Cesta za živou vodou

The Ash Lad - In Search of the Golden Castle

Cesta za živou vodou

Fantasy / Dobrodružný

Norsko, 2019, 102 min

Půvabní představitelé Espena a Kristin s hlasy Ivany Korolové a Zdeňka Piškuly v ekologicky čisté pohádce plné zeleně a křišťálově průzračné vody se ničeho nezaleknou. Potkávají na cestě pro oživující vodu poněkud nekonvenčního hastrmana, ježibabku, které překáží její dlouhý nos a pořád si ho někam zašprajcovává a nakonec i trojhlavého trolla. Pohádkové bytosti jsou skvěle namaskované a ať chtějí nebo ne, pomohou dobru a lásce, aby opět zvítězila.(16.1.2020)

Prekvapivo veľmi podarená rozprávka, ktorá ani na moment nenudí a zaujme- a to predovšetkým nádhernou výpravou. Ako vidno, k dosiahnutiu tohto cieľa netreba vôbec digitálne lokácie, len tak akurát, ale predovšetkým krásnu prírodu. A tých nádherných panoramatických záberov je tu neúrekom. V rámci žánru teda určite za štyri a českí či slovenskí tvorcovia by sa mali od Nórov učiť, čo to dá. Sidse Babett Knudsen tu nie je taká "milf" ako obvykle, najmä kvôli škaredým zubom, ale zopár momentov je, to keď sa napije onej živej vody.(1.2.2020)

Sympatický prosťáček Espen a odvážná princezna Kristin se vydávají na dlouhou a nebezpečnou cestu k tajemnému zámku, kde chtějí najít živou vodu, kterou potřebují, aby zachránili Kristininy rodiče a Espenovy bratry. Čeká je dlouhé putování plné nebezpečí, humoru, monster i zloduchů s lidskou tváří. A hrozně příjemně se na to kouká. Cesta za živou vodou má blíž k dobrodružnému filmu než ke klasické pohádce a díky působivé výpravě, hrozně fajn hrdinům a rychlému tempu se u ní budou bavit diváci bez ohledu na věk.(18.2.2020)

Severské filmy mám ráda a fantasy miluju. A tenhle filmový počin, i když se jedná o pohádku se povedl. Děj není přes kopírák, ale je poněkud neobvyklý. Herci plni svou úlohu dobře a příjemný bonus je nezničená norská příroda. Řekla bych, že se film hodí pro všechny věkové kategorie, místy je i vtipný. Doporučuji.(3.2.2020)

Vopravdická nádhera! Teprv teď sem zjistil, že je to vlastně už 2.díl. Takže co nevidět mě čeká i ten první. Začalo to geniálně - vizuálek stejně podmanivej jako v Harrym Pottroj (příběh 3 bratří a smrtky). Tím se to odstartovalo. No a pak začala krásná norská pohádka se vší parádou. O živé vodě není zrovna moc pohádek, jedinou teda co vím, tak je Zlatovláska. Takže o to vím mě tohle zajímalo. No, příběh je fakt pěknej a navíc pěkně barevnej. Písničky sou víc než chytlavý... Hodně mě bavil hlavní hrdina, kterej měl snad větší mošnu než Hermióna :o). Každopádně perfektní záležitost, která se mi vryla pod kůži.(8.4.2020)

• - Snímek se natáčel nejen v Norsku, ale také v České republice. (Yardak)