Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva muži, jedna žena a zločin... Francouzský film Mužská záležitost je soubojem dvou silných mužů, dvou životních principů a především hereckým koncertem dvou velkých hvězd francouzského filmu, ke kterým se diváci neustále s obdivem vracejí. Obávaný komisař Servolle (Claude Brasseur) se přátelí se slavným architektem Faquetem (Jean-Louis Trintignant). Servolle si váží svého přítele, se kterým sdílí vášeň pro cyklistiku. Právě pracuje na případu sériového vraha, jehož obětí, podle všech indicií, se stala i Faquetova žena. O to větší důvod vraha dopadnout. (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tour de Meurtre. Odskočit si z amatérského cyklistického závodu, zavraždit manželku a poté se vrátit do pelotonu, jako by se nechumelilo? Tohle je slovy Mirka Dušína nečestné a nesportovní..! Dejme stranou, že zločin dost riskantně spoléhá na nepřítomnost svědků a samozřejmá existence druhých klíčů od auta je dlouho ignorována. Díky Brasseurovi, který se snaží celou dobu vysvléct Trintignanta ze žlutého trikotu, se to chvílemi mění až v krimikomedii a právě odlehčený rám příběhu umožní, abyste svižně dorazili až do finiše a překvapeně koukali, komu při závěrečném spurtu spadl řetěz.. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Klasická francouzská krminálka, která se u nás vysílala ještě za totality a už tehdy byla výborně střižená, zejména pak to cyklistické prostředí si pamatuje skoro každý. Vlastní příběh vypovídá o velmi pečlivě promyšleném a dlouho připravovaném zločinu, kdy je zastřelena manželka jednoho z cyklistů. Vyšetřování se ujímá další z cyklistů, policejní komisař Claude Brasseur, který přísahá, že vraha najde. Děj pak po mírném přešlapování na místě začne nabírat zcela jiné obrátky... Existuje dokonalý zločin? ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já vím, že Vám nelže. Je to, bohužel, horší. On se zmýlil." Mám rád sportovní přátelství a kdyby toho nějaký kamarád zneužil a vraždil, tak bych ... mu asi poskytl alibi, protože přece byl celou dobu se mnou. Nebo nebyl? Bylo naprosto skvělé sledovat komisaře Servolla, jak se mu začal ztrácet asfalt pod galuskama a jak začal dumat o tom, co se to vlastně stalo mezi 16-tým a 19-kolem. Já si tedy dovolím podotknout, že kdybych jezdil pravidelně stejný okruh, tak bych páté kolo rozeznal od dvacátého asi jen podle toho, že ... vlastně nerozeznal. Takže Fagueta jsem taky viděl v 17. kole a basta. On to být nemohl, i když to možná udělal, ale kde je zbraň? Zamotané to bylo a mě to tedy dost bavilo. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Mám rád francúzske filmy z doby, keď boli spolu s talianskymi jedinými, ktoré nám bolo umožnené vidieť. Aj tento film som už kedysi dávno videl, ale veľa som si z neho nepamätal. Ani dnešná repríza neprispela k tomu, aby som ho považoval za mimoriadny počin, na ktorý si rád spomeniem. Dej mi pripadal chudobný, výkony cyklistov boli na pousmiatie a ani vychvaľované výkony oboch predstaviteľov ma nenadchli. Takže aj keď je mi to ľúto, považujem film iba za mierne nadpriemerný. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ak by som čítal scenár, získal by som dojem, že môže byť z neho napínavá temná detektívka s pečlivo načasovanými zvratmi a že budem po celý čas sedieť v kresle ako prikovaný. Výsledok je však kombinácia športového filmu, light detektívky a trochu aj komédie a pôsobilo to na mňa ako nejaká časť z Malého pitavala z veľkého mesta a aj tam sú napínavejšie nakrútené kúsky. Herci v oboch hlavných úlohách sú presvedčiví, ale látku mal dostať do rúk niekto, kto by dokázal využiť naplno všetok jej potenciál. Takto je to na rozmedzí troch a štyroch hviezd a viac sa mi páčila myšlienková rovina filmu a samotný záver ako celkový priebeh vyšetrovania. 70% ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama