Muž a žena po 20 letech

Muž a žena po 20. rokoch

A Man and a Woman: 20 Years Later

Drama / Romantický / Psychologický

Francie, 1986, 102 min

Rozhodně to není taková katastrofa, jak se někteří kolegové snaží naznačit. Na Lelouche příliš přímočarý film bez dějových skoků, dokonce i bez skoků mezi jednotlivými páry. Ale opět to je sympatický příběh. To bychom měli ke kladům. Lai se rozhodl oprášit původní geniální melodii, proti tomu bych nic neměla, jenže on jí musel spáchat nové, bohužel hnusné aranžmá. A co je nejhorší? Jediný pěkný chlap ve filmu nosil hnusně velké brýle přes celý obličej.(14.7.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $227,510Tržby Celosvetovo $-(28.7.2009)

• LeoH

Lelouch přestal věřit v sílu prostého příběhu o lásce a pro větší atraktivitu na něj kromě závodů auťáků navěsil ještě závody lodí, film o filmu, zhrzenou milenku, romantické umírání v poušti, vraždícího šílence uprchlého z šestákové detektivky… Prostý příběh o lásce opatrně vylezl zpod té hromady harampádí, oklepal se jako pes, nechal po sobě malou loužičku šarmu a zmizel za nejbližším rohem; před pachutí sebeparodie ho nezachránil ani Trintignantův kočkošklíbovský úsměv.(27.9.2015)

I když je film tady "zpucován", mi přišel vhod. Ono to vlastně není pokračování ve stejné atmosféře a stylu. C. Lelouch natočil film jinak, méně romaticky, více akčně, podbarvené detektivním dějem. Ale stejně originálně, jako před dvaceti lety. Asi chtěl být modernější, nevím, ale každopádně mě oslovil. Právě proto, že byl natočen jinak. V opačném případě, by se totiž mohlo stát, že by se opakovalo něco, co už tu bylo a pak by to byla děsná, vlekoucí se nuda.(3.10.2013)

• sinp

Strašně ztrápené pokračování výborného filmu. Oba hlavní hrdinové pozbyly za dvě dekády jakékoliv romantizující nešvary a transformovali se v strojově vybroušené egoisty. To samé cítím i ze strany režiséra Lelouche. Ten podnítil smysluplnost sequelu vyvíjením statických záběrů z drahých lokací, vytvářením plochých vedlejších postav s jejich trapnými problémy a co možná nejvíce skandálních zápletky. Po jeho závěrečné etudě na poušti (která prostě vypadla z jiného filmu) má soudný divák chuť vymít si mozek a zkrátka zapomenout. Asi se příliš změnila doba. V šedesátých letech hrála krásná znělka coby pohlazení na duši nejistých hrdinů, v polovině osmdesátek duní melodie už jen v oparu typických syntezátorů. Pro oddané ctitele prvního dílu docela silně nedoporučuji, ostatní dle uvážení. Lelouchi, prst dolů.(28.7.2009)