Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Pôsobivý scénický kompilát, ktorý chytí za srdce aj toho najväčšieho odporcu muzikálov. Čarovné pozlátko päťdesiatych rokov, precízne natrénované tanečné sekvencie, ako aj hŕba odkazov na ďalšie filmy (povedzme Singin' in the Rain, An American In Paris, Sweet Charity, či Casablanca) však figurujú len ako povrchová črta, bez výrazného vplyvu na divácke vnímanie. Hlavným ťahúňom je v tomto prípade práve idylický vzťah medzi Miou a Sebastianom, ktorý prostredníctvom autorovej subtílnej vízie zažíva pred publikom svoje žiarivé úspechy a trpké pády. Ako sa o filme vyjadril aj samotný režisér Damien Chazelle, La La Land je stelesnením úzkej hranice medzi snami a realitou. Som tak celkom iste presvedčený, že práve táto hranica je príčinou snímkovej nadčasovosti, ako aj recepčného overkillu.(14.1.2017)

Tak jsem si potvrdila, že muzikály stále nemám ráda, ačkoli tvůrci vykřikovali, že tohle je film přesně pro moji skupinu a navíc místopřežně přísahám, že díky La la Landu už na žádný muzikál do kina v životě ani nepůjdu, i kdyby tam hrál Ryan s Jamiem Dornanem, Bradley Cooperem a Jakem Gylenhallem dohromady. . Hudební čísla podle mně celkovému příběhu spíš ubližovala než naopak, děj se neuvěřitelně táhnul a nebýt charismatu Ryana Goslinga, po dlouhé době jsem odešla z kina. Takhle jsem to přetrpěla do konce a můžu říct, že to byl jeden z nejnudnějších a zřejmě nejpřeceňovanějších filmů, které jsem s ním viděla a můžu vám říct, že celý kino hmatatelně trpělo se mnou. ..Určitě to režisér Damien Chazelle myslel s kouzlem starého Holywoodu dobře, ale tohle se mu nepovedlo. Jednu hvězdičku navrch dávám za pěvecké a taneční výkony obou hlavních protafonistů a druhou za Ryanovo klavírní vystoupení, ale těch 7 zlatých Globů nechápu...(15.1.2017)

Asi nejlepší milostný film poslední doby. Neholduji úplně tomuto žánru, ale forma jakou to bylo natočeno, mě docela okouzlila.(16.1.2017)

Ještě snad nikdy v životě jsem neviděla film s tako ohavnou barevností, to museli natočit snad samý barvoslepý. Občas mi z těch barevných kombinací bylo až fyzicky špatně. A Emma Stone bohužel nemá moc pěkný hlas - ani když mluví a když zpívá už vůbec ne. Ušmudlaný nejušmudlanější 4 hvězdičky.(19.1.2017)

Nemam nijak zvlast rad muzikaly, nastesti to tady tak muzikalove neni. Romance je sice zkratkovita, ale na me jako muzikanta slusne vystihla par momentu, za to a za body navic, takze silne 4. O vyprave kamere a rezii se ani nebudu zminovat, film, ktery dokaze vtahnout a zaroven si i toho clovek rika (nebo aspon clovek jako ja), kolik to muselo dat prace...Chapu nizsi hodnoceni, i to petihvezdickove ( i kdyz 2 je minimum minimalne za zpracovani)(21.1.2017)

• Eleanor05

Asi takhle, na romantický film to bylo málo romantické, respektive mezi Ryanem Goslingem a Emmou Stone ani nefungovala "chemie", na muzikál tam nebyly vydařené písničky, na drama to nebylo dost napínavé a komedie to nebyla ani omylem. Takže pro mě to nedodrželo žádný z žánrů, kterými se La La Land honosí a to, co z něj zbylo, je jedna hezká klavírní skladba "Mia & Sebastian’s Theme" . Ano, bylo tam pár dobrých scén, ale bylo jich málo a od člověka, co natočil Whiplash, jsem čekala něco víc novátorského, ostrého, moderního a ne poklonu starým kýčovitým hollywoodským muzikálům. A pokud už musel točit muzikál o lásce, pak bych brala spíš něco ve stylu Moulin Rouge, kde hlavní protagonisté mají charisma, umí výborně zpívat a lásku mezi nimi člověk naprosto pociťuje. Tady to byl pořád "jenom" Ryan Gosling se svým flegmaticky vyrovnaným výrazem v obličeji a Emma Stone, která na mě působí, jakoby se každou chvíli chtěla rozbrečet. No nic. Jedno hezké klavírní vystoupení ještě nedělá dobrý film.(22.1.2017)

