Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

• berusche

Tak to jsem se radsi mela svezt na horsky draze!!! Prumerny romanticky sladak s blbym radoby hlubokym koncem, prumerna hudba, prumerne herecke vykony a cele je to zabalene do hloupych klise prohlaseni, ktere tem dvema neuveri vubec nikdo! Zlata Kraska a zvire. Pro me velke zklamani, zvlaste na zaklade ocekavani ze zdejsich procent. Ze ja na to vzdycky koukam....(29.4.2017)

Pure cinema. Co Chazelle rozehrával v indie podmínkách Whiplash, zde naplno útočí na divákovy smysly jako magický, radostný spektákl. A to přesto, že vlastně moc veselý není. Nebo také: i post-moderní filmy mohou být působiví, ikoničtí pokračovatelé zlatého Hollywoodu, aniž by ztratily appeal pro široké publikum; či first world problems made interesting, relatable.(2.1.2017)

Ryan střídající obleky, Emma střídající barevné retro šatičky... kdo by ty dva nezbožňoval? Působivě podaný romantický vztah v muzikálovém hávu. Trochu moc dlouhý a jeho pointa mi zlomila srdce, ale závěrečná sekvence patřila k tomu nejnádhernějšímu, co jsem v posledních letech viděla. A "City of Stars", ach... Oscara, prosím. Hodně Oscarů.(3.1.2017)

Nesnáším muzikály. Ne, teď vážně. Nejsem zrovna jejich fanda a jen kvůli tomuto faktu nikdy netuším, co mám od nich očekávat. Snažím se mít otevřenou mysl, "jo, bude se tam asi tančit a zpívat, jasný, příběh bude takový jednoduchoučký, jasný, barvičky, ok, to dávám". Hodnocení byla nadmíru dobrá, Chazelle jako nový fenomén, očekávání byla. A zpočátku je vskutku naplňovala. Hned první choreografie v dopravní zacpě mě rázně odzbrojila a lebedil jsem si, jak bylo kouzelně naloženo s jinak noční můrou každého řidiče. I další ryze muzikálová sekvence v bytě hlavní hrdinky je kouzelná..v tu chvíli snímek nemilosrdně shcyzofrenicky přepne na seriozní, nezpívající, netančící, nemuzikálně dramatickou notu, ale zapomene si uvědomit, že i příběh by zasloužil hlubší scénaristické zamýšlení než doposud nastolené jednodušno. Bezefektní střídání ročních období, zvláštně kapitalistická hádka, vypařivší vtip a absence silnější chemie hlavního dua nemá šanci vytvořit jakékoliv kouzlo, které by přivábilo mé city natož vyronilo aspoň pár slz. Sem tam se stále zjeví drobnější choreografie nebo posmutnělý zpěv na nástrahami života, ale to vše na můj vkus až na moc průměrné úrovni na to, jak si zpočátku film nastavil laťku. A to je málo. Pospolitě snímek drží krásné barvy, neskutečně dokonalá kamera, která vždy ví, co chcete vidět a hodně ladný výkon Emmy Stone jinak ne moc sympatické postavy. La La Landu v ten moment konečně docvakne, že už je to až moc natahované, předhodí nám svůj druhý vrchol v podobě snové sekvence a klapka. A ten si to bohužel u mě úplně nevyžehlil. Ne, dílo je to velmi povedené, v mnoha aspektech perfektní a doporučuji, o nějaký oscar bych se nebál (kamera, režie, Emma), ale o revoluční počin se nejedná. Na to je tu slabý scénář, málo kouzla, málo písniček (natož jakákoliv zapamatováníhodná), málo muzikálu. [ČSFD předpremiéra, Kino Lucerna, 4.1.2017](5.1.2017)

Jako jo, přeceňovaný Whiplash mě sice minul hodně velkým obloukem, po La La Landu si ale říkám, že v tom Chazellovi přece jen něco bude. Ne že bych mu rovnou dával Oscary (edit po shlédnutí konkurence: jen ať to ty Oscary vyhraje, nic vyloženě lepšího v nominaci beztak není), nicméně už to vyhrály i daleko méně výjimečnější filmy (namátkou třeba loni). Jestli bych někomu dal Oscara hned z fleku, tak by to byl Sandgren, ten totiž s kamerou předvádí divy, za který by se nestyděl ani fantom posledních let Lubezki. Příběh je vlastně docela obyčejná klasika o hledání snu mezi hvězdami Hollywoodu. Technicky, herecky a hudebně je to ale na tak vysoké úrovni, že si to nelze neoblíbit. 80%.(5.1.2017)

