poster

Akcept

 • anglický

  Accept

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Akcept

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2016, 84 min

Režie:

Jan Hubáček

Scénář:

Jan Hubáček
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bohemia_regent
  ****

  Vůbec to není špatné, naopak. Kdo chce vidět další, ještě o třídu lepší dokument s akordeonem v hlavní roli, ať se podívá na tohle: https://www.csfd.cz/film/326961-lamac-zvuku/komentare/ -------- V titulcích filmu uvedeno: název Akcept - Příběh skladby.(17.3.2019)

 • Slarque
  ****

  Soudobou hudbu zrovna nesleduji, ale tenhle dokument má sympatickou ústřední postavu, takže jsem u něj vydržel, a nakonec dostal víc, než jsem čekal. Podtitul Příběh skladby je sice na místě, protože málokdy můžete sledovat vývoj hudby v celé délce od partitury na papírech (či v notebooku) až po pokoncertní euforii. Každopádně dokument tím nekončí, ale pokračuje dál přes studium Lucie Vítkové v Haagu. Akcept (jinak složenina slov akordeon a koncept) jsem zřejmě přijal a dokonce si umím představit, že bych na podobnou hudbu šel na živo (což by mne před filmem samotným ani nenapadlo). Nápad s pouhou hudbou a černým plátnem byl velmi funkční, protože divákovu pozornost přitom nic neodvádí od samotné hudby a jejího provedení. „Lidová hudba, která se nedostane k lidem“ se ke mně dostala aspoň prostřednictvím filmu, a já jsem za to rád.(28.2.2019)

 • Vitex
  *****

  Pěkně vymyšlený, natočený a hlavně sestříhaný (nápad s černým plátnem!) vhled do života zajímavé umělkyně. Myslím, že to funguje jak pro diváky, kteří o soudobé vážné hudbě moc neví, jako dobrý materiál pro základní seznámení se s tímto světem, a zároveň pro profesionály z této oblasti jako reflexe toho, jak je neobeznámení můžou nejpravděpodobněji vidět. A časem bude Akcept samozřejmě nabírat větší a větší dokumentární hodnotu s tím, jak bude (nebo nebude) stoupat hvězda Lucie Vítkové (doufám, že bude).(20.10.2016)