Velmi zajímavě natočená a opravdu nevšední romance. Skvělé písně. Výborná Emma Stone! Díky... A myslím, že bez Woodyho Allena by Emma v tomto filmu nehrála. ;-) Objevil v ní potenciál. Oscar za roli v La La Land je na místě.(27.6.2017)

• Giggs

Holywoodsky sen. Jedine ten jazz to zachranuje.(17.7.2017)

Dokonalost(11.8.2017)

Sny nebo my? Cyklická struktúra "(zima)jarolétopodzimzima" je tak čitelná, až je zbytečný ji zmiňovat, ale přesto: v úvodu všichni řidiči zpívaj "And it's another day of sun!" a skotačí při tom na kapotách, BMXku a koloběžce - všichni až na ústřední duo. Oba totiž maj vztahovou zimu a tak on nasraně troubí zatímco ona ukazuje fakáče. Dál už to známe, semínko poupě květina tlení - a smrt. Ale je to opravdu smrt (něčeho potenciálního, co si ona může egoisticky představit jako pro ni nic neměnící, do puntíku idealizovanou odbočku), nebo spíš volba...? Neodráží konec jenom kréda postav a jejich slepou "chasin' the dream" filozofii, kterou jsme v praxi viděli u rozchodu ve Whiplash? Přitom jak je vidět (i slyšet) u obou v nejpřirozenějším duetu evr: "It's love... yes, all we're lookin' for is love from someone else." Tak teď si vybrat.(31.12.2016)

Neskutočný zážitok. Hneď od toho skvelého dynamického úvodu som následne už len hltala každý ďalší moment. Má to myšlienku, perfektne zohratú hlavnú dvojicu, úžasnú hudbu, vtip, tanec, fantáziu, krásne prostredie, kostýmy.. Mám pocit, že sa mi slovne ani nedá opísať to, ako veľmi ma tento film nadchol (a to som si myslela, že mám priveľké očakávania). Už dávno som nevidela tak pekný príbeh na filmovom plátne, na takej výbornej úrovni.(3.1.2017)

nádherný, esteticky čistý, film co rozzáří den, chytí za srdce, roztančí i rozezpívá ..dojímal jsem se každých pět minut(6.1.2017)

La la land až neuvěřitelně připomíná ať už muzikálové klasiky a nebo celkově starý fláky v podobě padesátých let. Hodně je to vypadat, ale pak stejně rychle na to i zapomenete, protože si film jede zároveň svou. Hudební a choreografická stránka věci je taky sami o sobě šperk. A Emma Stone to nádherně dokresluje. A já si furt říkal, že mi to s těmi odkazy a tak připomíná Whisplash. No a že taky ne, když to oboje režíroval Damien Chazelle. Tenhle film může člověk brát jako výplach pro ženy a citlivky, ale já myslím, že se ve filmu dokáže najít mnohem více lidí. Za mne hodně dobrý.(11.1.2017)

U La La Landu jsem se celou dobu musel usmívat. Ten film je skvělý, člověk je prostě při jeho sledování nadšený, ať se děje cokoliv. Ryan Gosling s Emmou Stone si užívají každou chvíli a divák si to užívá s nimi. Damien Chazelle je opravdu skvělý režisér/scenárista a po výborném Whiplashovi nám naservíroval ještě o něco povedenější zážitek, jehož hudba mi bude hrát v hlavně ještě hodně dlouho.(15.1.2017)

Filmové kúzlo a sen, ktorý nelieta v oblakoch, ale drží sa pevne pri zemi. Z muzikálu to má tak akurát, je to farebné a výborne natočené s nezameniteľnou atmosférou L.A. Pesničky chytľavé (v polovici filmu som už sťahoval soundtrack) a herci výborní. Chazelle už vo Whiplash ukázal, že miluje hudbu a film, a tu to opäť dokazuje. Škoda možno záveru, ktorý i cez svoje kúzlo pôsobí trpko a chýba mu hlbšia katarzia. Alebo je až príliš reálny a ja som chcel radšej snívať ? Neviem, každopádne ten film má pre mňa osobnú hodnotu a oscarový úspech sa určite dostaví.(19.1.2017)

