poster

Morte ha fatto l'uovo, La

 • Francie

  La Mort a pondu un oeuf

 • USA

  Death Laid an Egg

Drama / Thriller

Itálie / Francie, 1968, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wecfarien
  ****

  Mé první setkání s giallo žánrem, podivnost začínající embryologickými titulky a Madernovou hudbou (které mám trochu problém říkat hudba, místy je až nesnesitelně kakofonická). Trintignant hraje divného chlapa, který má divnou manželku (hraje ji Gina Lollobrigida a dělá divné experimenty s drůbeží), divného kolegu, který mu v rámci mejdanů vystěhovává nábytek a divné záliby (mimo jiné vraždění prostitutek). Ten film je strašně divný, surrealistický a... skvělý. Když pominu Trintignanta svlečeného do půl těla, Trintignantův šílený výraz zabijáka a další Trintignantovy přednosti, zbývá barevná podívaná, která končí úplně jinak, než by člověk nejspíš očekával. A vlastně není ani úplně jasné, jak končí.(15.8.2012)

 • PAGE
  ****

  Nevím nač se tady diskutující dívali, ale Trintignant v tomhle filmu nezabil nikoho. Hrál s prostitutkami zvláštní hru, ale nevraždil je, pravděpodobně si při ní představoval, že vraždí svou manželku... to jen pro úplnost. Hodně surrealistická záležitost, s jako vždy skvělým Jean-Louis Trintignantem a krásnou Ginou Lollobrigidou.(19.1.2017)

 • Karlos80
  ***

  Psychedelický thriller (s menšími prvky gialla) s velmi zvláštním, spíše experiemntálním hudebním doprovodem (avantgardní Maderna) a kvalitním hereckým obsazením. Hvězdný francouz Jean-Louis Trintignant jako majitel drůbeží farmy, později ztrácející rozum a měnící se v psychopatického zabijáka prostitutek, stárnoucí hvězda Gina Lollobrigida (ve filmu manželka Trintignanta) a mladá slaďoučká blondýnka Ewa Aulin jako jejich host. Co z toho může vzejít? Nevěra, vražda? Možná...? Každopádně zaujal mě parádní drůbeží ráj, kuřata bez hlavy, tématicky-obsahově, mě film ale moc nezaujal, dost chaotické a matoucí jak je u Questiho zvykem, leč originální, místy mírně znervozňující, dost času ale i nudné a bez napětí, žádnej velkej zázrak to tedy opravdu nebyl. Záleží nejspíš na vkusu a na momentálním rozpoložení. Nekonvenční 60's film se silným sociologickým podtextem, s pěknou surrealistickou atmosférou s velkou kinematografií, skvělým vizuálem a s dobrými stylistickými doteky, celé to na mě působilo značně intelekto/uměleckým dojmem a lá Godard apod:-) Giulio Questi jehož filmy budí pověst kontroverze a pro někoho můžou být tedy rovněž těžko stravitelné (neb ve vaší hlavě zanechají naprostý zmatek, chaos a guláš) opět nezklamal (viz o rok mladší podivný spaghetty western "Se sei vivo spara" nebo později značně originální horor "Arcana") toť asi to nejzásadnější od tohoto italského režiséra. 2,5/*.(12.5.2011)

 • Vrtulka103
  ****

  Něco takového se vám nepoštěstí vidět každý den....Nervy drásající hudba, jako vždy přesvědčivý Jean-Louis v roli úchyláka, kamenná nehrající Gina, naivní mladá blondýnka, a všude spousta slepic...Zajímavý film, výborně sestříhaný, který v době svého vzniku musel být dost šokující, a zůstalo mu to až do dneška.(19.3.2013)

 • LiVentura
  ****

  Slizký vražedný pohled Mistra Trintignanta v tomto dílku skutečně překvapí, potěší.(1.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace