Cesta za živou vodou

The Ash Lad - In Search of the Golden Castle

Cesta za živou vodou

Fantasy / Dobrodružný

Norsko, 2019, 102 min

Prekvapivo veľmi podarená rozprávka, ktorá ani na moment nenudí a zaujme- a to predovšetkým nádhernou výpravou. Ako vidno, k dosiahnutiu tohto cieľa netreba vôbec digitálne lokácie, len tak akurát, ale predovšetkým krásnu prírodu. A tých nádherných panoramatických záberov je tu neúrekom. V rámci žánru teda určite za štyri a českí či slovenskí tvorcovia by sa mali od Nórov učiť, čo to dá. Sidse Babett Knudsen tu nie je taká "milf" ako obvykle, najmä kvôli škaredým zubom, ale zopár momentov je, to keď sa napije onej živej vody.(1.2.2020)

Co naplat, Norové prostě umí udělat pohádku. Vkusnou, milou, přirozenou, a že si k tomu vyberou i české lokace, je přidaná hodnota. Už prvnímu dílu jsem dala krásné 4 hvězdy. Příběh si i ve druhém díle drží laťku, a já pevně doufám, že pan režisér má v plánu se ujmout i třetího příběhu a přinést jej do našich končin :) Jedna poznámka pod čarou - vtipné bylo, že cestou na projekci jsme v metru narazili na skupinku klasických a rozpoznatelných Norů. Jeden dokonce velmi silně připomínal představitele Espena :) Líbí se mi totiž, že Norové zůstávají i v příběhu Norové, a že tvůrci do příběhu neměli potřebu tahat politickou korektnost a vše ještě není vzhůru nohama. Děkuji a můžu jen vřele doporučit pohodový pohádkově-fantazijní příběh pro děti i dospěláky :)(31.12.2019)

Pokračování jedné z nejlepších pohádek posledních let se povedlo a Norové si připisují další plusové body. Krom nádherné přírody potěší i typické pohádkovské propriety ( ježibaba, sedmi mílové boty, trojhlavý Troll, krásná princezna a chytrý hlavní hrdina). Má to spád, krásné praktické efekty a kouzelnou atmosféru. Líbilo,bavilo.. 7.5/10.(3.2.2020)

Sympatický prosťáček Espen a odvážná princezna Kristin se vydávají na dlouhou a nebezpečnou cestu k tajemnému zámku, kde chtějí najít živou vodu, kterou potřebují, aby zachránili Kristininy rodiče a Espenovy bratry. Čeká je dlouhé putování plné nebezpečí, humoru, monster i zloduchů s lidskou tváří. A hrozně příjemně se na to kouká. Cesta za živou vodou má blíž k dobrodružnému filmu než ke klasické pohádce a díky působivé výpravě, hrozně fajn hrdinům a rychlému tempu se u ní budou bavit diváci bez ohledu na věk.(18.2.2020)

Parádní pohádka nepohádka,která nemá šanci v našich luzích a hájích uspět, protože zdejší většinové obyvatelstvo je kvůli dlouhodobému vystavování vlivu Trošky a jemu podobných zdegenerováno.Jejich škoda, protože to kombinuje výtečné řemeslo s pohádkovým příběhem, který pracuje se všemi dobře známými postupy a triky, ale tak, že to do sebe celé zapadá a nepůsobí moc klišovitě. Zároveň druhý díl plánované trilogie o Espenovi disponuje štědřejším rozpočtem a tak i CGI vypadá více než solidně. Severští mistři očividně dokáží nejen krimi a drama, ale i pohádky.(2.2.2020)

• - Snímek se natáčel nejen v Norsku, ale také v České republice. (Yardak)