Apokalypsa ve znamení zvěrokruhu (TV film)

Zodiac: Signs of the Apocalypse

Phil Schmidt

Kostýmy:

Tanya Lipke
  • Allein4

Znamení nejsou těmi znameními, co si myslíme, ale jsou předpovědí apokalypsy. Tu může odvrátit modře svítící kámen, který odcloní něco jako solární ejakulaci planety Nibiru - která se jaksi o dva roky opozdila. Z takového naprosto debilního námětu zkrátka nemohl vzniknout dobrý film. Šanci to u mě dostalo jen díky relativně slušnému obsazení - Christophera i Joela mám docela rád. Jenže i kdyby předvedli sebelepší herecký výkon (jakože se tak nestalo), tak stejně by hodnocení nezachránili. U podobných filmů ještě mohou být plusem efekty. Ale udělat ve sci-fi filmu efekty naopak (dalším) mínusem, to chce velkou porci umění. Po všech ohledech to prostě není film, ale naprostý průser. 0 %(9.3.2015)

• draggo

Tak to, že to bude debilní jsem očekával, ale že to bude většinu času docela nuda, to je u filmu tohodle ranku docela problém. Příběh skoro neexistuje, triky jsou totálně k zeblití a většina postav je tak protivná, že je máte chuť zabít. Jako kulisa k jiné činnosti to ujde, jako cokoli jinýho dost na hovno. /20% a 1*/(6.7.2015)

• vlcekmirek

Pozor! Země v ohrožení! Musíme na pomoc zavolat všehoschopné a všemocné americké vědce s morálkou Indiany Jonese, kteří dokáží spasit svět svou nevídanou inteligencí, nasazením pro věc a oddaností Americe a lidstvu samotnému. (Výzva ,,Zachraňte svět" se ve filmu ozvala hned několikrát.) Samozřejmě nesmí chybět nezbytný love motiv, aby bylo romantice učiněno zadost a taky nemůžeme postrádat potrhlého vládního agenta, snažícího se všemožně (a zcela nelogicky) zabránit záchraně světa. No, jestli má Amerika ve státních službách takové vylízance, má se svět na co těšit. Pominu katastrofy ,,ve tvaru znaků zvěrokruhu", protože (světe div se), stát o pár kilometrů dál a dívat se na ně z jiného úhlu, budou mít tvar zcela jiný. Ale budiž. Je ale zarážející, jak to má, dle am. filmařů ten osud krásně načasováno. Po všech peripetiích a bojůvkách se podaří zaktivovat ochranný štít, který působí jen těch nezbytných pár vteřinek, kdy na zemi dopadají ty Střelcovy šípy, ochrání celou Zeměkouli a pak se vypne. Takže kdyby ho zapli o 10 vteřin dříve, byla by Země a lidstvo v prdeli jak Baťa s dřevákama. Prostě slátanina. Ale místa k pobavení se najdou. Po jedné z katastrov se synáček probudí, na svém mobilu se dočítá, že je bez signálu a v dálce je slyšet otec, kterak do telefonu říká něco ve smyslu: ,, ... ne, nemluvil... Nemůžu se nikomu dovolat..." No prostě prča :-D(20.11.2015)

• meda2016

Ledová zkáza, Apokalypsa ve znamení zvěrokruhu... (2014) ... Univerzální odsudek! Tyto dva filmy jsou výplodem scenáristy Davida Sandersona (kéž by ho trefil zmrazující blesk) a jsou jen pro silně naivní nebo smířlivé povahy svolné seznámit se s opravdovou filmovou katastrofou. I já jsem oba shlédl, Odpad, odpad.(7.8.2018)

• noriaki

Je to jako plošinovka z devadesátých let. Do příběhu se vyplatí nerýpat, protože jednak za moc nestojí a stejně o něho ve skákačkách nejde. Hratelnost mají táhnout variabilní nepřátelé, časový limit a zvyšující se obtížnost. A pochopitelně boss na konci levelu. Tady je to pořád ten samý a ke své a naší smůle nic nevydrží, nic nepředvede. Myslel jsem si že má Aaron Douglas na víc. Grafika odpovídá, jak už jsem řekl, devadesátým létům. Na tehdejší dobu pecka, dnes už vzbuzuje nostalgii. Akce neoslní a o atmosféře se nedá mluvit. Ještě že je za chvilku po všem. Zbývá pogratulovat hrdinovi že zachránil svět a kdyby obraz okamžitě nezhasl a nenaběhly titulky, tak by snad získal i tu princeznu. Třeba o ni půjde ve druhém dílu.(14.1.2015)