La La Land opravdu není film pro mě. Šel jsem na něj jen kvůli nadšeným recenzím, ale nečekal jsem žádný zázrak. Ani Whiplash mě moc nenadchnul a ani jeden z těchto filmů už nikdy nepotřebuji vidět znovu. S La la Landem jsem měl větší problém. U muzikálu mě buď musí zaujmout hudba nebo v muzikálu musí být komediální prvky. Pokud se na mě vytasíte s nudnou hudbou a taneční choreografií tak trpím. Jak se v La la Landu začalo zpívat a poskakovat, tak se mi myšlenky začaly toulat všude možně a já naprosto zapomněl, že sleduji film. To je docela zásadní problém. Klidně bych projekci ukočil po stmívačce po první hodině a šel domu. K postavám jsem si nevybudoval žádný vztah, takže mi bylo putna co bude dál a navíc jsem přesně odhadnul co bude následovat. Plusem díky kterému nejdu s hodnocením níže je, že Chazelle je docela talentovaný filmař a umí udělat pěkné záběry. Ale to už dneska v Hollywoodu umí každý druhý.(22.1.2017)

První půlhodina mě silně nebavila, film mě zaujal až scénou na párty, kdy Emma Stone, dokonale setřela Ryana Goslinga. Jinak celkem pěkná hudba, ústřední duet je moc krásný. Celkově mi vadila nevyváženost celého filmu. Některé scény jsou nádherně udělané a skoro sem u nich brečela dojetím (viz muzikálová scéna v hvězdárně nebo konec) a některé jsou až moc překombinované a ve výsledku působí až kýčovitě (začátek v zácpě).(27.1.2017)

Dare to Dream! Film je pro sladké lidi, kteří věří v romantiku, poslouchají své srdce, avšak i přes veškeré snění dokážou zůstat nohama na zemi, protože překážku jménem život někdy holt nejde porazit. Na životních křižovatkách si vždy musíte vybrat jeden směr, a i když vyberete ten nejlepší, stejně víte, že za sebou nějaký kus sebe už navždy necháváte. Damien Chazelle je nová superstar, Whiplash byl parádní a tohle je snad absolutní dokonalost. Je to pro mě až s podivem - o hudbu jako takovou se nikterak zvlášť nezajímám, ale jakmile jde o muzikály, tak jsem obvykle unesen. Herecké výkony mých oblíbenců parádní, přesto kdybych měl zvolit, že jen jeden z nich dostane zlatou sošku, tak dlouho neváhám a předávám ji Ryanu Goslingovi. Já se snad naučím hrát na klavír, jen abych uměl tu dokonalou melodii, která v sobě skrývá jeden neobyčejný příběh, který se nejspíš z dlouhodobého hlediska stane v rámci kinematografie jedním z těch ani ne tak nejznámějších jako spíš nejopravdičtějších.(28.1.2017)

Damien Chazelle předvedl, že Whiplash nebyl omyl. Mistrovsky udělaný muzikál z prostředí LA, který se vám vryje pod kůži a budete slyšet jazz v uších ještě další den. Absolutní favorit roku. Už od první scény na dálnici, jsem měl obrovský úsměv na tváři a těšil jsem se, kam mě film zavede dál. Poté následovali krásně složené písně, promyšlené dialogy a úžasné herecké výkony. Emma Stone a Ryan Gosling podávali výkony své kariéry. Emma Stone si zaslouží vyhrát Cenu Akademie víc než kdokoliv jiný. Atmosféra, skvělá hudba, jeden z nejlepších filmových konců tohoto roku a mnohem víc. La La Land je naprosto skvělá podívaná, na kterou se dá koukat pořád dokola. Film by mohl být zkrácen o takových 10 minut, to je asi jediný problém, ale musím uznat, že 14 nominací je podle mě moc. 10/10(7.2.2017)

