Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

Wormboy

Opat obvykly Woody Allen,az na to,ze tentokrat bez mnozstva (ale aj tak vela)genialnych hlasok a nezabudnutelnych dialogov. Psychosomaticka slepota mohla byt ihriskom,na ktorom sa dala rozohrat ovela lepsia hra a samozrejme aj s ovela lepsim vysledkom. Takto je to trosku "horsi" Woody akeho ho pozname...samozrejme 3 hviezdicky su v ramci Woodyho. Ak by som mal vsak hodnotit film k pomeru ostatnym obdobnym "dnesnym pseodointeligentnym komediam",tak by hodnotenie islo urcite hore... ()

*Colorado

Asi bych příliš nekritizoval naivitu, s jakou nám bylo podáno to, že si nikdo nevšimne, že je režisér slepý, přišlo mi to až účelné, neboť je od počátku zřejmé, kam se bude příběh ubírat (teď nechci říct, že jsem si opravdu myslel, že režisér v podání Woody Allena oslepne, ale že se stane něco, co ho svede k bližší spolupráci s Téou, to už jsem očekával). S čímž však souhlasím zcela a úplně je příliš natáhnutá stopáž. Film zajímavý je jak podáním tak i některými vtipnými dialogy, některé scény se pak povedly hodně, jiné méně, ve výsledku to na mě udělalo takový dojem, že by mi 4* přišly jako příliš velká laskavost, ačkoliv tříhvězdičkových filmů horší kvality bych u sebe asi našel dost :) ()

Pavlínka9

"Kéž by upadl na kulmu a spálil si choulostivé místo" :D :D :D Moje oblíbená hláška z tohoto filmu, ale je jich tam i mnohem víc. Woody Allen patří k mým nejoblíbenějším, ale tenhle film moc ne...Je to zvláštní zápletka a celkově celé obsazení. Treata Williamse bych si namazala na chleba k snídani již před 10ti lety, ale to byl pro mě ten jediný světlý bod v celém filmu...Bohužel. Tohle by se dalo podle mě natočit v pouhých 30ti minutách a stejně by to vyšlo nastejno..Prostě celkově takový Woodyovský průměr....Ale i tak ho za to chválím :) ()

Terva

CITÁT - Já mám dva Oskary a točím tady nějakou reklamu na deodorant!!!!....... Woody Allen si natočil film o tom, jak točí film o New Yorku, o městě, které nikdy nespí. CITÁT - Je to náboženský konflikt....... Mám pocit, že Woody Allen v režisérském křesle nezvládá sám sebe před kamerou. Že by umělecká masturbace? Je totiž jako herec dost ukecaný a rozevlátý. Některé jeho pohyby jsou prudké a změny témat hodně rušivé a uřvané. Herecké obsazení se opět povedlo, hudba, té se nedá nic vytknout, ale hlavní roli režiséra měl možná zahrát někdo jiný. CITÁT - Měl jste všechny příznaky, ale ne nemoc samotnou...... Například příklad té špatné rozpolcenosti osobnosti je vidět v restaurační scéně okolo 24 minuty. Ale film je v počátku, dohoda je udělána a teprve teď se rozjíždí ta pravá Hollywoodská filmová mašinérie. CITÁT - Stromy jsou zelené........ Byl jsem překvapen a pohlcen slepotou, ale v této situaci jsem tušil, že již tak neuvěřitelný příběh dostane ještě trapnější situace. Měl jsem pravdu. CITÁT - .....a pak se vzbudím a vůbec nic nevidím....... Vše to šlo spíš k horšímu. Tady mě ten humor celkem přestal bavit. 60% ()

derryl

Může i divák trpět filmovou slepotou? Možná, že ano! Ale i přes to jsem byl s Hollywoodem v koncích spokojen. Bylo tam vše, co mám na Allenovi rád. Nevadila mi ani Téa Leoni, kterou jako herečku moc nemusím na plátně vidět. Bylo to vtipné a pravdivé, skutečné a zábavné. V Americe Allena nevystojí, zato ve Francii pana režiséra Waxmana milují, což je krásný vtip a políček americkým recenzentům Allenových filmů, to už není jenom vtípek, to je pravdivá skutečnost, na kterou chtěl Woody filmem zábavně a svojí formou upozornit. Našel jsem si opět mnoho nových hlášek, které přesně zapadají do tvůrcovi geniality a záliby v mezilidských a "mezi-filmových" vztazích. Krásné, i když, jak někteří píší, na Allena slabé (v jistých ohledech to přiznávám i já). ()

• Postava čínského kameramana s nedokonalou angličtinou byla inspirovaná skutečnou postavou kameramana Zhao Feie, který s Allenem pracoval jako kameraman na filmu Darebáčci. (Witta)
  • Snímka otvárala filmový festival v Cannes v roku 2002. (U_S_O)
  • Hned na začátku natáčení filmu Woody Allen vyhodil Haskella Wexlera, kterého sice považoval za úžasného kameramana, ale při natáčení zjistil, že je „infantilní a prudí jako malé dítě“. (raininface)