Velmi pěkný milostný příběh, který je doprovázený příjemnou hudbou a tanečními vystoupeními. Překvapilo mě, že Ryan je i dobrý tanečník :)))) Přemýšlela jsem, zda i hrál na ten klavír a prý ANO!!! Trénoval 4h denně 3 měsíce v kuse, to je neskutečné, fakt klobouk dolů, frajer... Film se mi líbil, příjemně ladění, ale zbytečně natažený a dlouhý, chvílemi jsem se dost nudila a nebavilo mě to, 1,5h by zcela stačilo. Příběh nebyl vymyšlený špatně, ale chybělo mu trochu nějakého oživení, a o tom závěru se vůbec nebudu vyjadřovat, ten mě fakt naštval a nelíbil se mi, na druhou stranu to tím bylo více ze života a nebyla to taková pohádka. LALALA(5.1.2017)

Pln očekávání pořádného filmového zážitku jsem skočil do kina hned první den, kdy se to u nás ve městě promítalo a... vezměme to popořadě. První třetina filmu je muzikálová. I když nejsem fanda filmů, kde lidi z ničeho nic najednou začnou hopsat a zpívat, musím uznat, že cit pro skloubení barev, radosti z pohybu a zpěvu Chazelle má. Muzikálově tedy na výbornou, pro mě však nuda (to je ale věc vkusu). Druhá třetina je poměr muzikálovosti k tuctové romanci 0 ku 100. Tady jsem měl opravdu problém udržet pozornost. Řeší se tu vztah a nemá to žádnou šťávu (vzpomínáte na Notebook?). Zachraňuje to však třetina poslední, která je naprosto výborná, korunovaná výtečným koncem. Historický zápis do filmových análů to tedy není, radost z filmu však bude mít většinový podíl publika. Ale vidět to podruhé také nemusím.(12.1.2017)

Žánr muzikál je podle mne složitý a málokterému se povede, aby hudební a taneční scény nevyzněly jen jako klip, který je do filmu vložen, aby mohl být označen žánrem muzikál. Dle mého mají hudební/taneční části film posouvat a zejména vyjadřovat emoci, hudbou je vyjadřováno to, co v "běžném" filmu slovy a kamerou. O to víc mne u La La Landu mrzí, že jeho muzikálové části jsou pro mne skvělé a film přestává fungovat právě tam, kde se muzikál vytrácí. Z necelé první poloviny, konkrétně zimy a jara jsem byl nadšený, s létem a podzimem se ale vytratila muzikálová čísla a film začal ztrácet na tempu. Možná kdyby to odcizení hlavních postav nebylo podáno čistě jako drama, ale opět "muzikálovými" prostředky, fungoval by film i dál. V poslední části sice film zase nabírá na tempu a závěr je krásně smutný, to ale nic nemění na tom, že v důsledku zakolísání v žánru film nefunguje beze zbytku jako celek.(24.1.2017)

Film hýřící barvami, skvělými písničkami, dílo zároveň nerealistické i syrově skutečné, filmový konec přesně dle mého gusta, resp. jeden z nejkrásnějších konců, které jsem viděla. Promočený balíček kapesníčku, rozhodně nejlepší film roku, děkuji!(6.3.2017)

Písničky nejsou na první dobrou, postavy taky ne, všechno je tu vlastně skoro jako materiál ze zkušebních klapek. Takové neučesané, nijak "smooth" a bezchybně choreografované jako v tom, čemu říkáme "klasické muzikály"... Ale možná proto tomu tak propadnete a jdete s postavami tak oddaně, s pochopením a občas až zadrženým dechem. Moc mě to bavilo!(18.3.2017)

• carly

Pred príchodom do kina som o filme vedela veľmi málo. Hlavne asi to, že je to muzikál a že ho chvália. A ako film ubiehal, tak som miestami aj celkom rozumela prečo. Ale keď film skončil, tak pocit, ktorý vo mne prevládal, bolo rozčarovanie. Chcel to byť prekvapivý, originálny film tak trochu sa vysmievajúci z klišé. Prekvapil, lenže nepríjemne. Originálny moc nebol a klišé sa nevysmieval, ale pekne si ich až do konca odškrtával. Má to asi byť pocta klasickým muzikálom ukazujúca neromantizovaný pohľad na vzťahy. Čo nie je zlá premisa. Lenže film na jej druhú časť väčšinu času zabúda, a keď si spomenie, tak to občas funguje, ale občas tiež nie. A ten koniec to celé pochová. Sedieť tematicky na dvoch stoličkách je zložité a tento film to nezvláda. Vizuálne je to úchvatné. Výkony sú dobré. Hudba je obstojná, aj keď na muzikál nevýrazná a ľahko zabudnuteľná. Ale ja neodpúšťam filmom, ktoré mi klamú.(30.12.2016)

