Bohužel jsem se přesvědčil, že starýho trutnovskýho kozla losangelskýmu jazzu nenaučíš, ani když bude Emma valit kukadla a střídat jedny šatečky za druhýma. A byť pro kozla jako já, co ho snad už žádná čerstvá zamilovanost nečeká, měl v sobě ten ne úplně originální příběh něco hezkýho až nostalgicky komickýho, snáz než na melodie si vzpomenu na to, jak mě film nejen při hudbě nezřídka nudil. Dozvěděl jsem se, že Gosling umí zahrát i Michala Davida, že úspěch na umělecké periférii se vykupuje životní láskou, že na světě je víc barev, než jsem si po Velkém Gatsbym dovedl představit, i to, že teorie relativity by se dala na názorně ukazovat na dvouhodinových filmech.(4.2.2017)

To, co jsem od La La Landu očekávala jsem dostala. Ale bohužel jen v první polovině filmu. Pak to nabralo úplně jiný směr a na konci jsem měla pocit, že mě někdo fackuje. Zpočátku jsem byla nadšená, zjistila jsem, že se neustále usmívám, hudba byla super, chytlavá, příjemná, živá nebo jemná, když bylo potřeba. Kostýmy byly fajn, kulisy byly tím, co film vracelo do dob starého Hollywoodu, do doby Zpívání v dešti nebo Prázdnin v Římě, ale přitom vše bylo stále moderní. Ale kam se ubíral scénář v druhé půlce, to bylo špatně. Bylo to více reálné, než jiné romantické muzikály, ale s koncem jsem měla asi osobní problém, protože ještě doteď mám černé myšlenky. Chvílemi mi prostě přišlo, že si film hraje na něco, čím není a míchají se jablka s hruškami. Čemu ale musím vysmeknout poklonu je s jakým nasazením se svých rolí ujali Emma Stone a Ryan Gosling - zpěv, tanec, hraní, všechno super a mám tenhle pár ráda už z filmu Bláznivá, zatracená láska.(5.2.2017)

• Zizou_

Nesympatické postavy, které se chovají neskutečně uměle. Herci, co neumí hrát, zpívat, ani tancovat. Příběh v podstatě o ničem. Dialogy tak tupé, že u nich člověk usíná... Jasný Oscar! Tenhle režisér, že natočil skvělý Whiplash?!(7.2.2017)

Romantika s jazzem a dramatickým otazníkem na závěr. Dialogy odposlouchané ze života a přesvědčivě zahrané. Emma Stone nebyla jen krásná, ale milá, smutná, nešťastná, šťastná, zamilovaná, odmilovaná, neúspěšná, úspěšná prostě žena. A sleduj její oči.(9.2.2017)

Tento film jsem zhlédla díky nátlaku okolí, protože jsem ze všech stran slyšela, jak je strašně skvělý a jak bych si ho určitě měla zařadit do škatulky "must see". Nečetla jsem si žádné obsahy, neviděla žádné trailery, protože ono už jenom z plákatu můžete odhadnout celý příběh a v polovině filmu dokonce i na kterou stranu se přikloní samotný konec. Mám ráda muzikály, nevadí mi jazz a když je nálada, překousnu i nějaké ty slaďárny. Tady jsem si ale připadala jak kdybych byla hladová hozená do nějaké kýčovité restaurace, kde místo hlavního chodu podávají pouze jednohubky - aneb film obsahoval od všeho trochu, ve výsledku nic a já mám pořád hlad po té slibované hlavní náplni. Hudebních vystoupeních, na můj vkus, bylo poměrně málo, a když už se nějaké dostavily, stálo to za velký kulový. Jediné, co se mi líbilo, tak čisté klavírové chvilky, které dohromady mohly dát tak 10 minut filmu - smutné. Zbytek tvořily jen naivní nářky, špatná karma a párek narcistů, kteří jsou osvíceni až ve chvíli, kdy je to všem u zadku. Samotná myšlenka filmu není ale až tak špatná, podle mého názoru jen nešťastně zpracovaná, protože buď mě rušila dějová linka do rádoby muzikálové hudby, nebo naopak hudba do tuctové dějové linky. Dohromady mi to ale nesedlo, místy mi to lezlo pěkně na nervy a místo naděje na prince na bílém koni, jsem vyhlížela naději na brzký konec této slátaniny. Děj bych hodnotila 2*, ale díky dobrému hereckému obsazení a výkonům, které z toho udělaly o trošku koukatelnější snímek, dávám 3*. Můžu tedy hrdě říct, že jsem splnila další část mého, od okolí doporučovaného, "must see", náctileté holčičky (a další jim podobní) jsou jistě šťastny, že jejich smutná srdéčka byla naplněna adrenalinem tohoto buzikálu (děkuji uživateli Verbal za výtečné slovo!) a já si jdu radši pustit metal, než utrpím další mindfuck.(11.2.2017)

