Bad Hurt

USA, 2015, 101 min

Mark Kemble

Igor Kropotov

Tina DiGeorge

Jsou filmy, které se snaží prezentovat příběhy postižených a psychicky nemocných tak, aby to nebylo moc patetické, pak jsou zde takové, které se tomu nevyhnou. No a nakonec jsou zde i ty, kterým se to daří tak na půl, což si myslím, že je i snímek "Bad Hurt", který ztrácí především v závěru. Ale přesto neurazí.(18.2.2016)

"Bad Hurt" by som ohodnotil ako celkom fajn natočený film, no jeho najväčším problémom je, že skoro vôbec nezvláda vytvárať správne väzby medzi jednotlivými postavami a rovnako veľmi nevie svoje postavy správne predať. Myslím si, že jediný, kto skutočne vychádza dobre je Karen Allen v role matky. Najviac dokážeme prežiť jej pocity a trable a keď sa film sústredí na jej zanietenosť a problémy a pocity, tak si myslím, že je najlepší. Okrem toho je tu aj pár scénok, ktoré sú veľmi dobre zvládnuté, ako vojak, ktorý sa rozhodne vystreliť k úcte všetkých 21 nábojov vo svojej puške. Malé detaily ako tento vedia z toho urobiť fajn film. Ale ako som už povedal, ostatné postavy sa veľmi ťažko presadzujú a majú málo momentov na to, aby sme ich pochopili, alebo dokázali voči nim v určitých situáciach prejaviť väčšiu dávku súcitu. Najmä keď sa stane niečo silné, čo skutočne zatrasie ich životmi. A tam by sme mali vyťažiť viac emócií, čo sa tomuto filmu nepodarilo. A najmä v poslednej polhodine sa film stáva veľmi nesympatickým a akosi stráca svoje čaro. A je to škoda. Ale myslím si, že posledných 5 minút ten záver zase celkom zachraňuje. Chcel som asi od tých postáv a nápadu trošku viac. Myslím si, že film za pozornosť stojí a rozhodne je tu veľa dobrých momentov, no rovnako sú tu aj momenty, kde som sa nudil a mal pocit, že potrebuje film trošku iný smer. Ale strata času to určite nie je. Hodnotenie: C+(26.7.2016)

Dráma z vidlákova o rodine, ktorá už dávno prestala fungovať, avšak ju neustále drží pohromade láska matky k svojim už dospelým deťom. Je to navyše s príjemným soundtrackom. Také gitarky...(20.8.2016)