Turbotarantule: Láva poraženým (TV film)

Lavalantula

Lavalantula

Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 83 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (52)

• LIVINGDEAD

Když Steve Guttenberg ve filmu potkal Iana Zieringa a řekl mu, že je tu nebezpečí, aby se schoval a Ian odpověděl: "Rád bych pomohl, ale mám problém se žraloky (Sharknado)" , měl jsem dost! :-)(12.9.2015)

V podstatě to samé, co Mendezův předchozí Big Ass Spider; jen jednoho obřího pavouka nahradila armáda menších, kteří navíc slintají žhnoucí lávu a plivají napalm. I tentokrát se s nimi dostaví kupa chtěného humoru, ale už to naštěstí není tak dementní jako Sharknado (to má totiž svou vlastní "filmovou" kategorii). Lavalantula odsýpá až překvapivě svižně, sympatických osminožců je nespočet, ale co nejvíc práskne do očí, je obsazení - hned čtyři ksichty ze série Policejní akademie, Leigh "co tu kurva dělám" Whannell a samozřejmě nechybí ani Steve Sanders, jenž začíná být pro SyFy nepopiratelnou ikonou. Takže ve výsledku jasná trojka: je to celkem prdel a Bloody pavouky rád, což je taky jasná věc.(16.8.2015)

• MM_Ramone

"Lavalantula" je obrovský pavúk, ktorý chŕli lávu. Tieto zvláštne a mimoriadne nebezpečné tvory začali terorizovať obyvateľov Los Angeles. Do mesta sa dostali počas sopečne erupcie a následného zemetrasenia. Na odpor sa im postaví starý, pupkatý policajný akademik Steve Guttenberg. Musí zastaviť tieto monštrózne lávové pavúky. Je to nízkorozpočtové, poriadne absurdné, ale popri tom i celkom zábavné. Nezávislá filmová spoločnosť The Asylum, týmto snímkom určite potešila všetkých svojich verných divákov. **(13.6.2016)

• Wacoslav1

Podobně jako u Big ass spidera který je od stejného režiséra jsem to čekal trochu zábavnější. Trailer se nám snaží říct, že tu máme srandu jaká tu v oblasti trashe ještě nebyla, ale zdaleka tomu tak není. Tenhle žánr už je asi taky nenávratně mrtvej, ale zase pavouci co flusají lávu pobaví, takže jako jednorázovka ještě jo.45%(1.9.2015)

,,Zničili Modrou ústřici!" Přesně ten typ filmů, kde záleží na úhlu pohledu. Můžu ho označit za srajdu, nebo se nad vše povznesu a nechám se bavit. Jaktože v kolonce žánr není KOMEDIE? Já už se dlouho tak nenasmál. A v jisté chvíli jsem měl pocit, jako bych sledoval důchodovou Policejní akademii zpět v akci. Jasně, většina triků za moc nestojí, příběh je jednoduchý, dialogy příšerný. Ale to mne tentokrát opravdu pobavilo. Pavouci plivající oheň a spousty odkazů pro filmové fanoušky (Pavouci útočí, Arachnofobia a vůbec většina pavoučích filmů, Creepshow, King Kong, Zemětřesení...).(8.6.2016)

Celkem dost jsem se těšil na to že uvidím partu z Policejní akademie znova v akci. A navíc s pavoukama? Nemohl jsem šáhnout špatně. Jen mě celkem zklamaly dvě věci Winslow a Easterbrook měly hodně málo prostoru a to byla škoda, a maximálně nevyužito. Druhá věc která mě celkem nasrala byl konec kterej byl prostě až moc hloupej. Nicméně celkově je zábava zaručena, efekty zábavné, akce je tu pořád a sem tam film překvapí camee ať už Whannella nebo Zieringa. JE to béčko u kterýho jsem se bavil a potěšilo mě že ten u koho jsem myslel že bude famme fatale umřela :-)(1.11.2015)

• kajda.l

[2. Kladenský festiválek](26.2.2017)

Podobně jako žraločí tornáda jde o parodii na podobné filmy - což ne každý, zdá se, pochopil. Ale našinci z Ameriky chápali velmi dobře - ostatně, scény na Hollywood Blvd. mluví za vše, pokud tam člověk byl a ví, jaký to má význam. :-) Ok, ale přes velmi dobrou snůšku gagů (matka a rozbíjení zasklených bojových propriet) nebo fakt, že nikdy nevíte, kdo přežije, či ne, se objevují občas hluchá místa (třeba mládež v tom skladišti) a ne všechny fórky jsou dovedně vygradovány do dobré pointy. Ale přesto je to zábavný kousek a nečekal bych, že Steve Guttenberg to utáhne.(27.6.2017)