Muzikál človek nevidí každý deň (ani mesiac, ani rok keď už sme pri tom) takže poteší vidieť v kinách niečo "netradičné". Ryan Gosling je ako vždy parádny, Emma Stone tiež rozkošná. Treba povedať, že film postráda nejaký súvislejší príbeh a približne v polovici (večera) naberie trošku iný smer ako dovtedy. Nebyť toho bolo by to asi s prehľadom za 5 hviezd. Edit: Dobre, nakoniec za 5 hviezd. Naozaj výborná kamera, nádherné tanečné kreácie, krásne pesničky, a ešte raz Ryan Gosling. Takýto typ filmov sa vidí naozaj len raz za čas.(14.2.2017)

Abych byl naprosto upřímný, tak jsem se La La Landu bál jako dlouho žádného filmu. Představa, že se v kině budu nudit, usínat a zoufat ať už ten otravnej muzikál skončí, mě děsila. A výsledek? Skvost. A protože jsem tomu skutečně nevěřil, o to to víc mě to překvapilo ! Nakažlivé písničky, opravdu skvělá dvojice Ryan s Emmou a úplnou třešničkou bylo využití všelijakých barev ... Awesome !!!! .... Při druhém shlédnutí jsem se nechal unášet ještě víc a tak musím dát plné hodnocení ... 90%(17.2.2017)

Od režiséra Whiplash, který byl nabitý scénami, ze kterých jen stříkaly emoce a dojmy, mi tohle přišlo jako fraška. Začátek byl pro mě velmi zdlouhavý a nudný, což k dobrému pocitu z filmu velmi nepřispívá, stejně jako neztotožnění se z žádným z protagonistů. Konec příběhu mi byl jasný po 20min. Oceňuji až dechberoucně dlouhé záběry bez střihu a záverečnou scénu, u které jsem se snažil vyronit slzu. Choreografie dobrá, ale Emma i Ryan mají větší rezervy (zejména Ryan, který umí i trochu zpívat :D ). Toť asi vše k mému prvnímu komentáři na tomto portále. 71%(17.2.2017)

Nesnáším muzikály nebo romantické filmy a už vůbec nemusím romantické muzikály. Akorát nám ukazují šťastné konce, které se prostě ve skutečném světě nesplní. Jenže tento film si vás stejně pomaličku získá. Příběh nebyl špatný a výkon Ryana Goslinga i Emmy Stone byl velmi procítěný. Líbily se mi dlouhé záběry, protože v dnešních filmech se bere všechno narychlo a záběry nestojí za nic... La La Land byl velmi dobře zpracovaný. Vyvolá ve vás hřejivý pocit radosti a melodii "City of Stars" si bohužel budete brouzdat stále dokola. Takže pokuď tato rizika chcete podstoupit můžete se na film těšit(23.2.2017)

Barevný muzikál...jak ze starých časů, ale moc se toho tam neděje a nevýrazný soundtrack nezahrnuje jedinou výraznější melodii. Zlatá Pomáda...(24.2.2017)

Nechápu, jak tak mladý režisér mohl stvořit tuto naprosto čistou dokonalost, která totálně překryla v mých očích a v mém srdci všechny muzikály, které jsem kdy viděl. Je to film o snech, o splněných snech, přesto jinak, než se od první chvíle zdá. Myslím, že se od Bláznivé, zatracené lásky Ryan a Emma nepotkali, ale padnou k sobě, jako by spolu vyrůstali. Celý film jsem se pral s myšlenkou na pohřbení vlastního talentu a snu, který jsem místo naplnění proměnil v práci, která mi sice zajišťuje slušnou obživu, ale nenaplňuje mě... Nicméně přesto jsem šťastnější, než Seb, protože jsem si splnil důležitější sen - našel jsem ženu svého života a nevzdal jsem se jí. Film mě až neskutečně oslovil a prostoupil mnou, jako již dlouho žádný... Jednoznačných 5*(25.2.2017)

nepatří mezi můj šálek kávy, ale ten kdo má rád Moulin rouge, Chicago a podobný typ muzikálů určitě ocení, asi právem v této kategorii patří mezi 14 nominací na oskary, pro mě trochu moc sladký. Také asi hádám že to bude totální TOP pro vyznavače jazzové hudby, což také není úplně můj šálek. Jinak filmu nelze nic vytknout, nádherně zpracovaný zvuk, lokace, kostýmy, hollywoodské love story a v neposlední řadě stepující Ryan Gosling :)(27.2.2017)

Muzikály jsou můj oblíbený žánr, ale tento film trpí právě těmi nedostatky, které mají muzikály z 50. let, jimž zřejmě vzdává poctu. Nulový, popř. velmi kýčovitý a předvídatelný příběh. U starých filmů to snesu, u nových mi to už vadí. Navíc pro mě zcela necharizmatičtí hlavní hrdinové. Velké haló kolem tohoto filmu je mi záhadou.(27.2.2017)

