poster

Mužská záležitost

 • český

  Záležitost mužů

 • Francie

  Une affaire d'hommes

 • slovenský

  Mužská záležitosť

 • anglický

  Dead Certain

  (neoficiální název)

Thriller

Francie, 1981, 90 min

 • Martin741
  ****

  Reziser Nicolas Ribowski natocil jeden z najlepsich francuzskych filmov. Akcia ziadna, tempo je prvu polku filmu neskutocne pomale a Trintignant a Claude Brasseur nie su sympataci, ale potom v druhej polke filmu sa tempo rozbehne a odzneju nadherne dialogy a k tomu plus doslova perfektna rezia. Dal by som 5 hviezd, ale prva polka si to proste nezasluzi. 86 %(8.2.2015)

 • dyfur
  ****

  Herci nie sú žiadny krasavci,žiadne pekné ženy v popredí,žiadny sex,žiadna akcia stredajúca akciu,tempo skôr pomalšie a napriek tomu je to super.Postupne film naberá na obratkach a chystá sa špurt ako v cyklistike.Je to skôr film psychologický čo ja moc nemusím a i tak mňa dostal.K tomu gerniálny český dabing zo starej školy -Mrvička vs Cupák .Parádička rokov 8O-tych.(3.2.2014)

 • Pierre
  ***

  No já nevím. Pro mě to nebylo úplně ono. K postavě Brasseura jsem si absolutně nic nenašel, kukučovi jaký měl se prostě nedalo věřit. Měl jsem taky občas pocit (což se mi stává u francouzské kriminálky málokdy), že děj se poměrně táhne a oplývá počtem mnoha hluchých míst. Pointu jsem si taky předstoval nějak jinak a asi mi ani nestojí za nějaké přemýšlení i když dobře sedla k tomu názvu. Musím ale i chválit. Ať už třeba vynikajcí výkon Tringtignanta nebo geniální původní dabing (díky bohu, že jsem ho sehnal.) Ono to celkově nebylo nějak špatné, ale prostě od kriminálky z typické francouzské školy čekám víc....(15.12.2017)

 • borsalino
  ****

  Klasická francouzská krminálka, která se u nás vysílala ještě za totality a už tehdy byla výborně střižená, zejména pak to cyklistické prostředí si pamatuje skoro každý. Vlastní příběh vypovídá o velmi pečlivě promyšleném a dlouho připravovaném zločinu, kdy je zastřelena manželka jednoho z cyklistů. Vyšetřování se ujímá další z cyklistů, policejní komisař Claude Brasseur, který přísahá, že vraha najde. Děj pak po mírném přešlapování na místě začne nabírat zcela jiné obrátky... Existuje dokonalý zločin?(5.1.2008)

 • dopitak
  *****

  Moc pěkně poskládaná záležitost, dva velcí herci, dva skvělí dabéři, neustálé vracení se na "závodní" okruh, vyšetřování, lehký náznak tradičního motivu "policejní komisař od případu odstupuje" ovšem změněného vztahem Servolla a Fagueta. Vůbec nevěřím tomu, že film vznikl až na začátku 80´s, že není starší. Borci na začátku naběhnou v kulichách, říkáte si, tehdy asi lepší výstroj neměli, ale v letních měsících už mají docela obstojné vybavení. Více takových filmů, u nichž si ještě nikdo nedovolil atmosféru pokazit zpraseným novým dabingem! Erotika v úvodních titulcích, které nejprve nemáte šanci pochopit.(7.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace