Obr Dobr

The BFG

Roald Dahl's The BFG

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Indie, 2016, 117 min

Takový příjemný, pohodový, rodinný filmek na nedělení odpoledne. Jak se příběh rozvíjel, tak mě to přestávalo trošku bavit, tak jsem chtěl dát 3*, ale nakopla mě skvělá scéna u královny a nakonec ty 4* dám.(11.2.2018)

Jednoduchý, ale milý příběh, který bylo těžké zfilmovat. Ale rozhodně mi nevadilo, že film plynul pomalu a neuspěchaně a bez výrazných efektů. Možná i z hlediska toho, že film je hlavně pro děti by bylo lepší, kdyby byl o chlup kratší, i kvůli tomu, že první půlka byla lepší.(5.9.2016)

Měl jsem z filmu smíšené pocity. Chvíli jsem měl radost, že na to koukám na velkém plátně, jindy jsem litoval vyhozených peněz a přišlo mi to moc dětinské. Film se nakonec ustálil a vyšel z boje z odřeným štítem. Rylance opět předvedl velmi slušný herecký výkon a po vizuální stránce není moc co vytknout. Jen ta plochá dějová linka. Ještě jeden postřeh, bud už je Williams senilní nebo se mu tentokrát komponování k tomuto filmu moc nevyvedlo, asi utekly noty. Průměr.(9.9.2016)

Keď som na tento film narazila, len som sa nad obrom s veľkým nosom a ušami pousmiala a zabudla na jeho existenciu. To som si ale nevšimla, že obra hrá Mark Rylance, do ktorého som sa zapozerala rovnako ako Spielberg. Režisér zrejme od lásky k nemu mäkne a som za to rada - natočil vďaka tomu rodinné fantasy, ktoré vás pohladí po duši. Tempo rozhodne nie je závratné a o napätí sa nedá hovoriť - ja som ho tu však ani nehľadala. Rodičia možno prispia, no som presvedčená, že deti budú spokojné. Je tu rozkošné malé dievčatko, dobrý obor a sny. Všetko nádherne hrá farbami, bliká, žiari. Zapojenie kráľovnej sa mi zdalo už trošku moc, na druhej strane rozosmiala 24-ročného chlapa tak úprimne, že si nedovolím ani slovko kritiky. :) Spielberg má remeslo stále pevne v rukách a Mark Rylance so svojím skromným pohľadom, vo svojich 57 rokoch vychádza na výslnie. Neviem sa dočkať ďalšieho filmu s ním.(3.8.2017)

Absence poutavého příběhu, alespoň se špetkou nějakého tvůrčího nápadu, je tak velká, že se mi chce skočit z okna a doufat, že mě nikdo nechytí. Kde je ten nápad z Nekonečného příběhu? Kde je ta hravost fantazie? Asi si musíme zvyknout, že v dnešní době jsou spíš dobří animátoři, než dobří scénáristé!(21.11.2016)

Do půlky filmu si říkáte, jaká je to i fajn pohádka, jen, že něco postrádá. Najednou přijde část filmu, kde si říkáte, jak tam tahle část vůbec nepatří. Jako by byla z jiného filmu a najednou Vám spadne čelist, ale nikoliv úžasem, ale údivem, jak tohle mohl Spielberg udělat?! Chvílemi jsem přemýšlel, dumal jsem, najednou jsem nevěděl, co s hodnocením?! Dobře, dobře, obře. Vyjímaje té "ošklivé" části, paní Královny, jsem se smiloval a uštědřil Obru Dobru, zasloužených 60%. Vizuálně úžasný film, velmi krásné efekty, i hudebně, od Johna Williamse. Graficky je to skvělé zvládnutý film, který si Vás efekty a vizualizací získá, potom Vás ale může zklamat, tou poslední třetinou, která je dle mého úsudku, mimo. Na odpolední čaj, s ratolestmi, je to ucházející.(29.12.2016)

• Lacike

Totalna nuda bez tempa. Postavy nezazivne a to ich tu vela nie je. Humor prakticky ziadny. CGI spickove, ale prostredie v ktorom sa to odohrava nezaujimave, takze aj CGI vysli na zmar. Chcel som dat z ucty k Spielbergovi aspon 2*, ale film je bez pretacania neznesitelny. 3/10.(16.1.2017)

Celkem milá pohádka, kde kralují hlavně triky, John Williams a Spielbegův cit pro příběh. Ten totiž tentokrát není nikterak košatý, ale díky Spielbergovi utíká svižně a nemá hluchých míst. Mezi klasiky se Obr Dobr asi nezařadí, ale příjemná podívaná to je.(15.4.2017)

Všetci sme to chceli. Aby sa sám majster vrátil k tomu, čo vie najlepšie. Detským pohľadom vyrozprávané dobrodružstvo, plné emócií a dokonalej vizuálnej stránky. Lenže Števo sa nevrátil. Nevrátil sa, no a čo je horšie zaostal o míľové kroky sám za sebou. Pán režisér, ktorý by vekom mal skúsenosti predávať, pôsobí ako niekto, kto ich kupuje. Chápem, že si taká superstar môže dovoliť všetko, aj nezdar, ale pre nás ( oddaných ) divákov je tu stále veľká zodpovednosť. To radšej prestať. Nech sa to už nestane pán Spielberg!(9.9.2016)

• snob

Kniha Roalda Dahla byla cynická, krutá, vtipná a společensky kritická. Jak to tak bývalo v jeho zvyku. Spielberg z jeho příběhu a charakteristické chmurnosti pro děti udělal strašnou šmíru plnou mydlinek a pentliček a děsivě poplatných vtípečků. Zkrátka tradiční hollywoodské vykostění myšlenky a nadnesení pouze formy. No to jako kde to, do prdele, jsme. Film na velmi volné motivy knihy Roalda Dahla.(10.2.2018)

Vizuální obžerství. V tom dobrém slova smyslu. Spielberg s Kamińským vytvořili nádherné pohyblivé obrázky a Williams to tradičně skvěle ozvučil. Bohužel je ta technická dokonalost postavena okolo mizerného scénáře. Možná je problém už v předloze, tu ale neznám. A kratší stopáž by tomu taky neuškodila.(2.9.2016)

Na Obra Dobra se hezky kouká je milý má milý projev, který by byl lepší v originále, ale ono to nic víc v celku nemá. Ale v podstatě tento film není určený pro dospělé publikum, ikdyž se jedna mamina co vedle mě seděla celkem nahlas smála, ale dětem to téměř trhalo bránice. Pro mě jen pohádka na kterou se podívám jednou a konec. ( 4.9.16/Kino Luna/Sčítání lidu: 150 a více )(4.9.2016)

Tvrdiť, že táto rozprávka je detinská nie je na mieste. Však to je pre deti a keby že nejaké mám, rozhodne by sme išli do kina radšej na toto ako na hociktoré prihlúple Pixarovky. Má to veľmi roztomilý príbeh kde je plno zaujímavých filozofických myšlienok, efekty sú na geniálnej úrovni, dieťa aj dospelí si prídu na svoje. Akurát záver bol trocha viac prestrelený ako by som zniesol.(8.11.2016)

70%(24.7.2016)

• Vyhy

Promarněný potenciál. Přitom mě ukázky zaujaly a říkal jsem si, že by to mohlo být příjemné sledování. Ale mýlil jsem se. Občasná nuda. Ta holka mi lezla na nervy. Efekty špatně udělné a celkově příběh jednoduchý a vše možný, jen ne zajímavý a dojemný.(31.10.2016)

Jsem zmaten zdejším nelichotivým celkovým hodnocením, protože já jsem viděl opravdu hezkou pohádku pro nižší věkové kategorie, která od začátku udivuje svým světem a oplývá opravdu kouzelnou atmosférou, kterou korunuje svým výkonem Mark Rylance, který je výborný i jako animovaný (ne)obr. Škoda dvou uprděných vtipů a opravdu dlouhou stopáží, ta by chtěla o 20 minut zkrátit. Jinak je to opravdu povedená pohádka o kamarádství, do které Spielberg vdech nepopsatelné kouzlo.(1.10.2017)

Fantastickou animaci krájení okurky a nalévání limči kazí infantilní závěr, jež vyloženě nepotěší. Rovněž by mě zajímalo, z kterého kontinentu podnikali obři své steče. On už jen název filmu samotný je dosti "ehm" zvláštní a současně mě vůbec nepřekvapuje, že se pod něj podepsal ŠPILBERK. 71%(13.12.2016)

Přiznám se, velká očekávání jsem od tohoto filmu Stevena Spielberga neměl, ale jednoduše se ukázalo, že točit umí a že Roald Dahl prostě napsal zajímavou předlohu. Příběh je hezký, nápaditý, ale provedení prostě hraje hlavně na skvělý vizuál, což se podařilo. Tomu jde vytknout málo. Postavy jsou mnohdy skoro až zbytečné, nejlepší je BFG a Sophie, což se asi čekalo.(9.1.2017)

Na pohádkách mám nejraději když se u nich pořádně zasměju, tady je to spíš o pousmáti, že je to hezké, roztomilé, co já vím a tak mi přijde, že je to spíš zaměřeno na menší děti, ale hostina u královny mě dostala, ty příbory byli prostě senzační a z mého pohledu nejsilnější veselí moment pro mě. Viděno v rámci Seznamte se s...Roald Dahl(22.3.2018)

Hlas Marka Rylance byl cool, jinak mi ale přišlo, že zpracování na filmové plátno se moc nepovedlo. Zkusím raději knihu. Víc než Harryho Pottera mi OST připomínal Star Wars.(7.8.2016)