Krycí jméno Holec

Codename Holec

(festivalový název)

Česko / Rakousko, 2016, 98 min

• Malarkey

Film, který bych rozdělil na dvě poloviny. V první mám pocit, jak kdyby se rakouský režisér ztratil v kráse českých hereček a kromě nahých těl tu vládne série sexuálních scén, které ze začátku můžou u českého filmu působit poměrně neobvykle, ale později už je vnímáte spíš dost prvoplánově, až otravně. Až mi Jenovéfy a Vici bylo chvílemi i líto. Druhá polovina pak přichází na scénu s příchodem Rusů na Václavské náměstí, což nabízí hodně silný a emotivní zážitek. Ten v jistých momentech také přichází, čímž dokazuje, že film jisté kvality v technické rovině určitě má, ale kazí si to momenty, které vážnou situaci neuvěřitelně zlehčují…a je to jak zfušovaný scénář, tak místy i hudba, která se do dané situace vůbec nehodí. Krycí jméno Holec tak mohl být hodně solidní kooperací s Rakouskem, ale ve výsledku je to vysloveně nepovedený film s vážným tématem.(20.8.2018)

Hned na úvod jsem docela zíral, protože se rozjíždí film, ale část prostoru zabírají titulky, živě jsem si předstovoval jak diváci nevěnuji pozornost filmu, ale dychtí se dovědět, kdo dělal postsynchrony, docela by mě zajímalo, kterej autor nobelovy ceny za vědu tohle vymyslel. A jéště jedna poměrně amatérská fopička, obraz ti ukazuje novou scénu, ale zvuk dohrává scénu, kterou už nevidíš. Neděste se, to se stalo asi jen 2-3, ale i tak dobrá džunglička. No a filmeček, ta první část to jsem málem obrečel, sleď scén bez příběhu, dialogy jak když si povídaj dva houbaři u bazénu, prostě divácká mučírna, ovšem s příchodem rusáků nastává obrat (jako vždy ) ovšem tentokrát zcela vyjíměčně k lepšímu, najednou má film zápletku, příběh, napětí, tempo a začne i bavit. Tandem Novotný/Malý už by mohl pomalu ty stébáčky vyučovat jak jim jdou k duhu. Skvělou svini si zde střihla Vilmička, taky zde uvidíme hodně prdelí, ano holky i vy se u Kryštofa v otázce prdelky dočkáte, nutno říct, že Kryštof se neuvěřitelně za ty roky vyhrál a všechny svoje postavy hraje naprosto přirozeně a sebejistě. Vica je kus ženský s krásnejma očima navrch, tady mě přišlo že ta postava nebyla až tak výrazná, aby se vedle panských postav prosadila, ale to není výtka vůči ní, Vica je dobrá herečka, ale tady nemusela dát do postavy ani 70% svého talentu. Hele dám tři, ale jsou to tři od největšího dobráka na csfd.(22.9.2016)

Vše už bylo řečeno v hraném dokumentu Holka Ferrari Dino. Ale když už je tu film, který je napůl český, vidím to skoro jako svou povinnost se podívat, co z toho kouká pro diváka. Dala jsem si rakouskou verzi. Abych byla spravedlivá, počkám si ještě na českou, třeba mi to sedne o fous líp. Obšírněji se vyjádřím až potom.(11.6.2018)

Průměrná žánrová podívaná na námět ze života mladého Jana Němce. Kryštof Hádek ho ztvárnil přesvědčivě, takže mi nakonec přišel zajímavější než Helmut Zilk, který zřejmě měl být hlavní postavou filmu. Na začátku to snad drží nad vodou jen sex, ke konci přijde špionážní finále STB vs. CIA ve Vídni, celkově je to jen další snadno zapomenutelný produkt (50%).(23.8.2018)

Tak docela odvaha, že celý film provázejí titulky a především Hádek je frajer, vše zvládl na jedničku a nenechal se dabovat v německém jazyce. Mě osobně vadilo nadabovaní u některých herců. Prakticky se celou hodinu nic neděje, krom celkem slušných erotických scén a dlouhého čekání na nějakou zápletku nebo drama. Ke konci film dostává spád a celé vyústění příběhu slušně graduje. Je škoda, že je film tak nevyvážený, neboť v poslední třetině se podařilo perfektně vystihnout totalitní prostředí a celou tuto událost......5/10(27.9.2016)

• Britney75

Když to není Táňa Pauhofová, tak je to Vica Kerekes! Jako kdyby jsme neměli v Česku krásné a talentované herečky, tyhle dvě slovenské zrzky jsou nacpané skoro v každém českém filmu. Co se týče Hádka, klobouk dolů s němčinou, ale celkově mě film nijak neoslovil.(21.1.2018)

Snímek měl být poctou Janu Němcovi, vycházel koneckonců z jeho povídky, ale nemůžu si pomoct, mám pocit, že nějak nedošlo na to, že by se o skutečnou poctu jednalo. Spíše je to klasický český film o snaze se vyrovnat s minulostí, ale s tím, že jediné, co je tu opravdu dobré, je scéna, kterou Jan natočí na kameru, respektive donutí Jardu natočit. Pak už je to jen bez nápadu.(8.3.2018)

Libilo se mi herecke obsazeni a to snad u vsech postav. Namet a rakouska koprodukce byly taky duvodem, proc se na film tesit. Posledni tretina filmu vyborna, skvele vygradovane napeti, atmosfera sice jen takova televizni, ale porad dobra. Velka skoda pro film, ze si tu pomyslnou zaverecnou latku neudrzel i na zacatku.(19.8.2018)

• bourec

Pomalej film,kterej se ani po okupaci nerozjede.A rakouskej herec tomu dává svou nesympatičností korunu.30%.(19.8.2018)

Je to dost pro mě těžký hodnotit. Na jednu stranu jsem rád, že byla zfilmována povídka jednoho velikána českého filmu na druhou stranu by to mohlo být zpracováno o píď lépe. Obsazení ovšem bylo v pohodě a herecké výkony nezaostávali (Hádek, Zeiler, Novotný). Děsil jsem se hudby O. Brzobohatého jelikož není na hledáčku mých oblíbených muzikantů a považuji ho za jednu nejvíc zbytečných osobností v rámci české hudební scény, která svou popularitu získala hlavně jménem. Pro mě hudba je důležitým filmový atributem, ovšem musím podotknout, že v tomto případě to bylo překvapení. V úvodu jsem pochyboval, ale následně musím podotknout, že svou práci odvedl dobře. KJH nepatří mezi filmy, které člověka do doby vyloženě vtáhnou jako třeba Pouta. Je to spíše takový stylizovaný biják, na který se nechá dívat. Nu tak a teď co vyvádí ten Michálek, jdu na něj :D(24.9.2016)

• sator

To že půlka filmu není dabovaná, či titulkovaná, byl už jen umíráček slabounkého dílka...(3.5.2018)

Jako připomínka smutného výročí srpna 1968 vcelku ucházející, zvláště posledni zhruba třetina filmu. I když ta špionážní zapletka mi místy připadala trochu přitažené za hlavu. Úplně si nejsem jistý proč vlastně by Sověti měli tehdy takový zájem o vysílání "fake news" v rakouské televizi o vstupu sovětské armády do Československa, resp. co by se změnilo, kdyby jejich záměr vyšel. A na můj vkus bych rekl zbytečné moc erotiky (hlavně scény s Hadkem a jeho slečnami). Vica Kerekec je ale i zde vážně kus ženský...(18.8.2018)

Kerekes je sice hezká holka, ale otřesná herečka. Předabované německé dialogy postrádají smysl. První polovina filmu rovněž tak. Je to vše jaksi primitivní, i když snaha tvůrců se cení. A 68 filmů je málo, takže proč ne.(20.8.2018)

