Cesta za živou vodou

The Ash Lad - In Search of the Golden Castle

Cesta za živou vodou

Fantasy / Dobrodružný

Norsko, 2019, 102 min

Sympatický prosťáček Espen a odvážná princezna Kristin se vydávají na dlouhou a nebezpečnou cestu k tajemnému zámku, kde chtějí najít živou vodu, kterou potřebují, aby zachránili Kristininy rodiče a Espenovy bratry. Čeká je dlouhé putování plné nebezpečí, humoru, monster i zloduchů s lidskou tváří. A hrozně příjemně se na to kouká. Cesta za živou vodou má blíž k dobrodružnému filmu než ke klasické pohádce a díky působivé výpravě, hrozně fajn hrdinům a rychlému tempu se u ní budou bavit diváci bez ohledu na věk.(18.2.2020)

Pokračování jedné z nejlepších pohádek posledních let se povedlo a Norové si připisují další plusové body. Krom nádherné přírody potěší i typické pohádkovské propriety ( ježibaba, sedmi mílové boty, trojhlavý Troll, krásná princezna a chytrý hlavní hrdina). Má to spád, krásné praktické efekty a kouzelnou atmosféru. Líbilo,bavilo.. 7.5/10.(3.2.2020)

Pěkné fantásky.. těšíme se s rodinou na další příběh.(28.6.2020)

Už o poznanie slabšie ako Cesta za kráľom tvorov, no stále sa tu nájdu zábavné momenty, čo vám zaručí príjemné pozeranie. Tiež sa mi páčilo, ako voľne a hlavne rozumne príbeh dokázal nadviazať na jednotku. Slabší nadpriemer. 70/100(7.6.2020)

Zajímavé, že Norové dokáží natočit pěknou výpravnou pohádku s kvalitními triky a Češi jenom čumí zase. Nutno říct, že skoro polovina štábu byla českého původu, tak nevím v čem je zakopaný pes. Koprodukční film zvládneme, ale svůj vlastní ne? Jinak palec nahoru a rozhodně doporučuju! :)(24.2.2020)

Prekvapivo veľmi podarená rozprávka, ktorá ani na moment nenudí a zaujme- a to predovšetkým nádhernou výpravou. Ako vidno, k dosiahnutiu tohto cieľa netreba vôbec digitálne lokácie, len tak akurát, ale predovšetkým krásnu prírodu. A tých nádherných panoramatických záberov je tu neúrekom. V rámci žánru teda určite za štyri a českí či slovenskí tvorcovia by sa mali od Nórov učiť, čo to dá. Sidse Babett Knudsen tu nie je taká "milf" ako obvykle, najmä kvôli škaredým zubom, ale zopár momentov je, to keď sa napije onej živej vody.(1.2.2020)

Je to chlup lepší než první díl, ale vážně jen o chlup. Líbí se mi ten nadhled a představitel Espena svou postavu pojal skvěle, jako rozverného mladíka, který se snaží být vždy optimistický a vždy najít řešení problému, většinou za pomoci něčeho, co někde sesbíral. Kamera je slušná, i když někdy barvotisková, a docela by mě zajímalo, co vše se točilo v ČR, protože ten český štáb byl docela rozsáhlý. Pokud jde o příběh, hodně mi vadilo, že Espen s princeznou překonávali různé překážky, a ti Dánové, co šli za nimi jak přesně věděli, kde je hledat?, jak překonali moře, zvlášť když jich bylo tolik?, jak si přečetli deník v norštině? apod. Celé to i mohlo být kratší, některé scény byly úplně zbytečné a podzápletka s bratry nenabízela nic vtipného ani zajímavého. Jinak to ale docela pobaví, jako každá pohádka dobře skončí, a kdybych to viděl ve svých 12 letech, asi bych byl nadšený. Ale musím ocenit ten pozitivní náboj, který film má.(3.5.2020)

Lepší, než jednička. Koukatelná pohádka. Čistých 70%. Krásná krajina.(3.2.2020)

• Othello

Je to ten způsob tvůrčího selhání, kdy není štáb schopen natočit královský bál, aby nevypadal jak sousedova grilovačka, ale zato plýtvá rozpočtem na ohavnou digitální veverku. Jako pohádka to postrádá jakoukoli stylizaci, jako fantasy pak úplně všechno a navíc je to celé prošpikované režijními, dramaturgickými a střihovými chybami, které musí být schopné vymýtit první dvě hodiny předmětu "filmové základy pro šikuly" za dvanáct kreditů na soukromé vyšší odborné škole obecné tvorby. Troška tomuhle mohl jenom pomoct.(29.4.2020)

