• ilemas

Mám rád hodně muzikály, ale tento mě nudil hned od prvních scén s auty na mostě, vzápětí dlouhého telefonování s dlouhým statickým záběrem na hlavní hrdinku a nuda se konala až do konce.Samozřejmě nesnáším jazz, ale překousl bych to, kdyby byl lepší příběh, který by dokázal vtáhnout do děje. Komedie to není ani trochu, já se ani jedinkrát sebemíň nepousmál. Nesnáším jazz a operu a přesto se mě velmi líbily Chicago a Fantóm opery, takže v hudbě to není. A naopak. Vyrůstal jsem na Abbě a dlouho to byla má nejlepší skupina na světě a přesto se mě Mamma Mia jako muzikál vůbec nelíbil. Lepší už byla Abba ve filmu. Dnes poslouchám rock a metal a rád bych viděl nějaký muzikál z této hudby, což se moc netočí. Také záleží na výběru skladeb a musí sedět k filmu. Zlaté časy Horečky sobotní noci a Pomády, muzikály na které jsem chodil stále dokola.(23.4.2017)

Prečo? Pre skvelú hudbu, pre skvelý vizual, pre skvelý strih, pre skvelú emmu, skvelého ryana! Je to jasné, v hlave to celé ostane ešte skvelo dlho:). Nazdar(5.1.2017)

Od první scény je jasný, že jdete na muzikál. A pak jede romantická klasika, která by řádně doplula až do vod lehkého nadprůměrna... Nebýt toho, že v poslední cca třetině je to trochu jinak. Jde totiž taky o zamyšlení nad střetem mezi sněním a životní realitou. A co je snům třeba obětovat. Ryan Gosling je prostě bourák! Ta reminiscence na Jamese Deana jistě nebyla náhodná ( tak doufám, že neskončí tak blbě a natočí ještě spoustu takovejch bijáků ). Emma Stone je dobrá, ba výborná, dobře jim to ladí, ale přesto bych si dokázal představit ještě zajímavější obsazení ;-). Režijně výborně vedené, je vidět, že Chazelle točí filmy s láskou a opravdovostí. Jen doufám, že nebudou všechny o jazzu :-). Hudebně minimálně dvě tři hodně chytlavé věci. I Ran! :-D(14.1.2017)

Vůbec jsem nevěděl, co mám od La La Landu očekávat. Nakonec jsem viděl jeden z nejhezčích filmů, co kdy vznikl. Úžasná hlavní dvojka, krásný příběh a soundtrack. City of Stars a Audition si ty nominace na Oscara za nejlepší píseň opravdu zaslouží. Něco tak romantického, vtipného a originálního se jen tak nevidí.(8.2.2017)

Bohužel do kina jsem šla až po zveřejnění nominací na Oscary a byla jsem tedy tímto faktem chtě nechtě velmi ovlivněna. Začátek filmu se mi zdál relativně zdlouhavý a chvíli mi trvalo, než jsem se dokázala do muzikálového prostředí La La Landu ponořit. Emma Stone patří dle mého názoru k nejsympatičtějším herečkám vůbec a ačkoliv nejsem bláznivá fanynka Ryana Goslinga, musím uznat, že má ohromné charisma, tento pár spolu se mi velmi líbil už v Bláznivé zatracené lásce a i zde byl pro mě jedním z největších kladů celého filmu. Obecně se neřadím k muzikálovým nadšencům, ať už jde o samotné pojetí děje nebo hudebních scén, ale v La La Land byly hudební scény začleněny v rozumné míře, ať už se jednalo o množství nebo zpracování. Závěrečná sekvence celého filmu od okamžiku, který posunul děj do pozdější doby, byla ohromující a posledních několik minut filmu jsem ani nedýchala a nechala jsem se naprosto unést. Tedy závěrem, film nominovaný na čtrnáct zlatých sošek? Rozhodně ne. Muzikál, který se zařadil mezi nejlepší ve svém žánru? Rozhodně ano.(12.2.2017)

