silentname

Pri filmoch ako je "June, Adrift" som zhodnotil, že nie je asi lepšieho filmového žánru ako dramédia. A keď máme dobrú malú americkú indie drámu, o ktorej dokopy asi nikto ani nepočul a dokáže ma veľmi príjemne prekvapiť, o to lepšie. To sa presne stalo tu. Popravde ani neviem čo som od tohto filmu čakal. Dúfal som, že to bude dostatočne vtipné a bude ma to baviť. No úprimne sú tu vtipy, na ktorých som sa skutočne rehotal celú dobu a film vo svojej podstate funguje veľmi dobre. Mám rád takéto filmy, kde sa postavy stretnú, aby niečo spolu podnikli, no nakoniec vlastne zistíme, že je to pre ne akousi cestou k tomu si dať do poriadku vlastný život a vlastné vnútorné rozpoloženie. Lebo keď si to vnútorne rozoberieme, tak naše hrdinky nie sú vo svojom živote veľmi šťastné. Emma sa síce venuje tomu čo ju najviac baví (zvukovému dizajnu), no chcela by to asi robiť pre niekoho iného a možno mať viac peňazí, než na pokrytie účtov. Rachel zase má vnútorne pocit, že je len kamarátka do dobrého počasia a pritom vnútorne má pocit, že je príliš nudná a nezaujímavá a nikto by o ňu ani nezakopol a Barkley má zase veľmi komplikovaný vzťah so svojou rodinou a okrem toho sama nevie čo vlastne od života chce. Takže odísť preč z mesta na dom rodičov Emmy stavať 8 rokov odloženú starú plachetnicu je asi ideálnou výhovorkou pre všetky, aby mohli vypadnúť a niečo podniknúť. A myslím si, že film je správne vtipný, je správne dramatický, vzťahy vo filme sú dobré, postavy uveriteľné a mnohé momentky veľmi funkčné. Jediné čo ma mrzelo je, že v určitom momente príde časť kedy veci začnú byť trošku náročné a okrem toho im začne dochádzať čas a medzi postavami bude vznikať napätie. A hoci to bude mať aj dobré momentky, tak musím povedať, že všetky tie hádky boli asi aj pre mňa trošku frustrujúce. A asi som nechcel, aby naše postavy boli potom také naštvané a deprimované. Ale na druhú stranu nemôžem povedať, že tomu nerozumiem. A možno sme tu nemuseli mať zase blackouty ako prechody medzi scénkami. A hoci ich tu nie je moc, tak bijú samozrejme do očí. Ale inak by som to zhodnotil ako veľmi príjemný a milý film, ktorý mi priniesol skvelú dobrú náladu. A stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+ ()