Zpívánkov začne formální suverenitou, barvami, hravostí, pohybem a kulisami L.A...Ale pak se zacyklí v jazzové improvizaci bez děje, tempa a souznění s nemilenci...Všechna muzikálová retra tak ztrácejí kouzlo, švih, působí nesourodě a samoúčelně...(19.1.2017)

Drama o vzniku a zániku jednoho vztahu sice neselhává po vizuální, muzikálové či herecké stránce, ale problém vidím v obyčejném příběhu dvou nepříliš sympatických naivních postav jdoucích si za svým americkým snem, který si jim pochopitelně splní.(19.1.2017)

Intímna dráma zasadená do obrovských pestrofarebných kulís. Moderný muzikál o dvoch beznádejných rojkoch, ktorí poznajú tú nepríjemnú pravdu, že v živote nemôžu mať všetko, a v kútiku svojej boľavej duše vedia, že čoskoro príde chvíľa, keď si budú musieť vybrať. Damien Chazelle miluje snívanie. V tomto filme nechal kus srdca. Je to počuť, vidieť i cítiť. /// "Pripíjam na tých, ktorí snívajú... Pripíjam na ich srdcia boľavé..."(10.3.2017)

Muzikál, romantika, drama, komedie... tyto žánry mně jsou blízké - tak proč mě La La Land nedokázal zcela vtáhnout a nadchnout, jako mnohé ostatní? Sám nevím. Umělecká, řemeslná i technická stránka filmu jsou na vysoké úrovni, to je bez debat, a žádnou cenu, ani nominaci nezpochybňuji - ty jsou po právu. Jako celek mě La La Land spíš minul, nedokázal mě oslovit příběh ani způsob namíchání žánrové směsice, všechna muzikálová čísla působí tuctově, a vůbec zaujímají pouze okrajovou část stopáže, děj samotný mě pro svou zkratkovitost nedokázal chytit. Čisté "konvenční" drama by tomuto příběhu podle mého názoru sedlo více. Vznikl tak na pohled vymazlený, akademicky přesný film ze světa filmařům blízkého, který je sice fajn, ale posadit na zadek, už vůbec ne dostat mě do rytmu, mě nedokázal. Ono to možná bude asi tím, že filmy ze zákulisí hollywoodského showbyznysu mi obecně nikdy neseděly. Emma Stone výtečně exceluje, Chazelle v mých očích i nadále zůstává zajímavým režisérem, jehož budoucí projekty si zaslouží pozornost.(16.3.2017)

V rámci muzikálového žánru určitě nejde o špatný film. Užil jsem si hlavně jazz, ale i ta hlavní melancholicky laděná klavírní skladba se mi pořádně dostala pod kůži. A skvělá byla i píseň hlavní hrdinky při filmovém konkurzu. A po technické stránce je film též velmi dobrý, byť nevím, zda jsem to vždy dokázal ocenit a zda všechny ty různé efekty skutečně měly ten efekt umocnit můj zážitek z filmu. Spíš bych řekl že nikoliv. Co každopádně už zdaleka tak skvělé nebylo, byl scénář. Hlavní v první asi třetině mě přišlo, že nějak moc nechápu, o čem ten film vlastně má být, a docela mě to nudilo. Druhá třetina byla už lepší a v závěru určitě zaujal nápad s "alternativním příběhem". Jinak ale vyústění filmu považuji za dost americké. Jaká "náhoda", že obě hlavní postavy nakonec dosáhnou ve finále toho, o čem celý život snili že... Prostě americké film...(26.3.2017)

Příjemný muzikál, na který se dá dívat klidně dokola. Skvělé technické zpracování, písničky neotravují a Ryanovi a Emmě to dohromady sluší a krásně jim to věříte. Jediné s čím jsem nebyl nadšený, tak byl ten závěr. To mi nějak nesedlo.(25.9.2017)

