Muminci

• Finsko Moomins, The

Vítejte v čarovném světě muminího údolí, jehož obyvatelé se nebojí snít. Finský animovaný seriál. (Česká televize)

Stejšn

Je to k vzteku. Skvělý starý seriál dokázala Česká televize opět totálně zabít příšerným dabingem. V anglickém znění, ze kterého je to převzaté, mluví všechny postavy Richard Murdoch a je to kouzelné a poetické. V české verzi má každá z postav svůj hlas, uječený a nepříjemný. Navíc zažitá jména postav z poloviny neodpovídají knížkám které u nás vycházejí několik desetiletí (Bambul je tady Bambula, Čenich je Ňuf, Malá Mia je Majka atd. - proč?). Jsem zklamaný a nasraný. Jinak tohle samozřejmě není finský seriál a už vůbec ne z roku 2012, jak je tu napsáno na ČSFD, ale polsko-rakouský z roku 1979 a na ČSFD už jednou je (sám jsem ho přidával) a to tady. ()

Gemini

Trnkovská stop-motion loutková animace s hodně malým počtem snímků za sekundu, figurky bez úst s děsivě pronikavýma očima... to je jako kdyby do říše přátelských Mumínků nějaká chorá mysl vyslala chorou mysl Larse Von Triera:) Nějak se zdráhám uvěřit tomu, že tohle má být pro děti tak jako pro ně byl ručně kreslený seriál ze začátku devadesátých let, který čeští diváci (včetně mě) znají zřejmě jako jediný. A pokud je to navíc tak jak říká Stejšn, tak je to zřejmě "hádé" reedice, o které se píše na wikipedii, a vysvětlovalo by se tím i to jak to po technické stránce vypadá. Na mém hodnocení to ale nic nemění;) 50% ()