Apokalypsa ve znamení zvěrokruhu (TV film)

Zodiac: Signs of the Apocalypse

Phil Schmidt

Kostýmy:

Tanya Lipke
  • listo

Ústředním artefaktem, kolem nějž se točí děj, je modrý blikající kámen. Ne, skutečně jsem se nepřeklikla a nechci komentovat Létajícího Čestmíra. Od něj by se ostatně autoři této taškařice mohli přiučit, jak se dělají speciální efekty a triky. Protože i komunistické seriály vykazují vyšší profesionalitu v této branži, než úsměvná snaha kanadských tvůrců vyrobit apokalyptické hrozby v podobě znamení. Celou dobu jsem váhala, jestli film není parodií na všechny zkázonosné snímky, protože tohle snad nikdo nemohl myslet vážně. Dialogy typu: Když jsem vydělal svou první miliardu... nebo Běžte a zachraňte svět... zřejmě do dějin kinematografie nevejdou a já tento film budu považovat za nákladnou reklamu na časopisy s horoskopy.(4.4.2015)

• vlcekmirek

Pozor! Země v ohrožení! Musíme na pomoc zavolat všehoschopné a všemocné americké vědce s morálkou Indiany Jonese, kteří dokáží spasit svět svou nevídanou inteligencí, nasazením pro věc a oddaností Americe a lidstvu samotnému. (Výzva ,,Zachraňte svět" se ve filmu ozvala hned několikrát.) Samozřejmě nesmí chybět nezbytný love motiv, aby bylo romantice učiněno zadost a taky nemůžeme postrádat potrhlého vládního agenta, snažícího se všemožně (a zcela nelogicky) zabránit záchraně světa. No, jestli má Amerika ve státních službách takové vylízance, má se svět na co těšit. Pominu katastrofy ,,ve tvaru znaků zvěrokruhu", protože (světe div se), stát o pár kilometrů dál a dívat se na ně z jiného úhlu, budou mít tvar zcela jiný. Ale budiž. Je ale zarážející, jak to má, dle am. filmařů ten osud krásně načasováno. Po všech peripetiích a bojůvkách se podaří zaktivovat ochranný štít, který působí jen těch nezbytných pár vteřinek, kdy na zemi dopadají ty Střelcovy šípy, ochrání celou Zeměkouli a pak se vypne. Takže kdyby ho zapli o 10 vteřin dříve, byla by Země a lidstvo v prdeli jak Baťa s dřevákama. Prostě slátanina. Ale místa k pobavení se najdou. Po jedné z katastrov se synáček probudí, na svém mobilu se dočítá, že je bez signálu a v dálce je slyšet otec, kterak do telefonu říká něco ve smyslu: ,, ... ne, nemluvil... Nemůžu se nikomu dovolat..." No prostě prča :-D(20.11.2015)

• kaylin

Tak tohle je vážně docela špatné. Snaží se to být zajímavé, ale je to už od začátku jen přeplácaná blbina, která alespoň sem tam přinese něco, co by se dalo nazvat celkem cool efektem, trikem, anebo prostě jen scénou, která jako kdyby byla vystřižená z "MacGyvera" nebo podobného seriálu. Jen tomu schází cokoli, co by vás s filmem nebo postavami svázalo.(22.1.2015)

• MickeyStuma

Další snímek na pomezí fantas magorie v žánru katastrofického sci-fi. Takovýchto snímku už vzniklo tolik, že by jeden nevěřil, že se dá ještě vymyslet něco originálního. A ejhle, dá. Katastrofy podle zvěrokruhů. Dějově naprostá slátanina, atmosféra jak z nepovedené videohry. A speciální efekty? Raději se radši ani nezmiňovat. I tento snímek může sloužit jako varovný příklad toho, že pokud není kvalitní scénář a potřebný rozpočet, není potřeba se pouštět do natáčení. Paskvilů je již natočeno více než dost.(9.4.2015)

• noriaki

Je to jako plošinovka z devadesátých let. Do příběhu se vyplatí nerýpat, protože jednak za moc nestojí a stejně o něho ve skákačkách nejde. Hratelnost mají táhnout variabilní nepřátelé, časový limit a zvyšující se obtížnost. A pochopitelně boss na konci levelu. Tady je to pořád ten samý a ke své a naší smůle nic nevydrží, nic nepředvede. Myslel jsem si že má Aaron Douglas na víc. Grafika odpovídá, jak už jsem řekl, devadesátým létům. Na tehdejší dobu pecka, dnes už vzbuzuje nostalgii. Akce neoslní a o atmosféře se nedá mluvit. Ještě že je za chvilku po všem. Zbývá pogratulovat hrdinovi že zachránil svět a kdyby obraz okamžitě nezhasl a nenaběhly titulky, tak by snad získal i tu princeznu. Třeba o ni půjde ve druhém dílu.(14.1.2015)