Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Fantasy pohádka Cesta za živou vodou volně navazuje na předchozí snímek Cesta za králem trollů, v němž jsme poprvé potkali dobrosrdečného Espena, jeho dva bratry, krásnou a odvážnou princeznu Kristin. Espenovo nové dobrodružství začíná poněkud nešťastně. Kristinini rodiče, král Erik a královna Viktorie, jsou otráveni a z tohoto hrozného činu jsou falešně obviněni oba Espenovi bratři. Oba nešťastníci jsou ihned uvrženi do nejhlubšího vězení a čekají na popravu. To by ale nebyl Espen, aby nenašel způsob, jak chytře a mazaně situaci vyřešit! Přesvědčí princeznu Kristin, aby se s ním vydala hledat bájný zámek Soria Moria, který je prý celý postaven z ryzího zlata. Zde se podle dávných pověstí ukrývá pramen zázračné živé vody a s její pomocí chce Espen zachránit život krále i královny i svých bratrů. Ale existuje vůbec takový zámek? Není to jen báchorka? A je v něm živá voda? Není to celé jen Espenův výmysl a trik, jak odvést pozornost a oddálit popravu jeho bratrů? Možná ano. Na každé povídačce je ale zrnko pravdy, a tak se Kristin s Espenem vypraví na nejistou cestu plnou kouzel, dobrodružství, lásky, ale i nebezpečí. Musí jednat rychle, v patách je jim totiž banda proradných Dánů, kteří nenávidí jejich království víc než cokoli jiného, a chtějí Espena a Kristin za každou cenu zastavit. Pokud Espen a Kristin neuspějí, bude to znamenat konec nejen pro bratry a království, ale možná pro celý svět! (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (57)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet EUR 7,3miliónaTržby USA Tržby Celosvetovo $2,995,977▐ No konečne, niečo schopnejšie ohľadne nejakej tej fantasy rozprávky zo severskej krajiny. V pohode príbeh, herci, masky aj triky. U režiséra Sandemose-na nastal konečne lepší progres v jeho tvorbe. /70%/ ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Je to chlup lepší než první díl, ale vážně jen o chlup. Líbí se mi ten nadhled a představitel Espena svou postavu pojal skvěle, jako rozverného mladíka, který se snaží být vždy optimistický a vždy najít řešení problému, většinou za pomoci něčeho, co někde sesbíral. Kamera je slušná, i když někdy barvotisková, a docela by mě zajímalo, co vše se točilo v ČR, protože ten český štáb byl docela rozsáhlý. Pokud jde o příběh, hodně mi vadilo, že Espen s princeznou překonávali různé překážky, a ti Dánové, co šli za nimi jak přesně věděli, kde je hledat?, jak překonali moře, zvlášť když jich bylo tolik?, jak si přečetli deník v norštině? apod. Celé to i mohlo být kratší, některé scény byly úplně zbytečné a podzápletka s bratry nenabízela nic vtipného ani zajímavého. Jinak to ale docela pobaví, jako každá pohádka dobře skončí, a kdybych to viděl ve svých 12 letech, asi bych byl nadšený. Ale musím ocenit ten pozitivní náboj, který film má. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pokračování jedné z nejlepších pohádek posledních let se povedlo a Norové si připisují další plusové body. Krom nádherné přírody potěší i typické pohádkovské propriety ( ježibaba, sedmi mílové boty, trojhlavý Troll, krásná princezna a chytrý hlavní hrdina). Má to spád, krásné praktické efekty a kouzelnou atmosféru. Líbilo,bavilo.. 7.5/10. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Sympatický prosťáček Espen a odvážná princezna Kristin se vydávají na dlouhou a nebezpečnou cestu k tajemnému zámku, kde chtějí najít živou vodu, kterou potřebují, aby zachránili Kristininy rodiče a Espenovy bratry. Čeká je dlouhé putování plné nebezpečí, humoru, monster i zloduchů s lidskou tváří. A hrozně příjemně se na to kouká. Cesta za živou vodou má blíž k dobrodružnému filmu než ke klasické pohádce a díky působivé výpravě, hrozně fajn hrdinům a rychlému tempu se u ní budou bavit diváci bez ohledu na věk. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo veľmi podarená rozprávka, ktorá ani na moment nenudí a zaujme- a to predovšetkým nádhernou výpravou. Ako vidno, k dosiahnutiu tohto cieľa netreba vôbec digitálne lokácie, len tak akurát, ale predovšetkým krásnu prírodu. A tých nádherných panoramatických záberov je tu neúrekom. V rámci žánru teda určite za štyri a českí či slovenskí tvorcovia by sa mali od Nórov učiť, čo to dá. Sidse Babett Knudsen tu nie je taká "milf" ako obvykle, najmä kvôli škaredým zubom, ale zopár momentov je, to keď sa napije onej živej vody. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Snímek se natáčel nejen v Norsku, ale také v České republice. (Yardak)

Reklama

Reklama