• hous.enka

Zhrzený herec horší jak zhrzená milenka, který ale nakonec dokáže nemožné a postaví se děsuplným strašidelným pavoukům, kteří plivou lávu. Mohlo to dopadnout buď skvěle, nebo katastrofálně. Výsledek je takový na půl cesty k výbornému béčku. Ano, scéna se Stevem z Beverly Hills, co kosí létající žraloky motorovou pilou, je prostě báječná, ale ten zbytek byl málo násilný a málo sebeparodizující na to, aby mě to zaujalo. Žraloci trhaj lávovým tarantulím zadky.(14.3.2016)

Mne toto sebareflexívne béčko až céčko prišlo nesmierne zábavné. Mendez presne chápe, čo točí a aj Guttenberg a jeho starí známi. Los Angeles je proste mesto zhmotnených filmových snov a preto sa tento "dej" musí odohrávať práve tu a práve s vyhasnutými filmovými hviezdami. Je to tak zlé, až je to dobré, ale tentokrát je to nakrútené tak, aby to bolo zlé, až to bude dobré a to je ojedinelá výnimka. Neviem prečo, ale na um mi prišlo slovo Birdman, čo je teda poriadny fór...(13.4.2016)

• Korbitch

Vidět Huxovou, Mahonyho a Jonese, jak likvidují bok po boku obří ohnivé pavouky, to se jen tak nevidí. A když Steve Guttenberg potká Iana Zieringa, aby mu pomohl, a ten mu odpoví, že teď řeší žraloky, to už jsem nevěřil vůbec. A proto tahle bejkárna nespadá do klasické třídy DVD čurákovin a zaslouží si ty dvě alespoň za dobrou komedii. Ovšem Pavoučí teror je jen jeden.(19.2.2017)

• SOLOM.

Jak vidno, režisér Mendez našel zalíbení v natáčení céčkových spiders filmů. Stejně jako starší Big Ass Spider! (2013) tak i tento kousek se snaží diváka alespoň částečně uspokojit svým „komickým“ pojetím, přestože zde žánr komedie není uveden.Nicméně zkázou pro tento film jsou nejenom nemastné - neslané herecké výkony, ale i CGI efekty a vzhled samotných pavouků. Přitom právě herecké obsazení, bylo tím největším lákadlem. Když jsem zjistil, že se tam má objevit „stará parta“ z Policejní akademie (Guttenberg, Leslie Easterbrook, Michael Winslow a Marion Ramsey), mé srdce doslova zaplesalo radostí. Jenže chyba lávky, protože poslední tři jmenovaní tu byli stejně jako celá řada dalších spíš jen do počtu. No a Steve Guttenberg už dávno není tím skvělým hercem, kterým býval. Přesto se však snažil, co mu ještě síly stačily, aby z toho nebyl úplný propadák. Pokud se však nemůžete opřít o dobrý scénář a hlavně není po ruce potřebný balík peněz, tak toho moc nezmůžete. Největší klacky pod nohy tu naházelo hned trio scénáristů (mezi nimi i sám režisér Mendez), kteří si pro nás připravili spoustu nezáživných dialogů a místy až nehorázně trapnou podívanou. Za vůbec nejlepší považuji část kdy hlavní hrdina unese autobus a započne „válka“ v ulicích L.A.(6.8.2017)

Lávoví pavouci chrlící oheň a pálící lidi za živa byli parádní. I jejich královna byla moc pěkná, ale bohužel se tam moc dlouho nepředvedla. Dál se mi hodně líbilo vypálení Los Angeles, a pár celkem brutálních zabití. Akorát mě tam místy štval ten okatý a násilím vecpaný americký humor, což se tam moc nehodilo.(21.2.2017)

Presne v tradíciách SHARKNADA. Rovnako šialená zábava dovedená ad absurdum. A to, že sa to odohráva vo filmovom biznise, to u mňa nabralo body. Možno by bolo lepšie, keby sa The Asylum zameriavalo na takto vyzerajúcu filmovú produkciu a natáčanie mockbusterov ( čiže snímkov parazitujúcich na práve uvádzaných blockbusteroch, často s podobnými názvami a dejovými líniami, viď napr. TRANSMORPHERS, ALMIGHTY THOR alebo AMERICAN WARSHIP ) nechalo, povedzme trápnym slovenským televíziám.(25.5.2016)

