poster

Mužská záležitost

 • Česko

  Záležitost mužů

 • Francie

  Une affaire d'hommes

 • Slovensko

  Mužská záležitosť

 • USA

  Dead Certain

Thriller

Francie, 1981, 90 min

 • Vesecký
  ****

  Vcelku dobrá detektivka, v níž obchodník s realitami využije brutálních vražd tří žen, aby se stejným způsobem zbavil své manželky. Alibi mu má dát jeho účast na cyklistických závodech party nadšenců, mezi nimiž je i policejní inspektor, jehož si obchodník zaváže nabídkou výhodné půjčky na koupi nemovitosti. Mám tyhle staré francouzské herce rád. Jen ten konec mi neseděl. Obchodníkovi se vražda jednoznačně neprokázala a inspektor se mu pomstí tím, že mu při závodech způsobí vážnější poranění. Tomu jsem jaksi neporozuměl.(12.11.2018)

 • borsalino
  ****

  Klasická francouzská krminálka, která se u nás vysílala ještě za totality a už tehdy byla výborně střižená, zejména pak to cyklistické prostředí si pamatuje skoro každý. Vlastní příběh vypovídá o velmi pečlivě promyšleném a dlouho připravovaném zločinu, kdy je zastřelena manželka jednoho z cyklistů. Vyšetřování se ujímá další z cyklistů, policejní komisař Claude Brasseur, který přísahá, že vraha najde. Děj pak po mírném přešlapování na místě začne nabírat zcela jiné obrátky... Existuje dokonalý zločin?(5.1.2008)

 • dopitak
  *****

  Moc pěkně poskládaná záležitost, dva velcí herci, dva skvělí dabéři, neustálé vracení se na "závodní" okruh, vyšetřování, lehký náznak tradičního motivu "policejní komisař od případu odstupuje" ovšem změněného vztahem Servolla a Fagueta. Vůbec nevěřím tomu, že film vznikl až na začátku 80´s, že není starší. Borci na začátku naběhnou v kulichách, říkáte si, tehdy asi lepší výstroj neměli, ale v letních měsících už mají docela obstojné vybavení. Více takových filmů, u nichž si ještě nikdo nedovolil atmosféru pokazit zpraseným novým dabingem! Erotika v úvodních titulcích, které nejprve nemáte šanci pochopit.(7.2.2015)

 • Autogram
  ***

  Cyklistická komunita drží spolu, šliapanie do pedálov, ako aj iné športy, spája osobnosti všetkého druhu a zamestnania. Tak spojí aj obchodníka a inšpektora, a spojí ich ešte jedna vražda, ktorá je štvrtá v sérii podobne spáchaných. Námet trochu od Agathy Christie, no prevedenie nie je bohvieaké. Má to byť thriller, ktorý ale nenapína, hlavne úvod je zmäteno podaný a nejasnosti si treba domýšľať. Mužská záležitosť je dilema, či uprednostniť priateľstvo alebo spravodlivosť. Slabšie tri hviezdy.(12.11.2018)

 • Pierre
  ***

  No já nevím. Pro mě to nebylo úplně ono. K postavě Brasseura jsem si absolutně nic nenašel, kukučovi jaký měl se prostě nedalo věřit. Měl jsem taky občas pocit (což se mi stává u francouzské kriminálky málokdy), že děj se poměrně táhne a oplývá počtem mnoha hluchých míst. Pointu jsem si taky předstoval nějak jinak a asi mi ani nestojí za nějaké přemýšlení i když dobře sedla k tomu názvu. Naopak pochválit se musí třeba vynikajcí výkon Tringtignanta nebo geniální původní dabing (díky bohu, že jsem ho sehnal.) Ono to celkově nebylo nějak špatné, ale prostě od kriminálky z typické francouzské školy čekám víc....(15.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace