Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Návrat muzikálov zo 50-tych rokov minulého storočia v štýle Gene Kellyho,vrátane kompletnej choreografie tanca a obrazu,topánok a stepu.Zdá sa,že Hollywood hľadá nových divákov pre swing a jazz.Odborná porota je za podľa Zlatých Glóbusov.(11.1.2017)

Netřeba se rozepisovat. Mistrovská filmařina, herecký koncert Ryana Goslinga a Emmy Stone a jejich chemie, chytlavé a nádherné písničky. Perfektní!!!(11.1.2017)

Na muzikály, popř hudební filmy moc nejsem. Teda alespoň jsem si to myslel, dokud jsem neviděl Whiplash, se kterým musím La La Land tak nějak srovnávat. A La La Land mi nepřijde tak dobrý. A to i přesto, že duo Wmma a Ryan funguje skvěle a člověk jim to tak nějak přeje, příběh nijak zvlášť komplikovaný, ale za to lidský, písničky v pohodě (v dobrém tempu, plné barev a s adekvátní choreografií), kostýmy super, kamera dostatečně dynamická, ale ne zase moc, aby to nerušilo. Celkově to prostě není tak chytlavé jak by mohlo.(13.1.2017)

Tak idilicky a krásně zobrazená láska. <3 Pro vsechny snílky a romantické duše všude ve světě.(13.1.2017)

Bezpochyby krásný muzikál a určitě jedna z nejlepších romancí posledních let, ale přiznám se, že jsem po nadšených recenzích čekala víc. Nejlepší je hudba a taneční čísla, kterých je ve filmu méně, než byste čekali. Příběh nepřekvapí ani neurazí a ústřední dvojici byla radost sledovat. Akorát tempo chvílemi klesalo a při posledních deseti minutách jsem byla trochu zmatená, nebylo moc poznat, co je pravda a co ne. 8/10(13.1.2017)

La La Land je skvělá podívaná. Ryan Gosling i Emma Stone byli výborní. Film mě uchvátil svou atmosférou, krásnou hudbou a nádhernými tanečními čísly.(14.1.2017)

Technické zpracování, scény na jeden dlouhý záběr, výprava, kostýmy, hudba... Excelentní. Příběh není důležitý ani nijak originální. Šla jsem do kina bez očekávání, spíše s lehkou nedůvěrou a byla jsem velmi příjemně překvapená. Ryan Gosling není můj favorit (výjimkou je Lars a jeho přítelkyně), ale tady mě nadchnul. Hrou na klavír, zpěvem tak civilním a přece okouzlujícím... Závěrečné "co by kdyby" je asi nejlepší na celém filmu.(14.1.2017)

Přenádherné ... od Amélie z Montmartru mě žádný film tak nevzal <3(15.1.2017)

Patri to k filmom ktorym objektivnenedam viac ako 3*lebo ich velmi nemusim. Samozrejme to bol pekny a kvalitny snímok a moja priatelka a kamaratka by dali plných 5* :)(15.1.2017)

Nádhera. 5* zasloužených(17.1.2017)

• pornohavo

Tak toto ma minulo úplne. V strede filmu som odišiel z kina, to sa mi už dávno nestalo. Ešte aj pekná herečka robila nemožné ksichty. Za hudbu dávam jednu hviezdičku.(17.1.2017)

Chemie mezi Ryanem a Emmou funguje neuvěřitelně...Dostali mě oba dva hned na začátku a vydrželo mi to až do epického neuvěřitelného obrovského finále, kdy jsem opouštěla kino se slzami v očích a se srdcem sevřeným tím ohromným filmovým zážitkem....(18.1.2017)

Čo sa týka deja, tak aj Štefan ho má vo filmoch viac ako toto. 2 body za Emmu a 1 bod za A Flock Of Seagulls - I Ran. Zaťiaľ sklamanie roku, film na ktorý si určite už nadruhý deň ani nespomeniem.(20.1.2017)

85 %(20.1.2017)

• Postal2

U muzikálu dovedu ledacos odpustit. Dokážu odpustit "přitažené" dějové kličky, aby se film dostal ke kýženému hudebnímu číslu. Dokážu odpustit slabší příběh ve jménu zdařilých hudebních kousků. Co ale nelze odpustit je, když příběh úplně chybí, co nelze odpustit je, jsou-li hudební čísla (resp. jejich obsah - protože ten v muzikálu také hraje!) poskládána bez ohledu na časovou osu příběhu, co nelze odpustit je, když příběh vůbec neexistuje, co nelze odpustit je, je-li výprava v celku neskutečně slabá a co nelze hlavně odpustit u muzikálu je choreografie která není či vykrádá jiné muzikály už od těch nejstarších. Jediné co lze ocenit v tomto případě je kamera, která byla vedena relativně nápaditě a profesionálně. LA LA LAND je díky výše zmíněnému neskutečně plochý, slabý a nudný, takže má jistě ambice na nějaká ta festivalová ocenění... :-) Zkrátka: chci-li ztratit část svého života nudou a hryzáním nehtů vyberu tento film. Jednu hvězdu dávám kameře.(20.1.2017)

Takové je to pěkné a barevné, ale já raději My Fair Lady nebo Pomádu.(20.1.2017)

• Brainy

Ne, nemohu doporučit. Ve dvou hodinách se dozvíte, že jazz je nejlepší muzika na světě, a nikdo ji nemá rád, protože nezná její historii. Film se vám snaží vnutit představu, že jste v 60. létech. AŤ už jde o interiéry, exteriéry, chování i oblékání hlavních hrdinů. Co vám to ale kazí, je zvonící iPhone a moderní auto, kterým hlavní hrdinka jezdí. Oba hlavní protagonisté působí v písních nejistě, žádná láska z nich cítit nelze, naopak jsou spíše jako sourozenci. Emma Stone je tragikomická, Ryan Gosling nevýrazný. Žádný výrazný song, který by zaujal, tam také nenajdete. Dvě hvězdičky dávám jen proto, že jsou i horší filmy.(21.1.2017)

Film plný barev, detailů, emocí, snů, lásky, napětí, hudby, tance a zpěvu. Kamera je naprosto úžasná a spousta scén je na jeden zátah, což filmu dodává neuvěřitelnou ladnost a lehkost. Mezi Emmou a Ryanem je cítit ta fungujicí chemie a budování vztahu mezi nimi. Parádní práce se světlem a konec mě emocionálně rozebral na malé kousíčky.(21.1.2017)

Damien Chazelle bude zachvíli patřit ke špičce režisérů. Říkal jsme si, jestli dokáže dalším filmem, navázat na supervýborný Whiplash a dokáže udržet stejnou laťku. A on to zvládl všechno s neskutečnou grácií a stvořil velice pěkný, emotivní film, který krásně doplňuje hudba, tanec a zpěv. Nejsem moc muzikálový fanoušek, ale v tomhle filmu mi to vůbec nevadilo ba naopak. Při konečné scéně jsem se jenom radostí usmíval. Jazz is not dead.(21.1.2017)

Aby som bol úprimný, jediný dôvod, prečo som si La La Land pustil bol ten enormný počet zlatých glóbusov, ktoré tento film získal. Hneď na úvod je však potrebné podotknúť, že 7 je predsa len trochu veľa. Tým ale nechcem povedať, že by tento film nebol ničím výnimočný. To, že sa jedná o muzikál a ešte k tomu aj romantický (obe žánre totiž nepatria medzi moje obľúbené) je naozaj zaujímavé, vzhľadom na to, že sa mi La La Land úprimne povediac páčil. Režisér Chazelle už druhý krát dokazuje, že má svoje remeslo v malíčku, hudba je chytľavá a herci sú fantastickí, hlavne skvelá Emma Stone. Poteší aj celkom prekvapivý, ale hlavne nie zbytočne klišoidný záver. No ani toto všetko nedokázalo film v mojich očiach posunúť na úplný vrchol. A dôvod? Nie som si totiž úplne istý, ktovie? Trebárs to má na svedomí samotný žáner a možno to, že nenávidím jazz. 80% EDIT: Po druhom zhliadnutí sa moje dojmy zlepšili. Film ma po druhýkrát zasiahol ešte hlbšie a nemôžem inak ako hodnotenie zvýšiť. Je to naozaj genialita najvyššieho zrna. 90%(22.1.2017)