Predstavte si, ze to jedine co vam stoji ke splneni vaseho zivotniho snu je laska. Vskutku nemile, reknete si… Co delat v takovem to pripade…Pribeh jiz tolikrat ztvarneny na filmovych platnech. Muzeme se jeste dockat originalniho pojednani na toto tema?Odpoved je v tomto pripade jasna…Ano - muzeme! Muzikalove pojednani na toto tema zde neni porpve, avsak i v techto vodach je jeste misto na prijemne prekvapeni. Emma Stone zde predvadi dovoluji si rici zivotni vykon a ani Ryan Gosling se, se svym vykonem nenechava zahambit. Prace s kamerou a strihem je opravdu nadprumerna/ misty ohromujici, a tak se muzeme tesit na dechberouci zabery kterymi je film prolozen…(5.9.2016)

Zatím nejlepší letošní muzikál! Možná i letošní nejlepší film. Ale ne, teď už vážně. Určitě se nepovažuju za fandu muzikálů, natož, abych na nějaký šel do kina. Člověk by měl ale být otevřený všemu a nemít žádné předsudky a i proto, ale ne jenom proto jsem zavítal na projekci La La Landu. Samozřejmě mě nalákalo jak obsazení herecké, tak i režisérské, ještě, když jsem velmi nedávno poprvé shlédnul Whiplash, který mě velmi nadchl. Už úvodní scéna byla naprosto perfektně zkomponovaná a už tam jsem ztratil jakoukoliv schopnost negativní kritiky. Též ústřední filmové melodii jsem naprosto propadnul, ale řekněte mi, kdo ne. J.K. Simmons měl čas na place sice asi 20 sekund, ale opět velmi (ne)příjemných. Na závěr bych chtěl dodat zajímavý fakt, a to, že jsem navzdory velmi emotivnímu ději neuronil ani slzu a to si zas nemyslím, že bych byl nějaký suchar, protože u některých filmů roním dost, ale asi to holt každý vnímá jinak.(5.1.2017)

Na film jsem se těšil půl roku a poslední měsíc jsem tušil v kostech, že na mě Chazelle vykouzlí něco překrásného. Jediné, co jsem netušil, že i muzikál může mít tak uzemňující finish, na který mě nedokázala připravit ani Spáčilová ve své little bit spoilerovské recenzi. Muzikál! A tahle parádička se bude v rámci žánru těžko překonávat. Pro mě třešničkou na dortu Emmička, která mě dojímala každým pohledem a často se mi chtělo natahovat za ni. Takové filmy se už opravdu netočí. Díky Hollywoode, vím komu za měsíc fandit.(6.1.2017)

Whiplash byl hudební dynamit, La La Land hudební pastva pro oči. Řemeslná vymazlenost celého snímku je k neuvěření dvojnásob na velkém plátně (moje první návštěva pražské Lucerny, neuvěřitelný pocit). Damien Chazelle a jeho tým kouzlí od kamery po nasvícení jednotlivých scén. Ono obecně celkové pojetí La La Land nešetří hravostí a to nejen v dialozích, ve kterých to Ryanovi a Emmě neobyčejně přirozeně jiskří. Zamilovaná dvojice je stejně jako estetika celého snímku dokonalá a příjemně mně potěšila také hudba, kde především ústřední píseň v několika variacích nabízí stále něco nového a dá se na ní krásně demonstrovat, že přestože jde z větší poloviny o hraný a ne zpívaný film, Chazelle používá hudbu k vykreslení důležitých okamžiků a emocí hlavních hrdinů a především to druhé mu jde odzbrojujícím způsobem. Na konci jsem měl obrovské nutkání na standing ovation :-). 100%(7.1.2017)

Překvapivě příjemné. Silné prvky tradičního a klasického naivního muzikálu tak, jak to máme rádi a přitom bez většího patosu, kýče či amerických novodobých zmršenin. Také mě potěšily umělecké prvky, jazz a neotřele podaný příběh. Něco navíc mi tam však chybělo. Nějaká třešnička. Více emocí, nevim. Na konci jsem si oddechl.(9.1.2017)

1 12 15 16 17 18 19 20 21 23 33 44