• Gogo333

První půlka filmu děsná nuda a přes přehrávání některých herců, otřesný dabing Vici a Brzobohatého, který byl na pěst, dost o ničem. Druhá polovina už byla zajímavější a film mě i začal bavit, bohužel na celkový dojem z filmu to moc nepřidalo. A tak jediný co si z filmu po týdnu pamatuji jsou erotické scény, headshot z tanku a že americká cíga jsou lepší než ruská.(2.9.2018)

Přišlo mi to tak na pomezí televizního a kino filmu. Hned v den, kdy se Dubček dostal do čela, se v ulicích spontánně mávalo státníma vlajkama? To asi ne, súdružky a súdruhovia. Místy je to hodně mimo, ale bavilo mě to.(18.10.2016)

• netahlo

Dovedu si predstavit, ze Vica udelala karieru timto zpusobem i v realu, protoze hereckym talentem je fakt nepolibena. Jinak nedefinovatelny blabol na hrane nebo spise za hranou sebeparodie.(26.8.2018)

Do dnes mě mrzí, že jsem kvůli svému pobytu v Londýně nemohla shlédnout Krycí jméno Holec v kině. A to nejen proto, že kromě německého DVD s anglickými titulky je film jinak absolutně nedostupný, ale taky proto, abych mohla porovnat "nedostatky DVD" s "nedostatky kinové verze". Anglické titulky moc nesedí, něco není přeloženo vůbec, a střih se zvukem opravdu občas taky úplně neladí. Co se týče samotného filmu, začátek je sice trošku zbytečně nudný (hlavně tedy díky zdlouhavým postelovým scénám, které mě opravdu nijak nebavily) a možná i trochu zdlouhavý, když se ale nakonec příběh rozjede, má divák o skvělou podívanou postaráno. Scéna u Českého rozhlasu byla natočená naprosto úžasně, a i přesto, že film nemá úplně tu pravou atmosféru, přece jenom trošku napětí Krycí jméno Holec má. Závěr sice byl vcelku "pohádkový", čekala jsem, že film nakonec dopadne špatně, ale nijak zvlášť mi nevadil. Herecké výkony hlavního tria potěšily, na poslech výborná němčina českých herců taky. Hvězdičku strhávám za pomalejší rozjezd.(8.5.2018)

• patrikus

Celkem kvalitní po formální stránce, vyspělá režie, nápaditá kamera. Ovšem scénář na velmi slabé úrovni, jehož slabiny odkryli hlavně herci, kteří nevěděli o čem přesně hrát. Popis událostí a kvalitní předloha Jana Němce nemusí ještě znamenat, že z toho bude úspěšný a dobrý film. Pobavily mě Brzobohatého písničky. Část druhé hvězdy patří i Hádkovi, Daně Markové a kostýmní výtvarnici. Obsazení Kerekes bylo v tomto filmu úplně zbytečné.(20.8.2018)

Krycí jméno Holec je jedním z filmů, které jsou zde na ČSFD naprosto zbytečně podhodnoceny. Jedná se o průměrný, pro mě spíše lehce nadprůměrný film s vážnou tématikou, která se sice dá zpracovat mnohem lépe, ale též mnohem hůře. Co mi na filmu opravdu vadí, je hrůzostrašný dabing! Nejsme již v 90-tých letech a měl by mít alespoň trošku nějakou úroveň a tady ji rozhodně nemá. A vlastně ani upřímně nevím, proč jsou všechny postavy dabované... Co se mi naopak líbilo velice, jsou herecké výkony prakticky všech hlavních protagonistů, zejména pak Hádek a Novotný. 68%(29.8.2018)

• quixote

První hodinu nahé zadky, teprve zbytek filmu se trochu rozjede. Mělo to být naopak. Jen Zeiler a Novotný měli trochu větší prostor na hraní, ostatní se moc nepředvedli.(19.8.2018)

<< předchozí 1 2