Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fantasy pohádka Cesta za živou vodou volně navazuje na předchozí snímek Cesta za králem trollů, v němž jsme poprvé potkali dobrosrdečného Espena, jeho dva bratry, krásnou a odvážnou princeznu Kristin. Espenovo nové dobrodružství začíná poněkud nešťastně. Kristinini rodiče, král Erik a královna Viktorie, jsou otráveni a z tohoto hrozného činu jsou falešně obviněni oba Espenovi bratři. Oba nešťastníci jsou ihned uvrženi do nejhlubšího vězení a čekají na popravu. To by ale nebyl Espen, aby nenašel způsob, jak chytře a mazaně situaci vyřešit! Přesvědčí princeznu Kristin, aby se s ním vydala hledat bájný zámek Soria Moria, který je prý celý postaven z ryzího zlata. Zde se podle dávných pověstí ukrývá pramen zázračné živé vody a s její pomocí chce Espen zachránit život krále i královny i svých bratrů. Ale existuje vůbec takový zámek? Není to jen báchorka? A je v něm živá voda? Není to celé jen Espenův výmysl a trik, jak odvést pozornost a oddálit popravu jeho bratrů? Možná ano. Na každé povídačce je ale zrnko pravdy, a tak se Kristin s Espenem vypraví na nejistou cestu plnou kouzel, dobrodružství, lásky, ale i nebezpečí. Musí jednat rychle, v patách je jim totiž banda proradných Dánů, kteří nenávidí jejich království víc než cokoli jiného, a chtějí Espena a Kristin za každou cenu zastavit. Pokud Espen a Kristin neuspějí, bude to znamenat konec nejen pro bratry a království, ale možná pro celý svět! (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (58)

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Vopravdická nádhera! Teprv teď sem zjistil, že je to vlastně už 2.díl. Takže co nevidět mě čeká i ten první. Začalo to geniálně - vizuálek stejně podmanivej jako v Harrym Pottroj (příběh 3 bratří a smrtky). Tím se to odstartovalo. No a pak začala krásná norská pohádka se vší parádou. O živé vodě není zrovna moc pohádek, jedinou teda co vím, tak je Zlatovláska. Takže o to vím mě tohle zajímalo. No, příběh je fakt pěknej a navíc pěkně barevnej. Písničky sou víc než chytlavý... Hodně mě bavil hlavní hrdina, kterej měl snad větší mošnu než Hermióna :o). Každopádně perfektní záležitost, která se mi vryla pod kůži. ()

Ric007 

všechny recenze uživatele

Od norské pohádky s krásnou podmanivou přírodou vždycky čekám víc. Cesta za králem trollů mě dost zklamala. Bohužel i Cesta za živou mě moc nenadchla - nudil jsem se až do konce a nedokázala mě překvapit. Přesto dávám 3*, které si jistě tato norská pohádka zaslouží, ale víc ne - prostě mě to neoslovilo. ()

Reklama

rasttea 

všechny recenze uživatele

Co naplat, Norové prostě umí udělat pohádku. Vkusnou, milou, přirozenou, a že si k tomu vyberou i české lokace, je přidaná hodnota. Už prvnímu dílu jsem dala krásné 4 hvězdy. Příběh si i ve druhém díle drží laťku, a já pevně doufám, že pan režisér má v plánu se ujmout i třetího příběhu a přinést jej do našich končin :) Jedna poznámka pod čarou - vtipné bylo, že cestou na projekci jsme v metru narazili na skupinku klasických a rozpoznatelných Norů. Jeden dokonce velmi silně připomínal představitele Espena :) Líbí se mi totiž, že Norové zůstávají i v příběhu Norové, a že tvůrci do příběhu neměli potřebu tahat politickou korektnost a vše ještě není vzhůru nohama. Děkuji a můžu jen vřele doporučit pohodový pohádkově-fantazijní příběh pro děti i dospěláky :) ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

První část, ačkoli je tady v šedých číslech, se mi líbila velmi. Jednalo se o milou, vkusnou, dobrodružnou fantasy pohádku i pro nejmenší diváky, kteří "úplně opravdického, živého" trolla vidí prvně. Vnímala jsem ji trochu jako zjevení a o to větší radost mám, že se volné pokračování vydařilo ještě o fous lépe. Cesta za živou vodou je pohádka podle mého gusta, princezna je kočka, Espen velký sympaťák, sluší jim to spolu, dobrodružství, humor, sedmimílové boty, troll, skřeti, lidské zlo, i to pohádkové v kombinaci s krásnými kostýmy, výpravou, velkou hudbou, lokacemi, které se mi zdály sem tam také jako z našich luhů a hájů (stejně jako v první části, časem se snad dovíme, kde se natáčelo), no a v titulcích se odvíjí dlouhý seznam českých jmen, což našince vždycky potěší. Ode mě plný počet. Až pohádka vyjde, bude zařazena mezi "stálé domácí" k opakované projekci, mezi osvědčenou klasiku, která nám čas od času dobře padne. ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

první díl mě bavil, takže volné pokračování byla jistota a mám z toho stejný zážitek jako předtím. Takto se točí pohádky! Má to skvělý vizuál, humor, krásné lokace a fajn pohádkový (a to nemyslím špatně) příběh. Vše co bych od podobného rodinného filmu čekal. Klidně si další třetí díl rád dám. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Snímek se natáčel nejen v Norsku, ale také v České republice. (Yardak)

Reklama

Reklama