Zachráňte jazz, zachráňte skutočnú hudbu, zachráňte skutočné vzťahy, skutočných ľudí a ich osudy! Raz za čas sa zvykne vynoriť film, ktorý úplne dokonale odráža ducha svojej doby. A toto je ten prípad, zachytáva feeling podobne, ako sa to kedysi podarilo napr. Trainspottingu (blbé prirovnanie, problem?). Zabudnite na fejkovú hudbu, fejkové vzťahy, fejkových ľudí, zabudnite na verbala. Film roku!(7.2.2017)

• rotel

Nemôžem si pomôcť, no mal som pocit...neviem prvé na čo som si spomenul, bol film Chorus Line.(10.2.2017)

Intímna dráma zasadená do obrovských pestrofarebných kulís. Moderný muzikál o dvoch beznádejných rojkoch, ktorí poznajú tú nepríjemnú pravdu, že v živote nemôžu mať všetko, a v kútiku svojej boľavej duše vedia, že čoskoro príde chvíľa, keď si budú musieť vybrať. Damien Chazelle miluje snívanie. V tomto filme nechal kus srdca. Je to počuť, vidieť i cítiť. /// "Pripíjam na tých, ktorí snívajú... Pripíjam na ich srdcia boľavé..."(10.3.2017)

Muzikály nemám ráda a i v tomto bych některé scény úplně vystřihla, ale i přesto mě film vyloženě bavil. Nalákal mě trailer, na který jsem náhodně narazila, jinak bych La La Land úplně minula. To, jak film skončil, jsem absolutně nečekala a docela mě to zaskočilo. Nebudu spoilerovat, ale jsem ráda za to, jaké měl film zakončení :-) originální a bez klišé. Písničky mi povětšinou vůbec nevadily a do filmu pěkně zapadaly. Já prostě miluju klavír :-)(12.3.2017)

Fail...(15.4.2017)

Na film jsem se těšil půl roku a poslední měsíc jsem tušil v kostech, že na mě Chazelle vykouzlí něco překrásného. Jediné, co jsem netušil, že i muzikál může mít tak uzemňující finish, na který mě nedokázala připravit ani Spáčilová ve své little bit spoilerovské recenzi. Muzikál! A tahle parádička se bude v rámci žánru těžko překonávat. Pro mě třešničkou na dortu Emmička, která mě dojímala každým pohledem a často se mi chtělo natahovat za ni. Takové filmy se už opravdu netočí. Díky Hollywoode, vím komu za měsíc fandit.(6.1.2017)

Jak to dopadne, když Ryan Gosling zapěje? Poslechněte si na Rádiu FilmWave celou recenzi...(9.1.2017)

Sladky jako cukrkandl!(11.1.2017)

Nie som zrovna fanúšikom muzikálov, ale tento sa vydaril. Štyri hviezdy by som dal už len za hudbu, piata ide za skvelé výkony hercov, zaujímavý príbeh a koniec, pri ktorom sa možno zamyslíte nad tým, čo by bolo keby...(15.1.2017)

Velmi vesela zalezitost, prislo mi to, ze to typek robil z radosti a z vasne, pre vsetko co znamena Hollywood, tj spev, tanec, film (plus nenaplnene plany a sny). Neobycajny, tak akurat poeticky, ale na plny pocet mi tam chybal zaujimavejsi pribeh. Ale inak rozhodne nadpriemerne pozeranie a vyslovene oddychovka, ale nie v zmysle ze vypnut mozog, ale taky ten feel good movie na ktory sa proste dobre pozera. Damien Chazelle je typek, ktory ma pred sebou asi velku buducnost. Zaujimave je, ze si pise scenare aj sam, tak snad sa teda nechyti hocicoho len preto, ze sa mu po 2 mrte uspesnych filmoch ponuky asi len tak pohrnu. [#3/2017](15.1.2017)