Sú Vianoce roku 1999 v malom meste Staten Island a Elaine Kendall (Karen Allen) spomína so svojim mužom Edom (Michael Harney), ako boli všetci šťastní a koľko zábavy si spolu užili, keď deti boli ešte malé. Teraz však sama nevie, čo drží jej stále rodinu pohromade. Najstarší syn Kent (Johnny Whitworth) trpí duševným i fyzickým zranením po tom, ako sa vrátil z Iraku, dcéra DeeDee (Iris Gilad) je retardovaná a druhý syn Todd (Theo Rossi) si nechce uvedomiť realitu, v ktorej sa nachádza. Elaine však neprestáva dúfať, že osobní démoni a deštruktívne tajomstvá, ktoré sužujú členov jej rodiny, putá medzi nimi nepretrhnú. (sochoking)

silentname

"Bad Hurt" by som ohodnotil ako celkom fajn natočený film, no jeho najväčším problémom je, že skoro vôbec nezvláda vytvárať správne väzby medzi jednotlivými postavami a rovnako veľmi nevie svoje postavy správne predať. Myslím si, že jediný, kto skutočne vychádza dobre je Karen Allen v role matky. Najviac dokážeme prežiť jej pocity a trable a keď sa film sústredí na jej zanietenosť a problémy a pocity, tak si myslím, že je najlepší. Okrem toho je tu aj pár scénok, ktoré sú veľmi dobre zvládnuté, ako vojak, ktorý sa rozhodne vystreliť k úcte všetkých 21 nábojov vo svojej puške. Malé detaily ako tento vedia z toho urobiť fajn film. Ale ako som už povedal, ostatné postavy sa veľmi ťažko presadzujú a majú málo momentov na to, aby sme ich pochopili, alebo dokázali voči nim v určitých situáciach prejaviť väčšiu dávku súcitu. Najmä keď sa stane niečo silné, čo skutočne zatrasie ich životmi. A tam by sme mali vyťažiť viac emócií, čo sa tomuto filmu nepodarilo. A najmä v poslednej polhodine sa film stáva veľmi nesympatickým a akosi stráca svoje čaro. A je to škoda. Ale myslím si, že posledných 5 minút ten záver zase celkom zachraňuje. Chcel som asi od tých postáv a nápadu trošku viac. Myslím si, že film za pozornosť stojí a rozhodne je tu veľa dobrých momentov, no rovnako sú tu aj momenty, kde som sa nudil a mal pocit, že potrebuje film trošku iný smer. Ale strata času to určite nie je. Hodnotenie: C+ ()

sochoking

Dráma z vidlákova o rodine, ktorá už dávno prestala fungovať, avšak ju neustále drží pohromade láska matky k svojim už dospelým deťom. Je to navyše s príjemným soundtrackom. Také gitarky... ()

kaylin

Jsou filmy, které se snaží prezentovat příběhy postižených a psychicky nemocných tak, aby to nebylo moc patetické, pak jsou zde takové, které se tomu nevyhnou. No a nakonec jsou zde i ty, kterým se to daří tak na půl, což si myslím, že je i snímek "Bad Hurt", který ztrácí především v závěru. Ale přesto neurazí. ()