Ano ano, herecky perfektní. Celek trochu rozpačitý, tanec průměrný a jazz také nemusím. Ke všemu, i když ústřední melodie byly pěkné, ani jedna mi po skončení neuvízla v hlavě, jen tři, čtyři tóny klavíru. To je od muzikálu málo.Trocha retrovsuvek děj mírně oživila, celkově s přihlédnutím k výtečnému obsazení dávám čtyři, ale s odřenýma ušima.(29.6.2017)

• Kwaichi

Po muzikálovej stránke perfektné spracovanie. Ale...Intermezzá medzi jednotlivými muzikálovými "snami" pôsobili rušivo a nezáživne. Herecké výkony ma nejak zvláštne neoslovili, dokonca ani oscarová Emma Stone. Príbehu chýbala hĺbka a štipka korenia naviac. Koniec bol síce dojemný, ale to celý film zachrániť nedokáže. Aspoň nie v tomto prípade.(25.8.2017)

Pure cinema. Co Chazelle rozehrával v indie podmínkách Whiplash, zde naplno útočí na divákovy smysly jako magický, radostný spektákl. A to přesto, že vlastně moc veselý není. Nebo také: i post-moderní filmy mohou být působiví, ikoničtí pokračovatelé zlatého Hollywoodu, aniž by ztratily appeal pro široké publikum; či first world problems made interesting, relatable.(2.1.2017)

14 nominací na Oscara naprosto chápu. Hollywood se plácá po zádech, jak je to vlastně úžasné místo pro plnění snů a Chazelle k tomu přihazuje líbivé obrázky a nostalgické písničky. Je to navíc nabalené na unylou romanci dvou nezajímavých lidí. Osudová? Ani ne. Ze všech tří filmů, ve kterých po sobě Ryan s Emmou pokukovali jsem jim to tady věřila nejméně. Zvlášť Gosling, pokud zrovna nehrál na piano, se z plátna koukal dost nezaujatě. Zkrátka a dobře, tohle načančané snění o dokonalém městě zázraků mě vůbec neokouzlilo.(28.1.2017)

Ani ve snu jsem nečekala, že mě tenhle příběh dokáže takhle dostat. Rozhodně jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděla, a vůbec poprvé jsem odcházela z kina ubrečená.(20.2.2017)

A co jako? Víc jak "docela dobrý" ode mě neuslyšíte.(3.5.2017)

Nejromantičtější film za dlouhou dobu, který je svou reflexí kinematografie odsouzen k oscarovému úspěchu. Problematicky se jeví hlavně jistý anachronismus doby, postav, chování a žánru.(4.1.2017)

Zcela chápu okouzlení La La Landem a šílenství kolem něj. V době přehlučených, agresivních a povrchních blockbusterů totiž Damien Chazelle přišel s nádherně barevným filmem, který upomíná na staré doby, přitom je točen v moderním duchu a odehrává se v prazvláštním bezčasí, v němž na jednu stranu hrdinové mají mobilní telefony, na stranu druhou můžou do kina na Rebela bez příčiny a nosí kostýmy, s nimiž by v současné společnosti asi neoslnili. Muzikály moc rád nemám, ale La La Land naštěstí využívá hudební složky umně a vkládá ji jen tam, kde je potřeba. Chazelle je velmi inteligentní režisér a je vidět, že film natočil přesně tak, jak chtěl. Obrazová kompozice je naprosto báječná, její kooperace s nádhernou a chytlavou hudbou taktéž a pochopitelně tu svou roli hrají i skromné, ale efektní choreografie. Celková atmosféra je vesměs pohodová a nenásilně oslavuje všechny snílky, kteří se potkávají s životní realitou, ale věří tomu, že se jednoho dne dočkají splnění svých snů. S tím souvisí i na žánr nečekaný a netradiční konec, který film přibližuje více realitě a nastoluje zajímavé dilema. Zmínit se musí ještě úžasné písně, které jsou chytlavé a mají hitový potenciál, a nejsou úplně dokonale zazpívané, v čemž spočívá jejich kouzlo. Gosling a Stone v hlavních rolích jsou přirození a fantastičtí, funguje mezi nimi chemie, jsou sympatičtí a srdce diváků si získají velmi rychle a je úplně jedno, zda máte rádi jazz, nebo ne. Kdyby to celé bylo o chloupek kratší a byl tu nějaký moment, který by emočně chytil trochu víc za srdce, dal bych nejspíš plný počet. Tyhle čtyři hvězdy jsou ale hodně silné. 85%(7.2.2017)

• Lacike

Bez pretacania som vydrzal 5 minut a s pretacanim asi 20. Nie, muzikaly stale nie su nic pre mna.(22.2.2017)

• Lanark

Nevěřím a nefandím nikomu, kdo si zbůhdarma bere do pusy jazz a snaží se přivlastnit jeho vnitřní napětí a energii. Nevyšlo to Newmanovi v Paříži, nevychází to ani Goslingovi v LA. Průměrná červená knihovna, nechápu ten hype...(18.3.2017)

• berusche

Tak to jsem se radsi mela svezt na horsky draze!!! Prumerny romanticky sladak s blbym radoby hlubokym koncem, prumerna hudba, prumerne herecke vykony a cele je to zabalene do hloupych klise prohlaseni, ktere tem dvema neuveri vubec nikdo! Zlata Kraska a zvire. Pro me velke zklamani, zvlaste na zaklade ocekavani ze zdejsich procent. Ze ja na to vzdycky koukam....(29.4.2017)

• carly

Pred príchodom do kina som o filme vedela veľmi málo. Hlavne asi to, že je to muzikál a že ho chvália. A ako film ubiehal, tak som miestami aj celkom rozumela prečo. Ale keď film skončil, tak pocit, ktorý vo mne prevládal, bolo rozčarovanie. Chcel to byť prekvapivý, originálny film tak trochu sa vysmievajúci z klišé. Prekvapil, lenže nepríjemne. Originálny moc nebol a klišé sa nevysmieval, ale pekne si ich až do konca odškrtával. Má to asi byť pocta klasickým muzikálom ukazujúca neromantizovaný pohľad na vzťahy. Čo nie je zlá premisa. Lenže film na jej druhú časť väčšinu času zabúda, a keď si spomenie, tak to občas funguje, ale občas tiež nie. A ten koniec to celé pochová. Sedieť tematicky na dvoch stoličkách je zložité a tento film to nezvláda. Vizuálne je to úchvatné. Výkony sú dobré. Hudba je obstojná, aj keď na muzikál nevýrazná a ľahko zabudnuteľná. Ale ja neodpúšťam filmom, ktoré mi klamú.(30.12.2016)

Prvních dvacet minut jsem chtěla odejít, ale pak hrál Gosling na klávesy v teplákovce a od tý doby dával totální bomby. Posledních pět jsme brečeli dojetím. Co nejvíce cením: barvičky, "here's to the ones who dream," Ryana v komické poloze. Co fakt necením: muzikál, ve kterém se pořád dokola opakuje jeden hudební motiv. Wtf.(2.1.2017)

Ryan střídající obleky, Emma střídající barevné retro šatičky... kdo by ty dva nezbožňoval? Působivě podaný romantický vztah v muzikálovém hávu. Trochu moc dlouhý a jeho pointa mi zlomila srdce, ale závěrečná sekvence patřila k tomu nejnádhernějšímu, co jsem v posledních letech viděla. A "City of Stars", ach... Oscara, prosím. Hodně Oscarů.(3.1.2017)

Jako jo, přeceňovaný Whiplash mě sice minul hodně velkým obloukem, po La La Landu si ale říkám, že v tom Chazellovi přece jen něco bude. Ne že bych mu rovnou dával Oscary (edit po shlédnutí konkurence: jen ať to ty Oscary vyhraje, nic vyloženě lepšího v nominaci beztak není), nicméně už to vyhrály i daleko méně výjimečnější filmy (namátkou třeba loni). Jestli bych někomu dal Oscara hned z fleku, tak by to byl Sandgren, ten totiž s kamerou předvádí divy, za který by se nestyděl ani fantom posledních let Lubezki. Příběh je vlastně docela obyčejná klasika o hledání snu mezi hvězdami Hollywoodu. Technicky, herecky a hudebně je to ale na tak vysoké úrovni, že si to nelze neoblíbit. 80%.(5.1.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 22 33 43