Šindžuku swan: Kabukičó skauto sabaibaru

Shinjuku Swan Kabukicho Skauto Sabaibaru

Shinjuku suwan

Shinjuku Swan

Japonsko, 2015, 139 min

Štvrť Shinjuku je plná gangstrov, kuriev a drog. Neóny osvetľujú všetku tú povrchnú špinu a pretvárku. A sprievodcom po tomto svete je nám týpek s čudným három Širatoki Tacuhiko. Nejedná sa o gangsterku. Je to tiež tak trochu komédia, trochu romanca. Hlavná postava sa v priebehu filmu mení. Z komédia sa stáva tragédia. Je to plné výrazne silných momentov a premyslených detailov a je to predzvesť nejakého väčšieho vesmíru. Shinjuku Swan je pre mňa ďalším zo Sonových skvelých filmov. Dakedy tlačí moc na pílu, inokedy len pozvolna plynie. Postavy sú uveriteľné a zapamätateľné. Krásne dievčatá a cool hrdinovia. Sympatický mikrosvet v nesympatickom makrosvete. Film rozvíja niekoľko vrstiev a dejových línií a na konci ich všetky pekne uzatvára. A je tam perfektná hudba. To že to Kitanovi v rámci žánru šliape na päty dodávam s čisto subjektívnych pohnútok.(18.7.2016)

Má to samozřejmě cool scény (jak se ke konci Tacuhikova přítomnost prolévá s minulostí je moc fajn), jinak by to nebyl Sono, ale bohužel na druhou stranu to zase nebyla taková jízda. Trochu mi vadilo všechno to násilí, nemluvím o rvačkách, ty byly samozřejmě chtěné, ale takový ten bonus k nim mi nesedl. Navíc mě to asi do hodin a půl moc nezaujalo. Tak nějak tomu chyběla životodárná šťáva. Romantika o pomstě s pubertální myslí a výčitkami svědomí. Japonská bouchačka jak se patří. Konec je vymazlený, a přestože jsem se rozmýšlela nad vyšším hodnocením, zůstávám u lepších 3*.(20.12.2015)