Cesta za králem trollů ušla. Byla to příjemná zábava. Druhý díl byl ještě o něco lepší. Ale příběhově stále nedotažené. Takové nanicovaté, bez pořádného záporáka.(8.2.2020)

Pokračování norské pohádky hezčí než první část a k tomu ta jejich příroda :o)(1.4.2020)

První část, ačkoli je tady v šedých číslech, se mi líbila velmi. Jednalo se o milou, vkusnou, dobrodružnou fantasy pohádku i pro nejmenší diváky, kteří "úplně opravdického, živého" trolla vidí prvně. Vnímala jsem ji trochu jako zjevení a o to větší radost mám, že se volné pokračování vydařilo ještě o fous lépe. Cesta za živou vodou je pohádka podle mého gusta, princezna je kočka, Espen velký sympaťák, sluší jim to spolu, dobrodružství, humor, sedmimílové boty, troll, skřeti, lidské zlo, i to pohádkové v kombinaci s krásnými kostýmy, výpravou, velkou hudbou, lokacemi, které se mi zdály sem tam také jako z našich luhů a hájů (stejně jako v první části, časem se snad dovíme, kde se natáčelo), no a v titulcích se odvíjí dlouhý seznam českých jmen, což našince vždycky potěší. Ode mě plný počet. Až pohádka vyjde, bude zařazena mezi "stálé domácí" k opakované projekci, mezi osvědčenou klasiku, která nám čas od času dobře padne.(5.2.2020)

Severské filmy mám ráda a fantasy miluju. A tenhle filmový počin, i když se jedná o pohádku se povedl. Děj není přes kopírák, ale je poněkud neobvyklý. Herci plni svou úlohu dobře a příjemný bonus je nezničená norská příroda. Řekla bych, že se film hodí pro všechny věkové kategorie, místy je i vtipný. Doporučuji.(3.2.2020)

Na pohádky mě dvakrát neužije, ale stejně jako Cesta za králem trollů, je i tohle pokračování prostě jiná liga.(9.2.2020)

Oproti prvnímu dílu vidím jednopatrový propad. Už to nemá tolik zábavy a hezkého příběhu, takže to člověk sice v pohodě dokouká, ale na konci jen tak pokrčí rameny. Troll fajn, ale to je tak všechno, co se dá vyloženě vyzdvihnout. Průměr, který neurazí, ani nepotěší. 60%(29.2.2020)

Ještě lepší než jednička.(23.4.2020)

Vizuálně hodně příjemný, navíc se mi líbila civilnost postav, příjemně odlišná od blábolivých taškařic českých tvůrců. Samozřejmě to občas drhne a styl vyprávění je trochu nezvyklý. Ale Babett je opět boží.(17.5.2020)

• Johnny.ARN

Aj Nóri majú svoje rozprávky. Pozeratelnejšie a zábavnejšie ako tie naše. Nehovorím, že máme zlé rozprávky, veď veľa prvkov sa v nich prelína, príbehovo ma to ale bavilo viac. O vizuále sa asi nemusíme baviť. Zábery na štýl Pána prsteňov, prepracované masky a obstojné kostýmy. Príjemná jednohubka, možno si pozriem aj jednotku. 2 z 5(19.5.2020)

Vopravdická nádhera! Teprv teď sem zjistil, že je to vlastně už 2.díl. Takže co nevidět mě čeká i ten první. Začalo to geniálně - vizuálek stejně podmanivej jako v Harrym Pottroj (příběh 3 bratří a smrtky). Tím se to odstartovalo. No a pak začala krásná norská pohádka se vší parádou. O živé vodě není zrovna moc pohádek, jedinou teda co vím, tak je Zlatovláska. Takže o to vím mě tohle zajímalo. No, příběh je fakt pěknej a navíc pěkně barevnej. Písničky sou víc než chytlavý... Hodně mě bavil hlavní hrdina, kterej měl snad větší mošnu než Hermióna :o). Každopádně perfektní záležitost, která se mi vryla pod kůži.(8.4.2020)

Tak vidím, že seveřané jsou mistři nejen v dramatech a kriminálkách.. Nevím, jestli je to tím, že jsem to viděla v kině na velkém plátně, ale mám pocit, že jsem dlouho neviděla lepší pohádku. Nic tomu nechybělo, skvělý příběh, humor, sympatické postavy, napětí a především krásná příroda. Všem doporučuji a určitě to není taková ta pohádka, kdy by se dospělý nudil a bavilo se jen dítě, moc jsem si to užila :)(1.2.2020)

<< předchozí 1 2