Co může být ještě švihlejší, než žraloci padající z nebes v Sharknadech? Třeba rozžhavení lávoví gigapavouci vylézající z nitra Země a posedle útočící na všechno živé v dosahu! A kdo se může směle rovnat Zieringovi s motorovkou? Jedině povislý Guttenberg s pumpou brokárnou! A kdo je ještě stylovější než Guttenberg? No přece jeho extrémně šťabajznovitá manželka s vizáží finalistky Miss Aerobic 50+ a specialistka pro boj s pavouky zblízka! Kulervoucí finálový souboj ovšem patří superhrdinovi Guttenbergovi. Prostě parádní hlína, co vám budu povídat, skvělá oddechovka v asyláckém stylu a duchu, takže jak jinak než s myšlenkově hlubokým scénářem a dechberoucími triky.(19.3.2016)

Včetně hereckého obsazení velice úchylná záležitost, která ale stoprocentně pobaví diváky, kteří si rádi vychutnají tyto béčkové záležitosti s dávno zapomenutými herci, triky k smíchu a pavouky chrlící lávu. Hihihi.(3.10.2016)

• JohnMiller

V podstate vám predstavujem najhorší film tohoto roka. Pokiaľ som to tvrdil pri iných odpadoch, čo sa tento rok nakrútili, tak to všetko beriem späť, pretože tento je zaručene najnajnajhorší!!!! Ide o štandartnú SyFy produkciu, zo všetkým zlom na ktoré je divák v týchto filmoch zvyknutý ale ten scenár je tak zlý, tak nezáživný, tak chcene na silu vtipný ale nieje na smiech, tak neoriginálny, že až to bolí. Celí čas som mal s toho pocit akoby sa ani samotným tvorcom nechcelo nakrúcať. Entuziazmus? Tak také niečo tu rozhodne nieje. Tvorcom sa nejakým zázrakom, alebo skôr finančným nezabezpečením týchto ľudí, podarilo dať dokopy štyroch beznájdených hercov z Policajnej akadémie. Kult v 80´s rokoch však dneska vo filmovom priemysle očividne nič neznamená. Hlavnú postavu si zahral Steve Guttenberg. Hral parodicky herca akčných filmov, ktorého sláva upadala a tak hrá v béčkových prepadákoch. Ďalej môžeme vidieť toho černocha ktorý vydával také tie čudné zvuky, potom tú malú ujačanú černošku a nakoniec tú kozatú blondínu Leslie Easterbrook, ktorú zub času skántril a ohlodal na nepoznanie. Ešte, že tam bola iba chvíľku. Ako, dej je zbytočné rozoberať. V Los Angeles vybuchne sopka s ktorej sa vyslobodia pavúky, ktoré chrlia oheň. Dosť ma prekvapilo, že animácie pavúkov neboli tak zlé ako v ich bežnej produkcii, na čo som od SyFy zvyknutý, neopakovali sa vo väčšine a neboli vyslovene na smiech, ale to celé okolo toho... Akoby si štáb a všetci herci vymýšľali na placi v priamom prenose. Iba improvizoval dialógy, nakrúcali v exteriéroch, ktoré našli po ceste, a všetko okolo toho nakrúcali iba tak... akože. Hrôza a des. Verím tomu, že s takými možnosťami by som sám dokázal nakrútiť lepší film. A to sa určite nechválim.(1.9.2015)

Popravdě doufám, že podobných filmů bude SyFy TV natáčet ještě více, protože mě prostě baví. Tohle jsou béčka, která si ze sebe dělají srandu, která se neberou vážně, ale přitom jsou zábavná a je na nich vidět, že tvůrci, všichni, chtějí diváka pobavit. V mém případě se tohle naplno povedlo, skvělá je i stopáž, která nedovoluje žádná hluchá místa. Prostě televizní monster béčko, jak má být.(29.9.2015)

• cariada

Tak nevím co dalšího mě ještě čeká. Říkal jsem si že by to po žralocích , kterých je posledních dobou nějak moc ,chtělo taky pavoučí horor, ale že to bude ve formě lávových pavouků to by mě ani ve snu nenapadlo. Nestačil jsem zírat co se to na L.A. a hlavně na mě valí za šílenost. Kdo tohle vymýšlí nechápu. Žraločí tornádo bylo proti tomu skvělá série, ale tohle bylo bez humoru, sice je vidět že se to nebere vážně, ale mockrát , jsem se nezasmál.A ani herci za mnoho nestáli. Jak už jsem psal na začátku co dalšího mě čeká?(15.5.2016)

"I know you... I know you from... Look you gotta get out of the streets. There is giants spiders everywhere." I'd love to help you, but I got shark problems right now." Asi nejlepší část celého filmu. Propojení Lavalantuly s Sharknadem. Steve má cool triko.(8.11.2015)

<< předchozí 1 2 3