaki

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

• otík

Viděl jsem díl, kde se dcera narodila a jak ostatní loupežníci čumí na její matku, která ji jde kojit. Vskutku vtipná scéna. Jinak pro mně neobvykle hranatá animace, slušný dabing, očekávaný příběh.(13.2.2018)

Z perpspektivy dospělého to má jasné rezervy, nicméně perspektivou mé tříleté dcery, neexistuje lepší seriál. MangaRonja je dětský holčičí ideál. Potvrzeno rodičem....(25.5.2018)

Moje dcera to miluje. Když to skončilo, tak řvala, že už nebude další díl. Ale já preferuji hranou Ronju. Ta má prostě lepší spád a celkově to není takové roztahané.(6.4.2019)

Tenhle kousek je očividně určený pro děti, ale věřím, že se může líbit i dospělým. První dvojdíl je opravdu moc pěkný a pohádkový. Veliteli party loupežníků se narodí dcerka a všichni členové družiny se nad ní rozplývají a starají se o ni. V dalším díle stačí malá Ronja rychle vyrůst a sama se vydává do lesa vstříc novým dobrodružstvím. Ve výsledku to znamená, že většina epizod je věnována pohledům na krajinu a přírodu a na to, jak v nich hlavní hrdinka dovádí za zvuku svého zvonivého smíchu. Pro mě drop po 6. epizodě s tím, že se na to možná někdy dodívám. 6/10(24.11.2014)

Viděno v rámci Studia kamarád ... a musím říct, že to bejt trošku víc "zdospělený", rozhodně dávám 4*! :D Ten Mijazaki tam prostě znám, i když Mijazaki ml.(23.4.2019)

Miyazakiho předělávka filmové Ronji, dcery loupežníka plná překrásných kreseb zachovává původní kouzlo fantasy pohádky.(3.5.2015)

• Nonna

Můj bóže, to je zdlouhavý a nekonečný, že se to v tom nedělním studiu kamarád nedá vydržet. Ty dlouhé pohledy do očí a při rozčilení, to zbytečné pobíhání po lese.....zlaté původní filmové zpracování. A po dlouhodobé nudě najednou přijdou hrůzní skřítci Šedivíci a dítě se mi z nich rozeřve strachy a uteče do ložnice pod peřinu. A teď jsem nedobrovolně odkoukala další díly. Jedno se Japoncům nedá upřít. Geniálně zazdili i ten poslední zbytek severské atmosféry, která z knihy i z filmového zpracování vyzařovala a navíc, jsou skuteční mistři v natahování nic na neúnosnou míru. To, čemu je ve filmu věnováno 20 vteřin, např. smích nebo rozčilení Matyse, dokážou autoři natáhnout na jeden celý díl.(21.10.2018)

Japonská verze klasického evropského fantasy příběhu pro děti nedopadla vůbec špatně. Dětem se to líbí hodně.(9.2.2019)

Možná je to mou slabostí pro Japonské seriály, ale tento seriál je krásný a i naší malé se moc libí, hlavně vyobrazení zvířátek, přírody a hlavně Ronja.(16.3.2019)

Seriál se dost věrně drží knihy. Děti jsou z něj nadšené a hrají si na Ronju a Birka. Pro dospělé místy trochu zdlouhavé a bez děje. Pěkná hudba. Osobně bych preferoval sestřih do 13 dílů. Ale 4* si zaslouží(3.6.2018)

Slušný detox pro všechny, kdo už mají vybudovaný návyk na holywoodské animáky, plné honiček, přestřelek a dějových zvratů. U nás doma se tenhle low-tempo seriál těší velké oblibě a vyvolává větší emoce, než jakýkoli Disneyho trhák.(7.1.2019)

Krásný a milý animovaný seroš o Ronje, určený pro děti, který umí pohladit na duši. Český dabing se také povedl.(30.3.2019)