Je to jako naučit se jíst olivy. Na začátku to bylo příšerné, zmatečné, unylé. Nemastné neslané písně, trapné rádoby vtipné skeče. Řeknete si, že musíte vědět, co na tom pobláznilo celý svět, zatnete zuby a ochutnáváte dál. A skutečně to bylo lepší. Přišel "hit" a přestalo to být tak připitomělé a nesmyslně barevné. Některé scény byly vysloveně nádherné, pastva pro oči... Říkala jsem si: jo, je to lepší průměr, dám tomu ty 3 zatracené hvězdičky, ať nežeru. No a přišel konec.... který mi naprosto totálně sprostě vyrazil dech! Neumím tu nádheru popsat slovy. Geniální, je jenom škoda, že takový nebyl celý film.(1.3.2017)

• GzL

Nemám nic, proti lásce dvou nehezkých lidí, ale proč o tom hned točit film? Chtěl jsem dát tři hvězdy, dvě za film a jednu za to, že se o něco snažili. Nepřišel jsem ale na to, o co se snažili a konec byl tak mizernej, že jsem to musel snížit na dvě. Hudba mě sice neurazila, ale taky nenadchla. Jestli by si tenhle film za něco zasloužil Oskara, tak jedině za to, že Emma Stone si nenechala (zatím!) udělat umělý prsa.(3.3.2017)

Môže sa človeku, ktorý sa zabáva na prízemnom humore Jackass a South Park páčiť muzikál?! Ale isteže! La La Land je už teraz pravdepodobne budúcou legendou a ikonickým muzikálom. To aj napriek tomu, že prekvapujúco najväčšou slabinou je príbeh, ktorý v tomto filme takmer neexistuje. S komplikovanejším scenárom a zachovaním estetickej kvality, by sa stopáž musela natiahnuť do neúmernej dĺžky. Pretože po vizuálnej a choreografickej stránke ide o absolútne famóznu záležitosť a je radosť sledovať prepracované scény na jeden záber. Okrem skvelej ústrednej dvojice je dôležitou súčasťou hudobný doprovod. Tu režisér (neprekvapivo) zvolil jazz, ktorý dodáva filmu patričnú gráciu a veľkoleposť. A veru už sa dávno nestalo, že by mi filmová melódia hrala v hlave niekoľko dní. 8/10(4.3.2017)

• pafka

Po letech v kine. Ocekavani nadprumerneho zazitku. A to jsem nemel. Muzikal? Tak to tezko, tanec? To nebyl zadny prvotridni zazitek, spis amaterska liga, a to jako ty tri kroky stepu na lavicce? Zpev? To zpivani septem? Romantika? Ta chemie vubec nefungovala na nikoho, slzy neprobehly (vsiml jsem si, v kinosale bylo max.40lidi). Hudba? Ano, ta byla skvela. Komedie? Jo, bylo tam asi pet vylozene dobrych vtipnych momentu. Ja mam spis pocit, ze tohle vsechno je jen pro Emmu Stone, ktera zahrala fakt skvele a mela k tomu mraky prilezitosti. Jinak vazne bohuzel slabe. Mouling Rouge? Nedostizena meta. Ale ani trochu.(10.3.2017)

Do kinosálu jsem vcházel nejistý. Z kinosálu jsem vycházel... nadšený? Příběh se může zdát kriminálně přímočarý. A možná je. A přízvisko "Hollywood Handjob" je skutečně zasloužené. Nicméně film na vás hodí krásnou směsici fungující hudby, velkolepé choreografie, krásného vizuálu, dobrého herectví, povedené romance s realistickým vývojem, dvou silných postav, které hoří pro jejich sny, a zdrcující životní pravdu nakonec, díky které se filmu podaří utéct z koncových "klišé smyček", které žánr obvykle nabízí. (Chci hrát a tančit a zpívat! Připadám si jako Seb, Goslingova postava... Akorát nejsem pohledný. Nebo talentovaný. Nebo Ryan Gosling.) Pravdou je, že film je očividně obeznámen s tím, že je filmem. Pravdou je, že je to film, který se nebude líbit každému. A pravdou je, že při třetím aktu jsem byl ze vší té na mne házené barevné inovativnosti a inovativní romance poněkud otupělý. Stále je to však krásný film, který jsem rád viděl.(14.3.2017)

Zpočátku mě La la land docela nudil, ale tak po půlhodině mě to začalo bavit a na úplný závěr chytlo za srdce. Nestydím se, i nějaká ta slza ukápla! Oceňuji pěknou hudbu a ústřední hereckou dvojici, stejně tak krásné, i když občas trochu kýčovité filmové záběry. Dokonalé to nebylo, ale já jako romantická duše a citlivka, nemohu jinak a dávám silnou čtyřku.(25.3.2017)

Vic vrstev, klasicke klise, netradicni romantarna, paradne civilni. pecka(3.4.2017)