Prvních dvacet minut jsem chtěla odejít, ale pak hrál Gosling na klávesy v teplákovce a od tý doby dával totální bomby. Posledních pět jsme brečeli dojetím. Co nejvíce cením: barvičky, "here's to the ones who dream," Ryana v komické poloze. Co fakt necením: muzikál, ve kterém se pořád dokola opakuje jeden hudební motiv. Wtf.(2.1.2017)

/Scala 14. 1. 2017(15.1.2017)

• Lacike

Bez pretacania som vydrzal 5 minut a s pretacanim asi 20. Nie, muzikaly stale nie su nic pre mna.(22.2.2017)

Ta polozrada před koncem zavinila mé nejvyšší možné ohodnocení, ale pozice My Fair Lady zůstala i nadále neotřesena. A to navzdory písničkám, které budu poslouchat do omrzení, nápaditým muzikálovým vystoupením, které se občas dokonce obešly bez zpěvného doprovodu, a velice sympatické dvojici, které jsem přál splnění jejich snů. Snad bude mít Damien Chazelle i nadále šťastnou ruku ve své filmové tvorbě. (Třebíč, kino Pasáž)(24.3.2017)

La La Land je vlastně takovej vychcanej student, který se svého učitele při zkoušení snaží zaujmout svým vystupováním a rádoby inteligentním přednesem, aby mohl zakrýt určité vážnější nedostatky, kterými indisponuje. A chápu tu diváckou adoraci: Hudba je překrásná (stahuju soundtrack), krásně se tam zpívá a tancuje, všude je to samej hezoun nebo fešanda. Ještě k tomu jsou v hlavních rolích dva nesmírně atraktivní herci. Ryan Gosling, po kterém se každá ženská může uslintat, a roztomile okatá Emma Stone. Neberte mě špatně, oba herce mám rád, Gosling je podle mého opravdu šarmantní sympaťák, nicméně film tak trochu spoléhá na onen fakt, že když divákovi naservíruje tunu krásných lidí s líbivou hudbou a efektní "romantickou" podívanou, přehlídne či odpustí mnohem vážnější problémy, které film má. Když totiž nahlédnu přes tuhle barevnou pásku přes oči, zjišťuji, že se jedná vlastně o dost mdlý a ne moc zajímavý film. Ještě k tomu s kýčem, který zde však škodí. První třetina supr, ale pak to jde kvalitou hodně dolů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem v době sledování měl na hovno náladu, přičemž kontraproduktivně mě takovéhle filmy ještě víc naserou, nicméně jsem rozhodně rád, že toho Oscara nedostal, to by bylo prostě absurdní. Sorry jako. Průměrné 3*(26.4.2017)

• ad

Totéž co u Whiplash, nesnesitelnost sledovani zaručují především totálně nesympatické postavy... a když nemáte postavy, zbyde vám křečovitá kýčovitá snaha o efekt a trapně prvoplánová a průhledná snaha dojmout diváka... Na mě tohle prostě neplatí... Kromě kalkulu ten film nic nenabízí.(17.1.2017)

Co se Ryana Goslinga a Emmy Stone týče, nemůžu si stěžovat. První polovina skvělá - vtipná (střety Sebastiana a Miy), svižná, romanticky zajímavá. Závěrečná část se ale dost zdlouhavě vleče, dokonce jsem se v ní ztratil (přemítání toho co by bylo kdyby..). Ve shrnutí je to barevné, je to zajímavé, krásně choreograficky provedené. Ale asi jsem čekal trochu jiný konec, za který prostě těch 5* dát osobně nemůžu. Pěkný a kvalitní muzikál, ale být to film založený na dialozích, kde by kdesi v dálce byl slyšet ten skvělý jazz, asi by mě to oslovilo víc.(27.1.2017)

Chichester 28.1.2017 - Ale jo, to je po letech film u kterýho by mi nevadilo, kdyby Oskara vyhrál. Líbil se mi, všechny ty barvičky, hudba, tance. Bavil mě, několikrát jsem se musel smát. Myslím na to i po dokoukání, s chutí se poslechnu písničky. Emma a Ryan jsou sympatickej pár a společně jim to šlape skvěle. Jen častěji podobné filmy, svět pak bude lepším místem...(29.1.2017)

Bál jsem se, že se tam bude pořád zpívat a takové filmy mě těžko přesvědčí. Na začátku jsem si říkal, že to přece jen přehlédnu, protože to skvěle hrajou. Ovšem na konci jsem už jen tupě zíral a po dlouhé době souhlasím, tohle si oscary zaslouží na všech frontách. ... MKUH(16.2.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 20 30 39