Cesta za živou vodou

The Ash Lad - In Search of the Golden Castle

Cesta za živou vodou

Fantasy / Dobrodružný

Norsko, 2019, 102 min

Co naplat, Norové prostě umí udělat pohádku. Vkusnou, milou, přirozenou, a že si k tomu vyberou i české lokace, je přidaná hodnota. Už prvnímu dílu jsem dala krásné 4 hvězdy. Příběh si i ve druhém díle drží laťku, a já pevně doufám, že pan režisér má v plánu se ujmout i třetího příběhu a přinést jej do našich končin :) Jedna poznámka pod čarou - vtipné bylo, že cestou na projekci jsme v metru narazili na skupinku klasických a rozpoznatelných Norů. Jeden dokonce velmi silně připomínal představitele Espena :) Líbí se mi totiž, že Norové zůstávají i v příběhu Norové, a že tvůrci do příběhu neměli potřebu tahat politickou korektnost a vše ještě není vzhůru nohama. Děkuji a můžu jen vřele doporučit pohodový pohádkově-fantazijní příběh pro děti i dospěláky :)(31.12.2019)

Půvabní představitelé Espena a Kristin s hlasy Ivany Korolové a Zdeňka Piškuly v ekologicky čisté pohádce plné zeleně a křišťálově průzračné vody se ničeho nezaleknou. Potkávají na cestě pro oživující vodu poněkud nekonvenčního hastrmana, ježibabku, které překáží její dlouhý nos a pořád si ho někam zašprajcovává a nakonec i trojhlavého trolla. Pohádkové bytosti jsou skvěle namaskované a ať chtějí nebo ne, pomohou dobru a lásce, aby opět zvítězila.(16.1.2020)

• - Snímek se natáčel nejen v Norsku, ale také v České republice. (Yardak)