La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

esmoke

La La Land je záměrně naivním, neironickým, romantickým muzikálem. Film má dvě hodiny a snesl by sestříhání, závěr je povedený a nese se v trochu jiném duchu nežli klasické hollywoodské muzikály. (2D titulky) Rozpočet: $ 30 miliónů, Tržby: $ 440,721 miliónů. ()

Georgeton

Muzikály nemusím ale toto bola jedna bomba. Fantastická hudba, kamera, scenár a k tomu sa pridalo skvelé herecké duo Ryan a hlavne Emma, ktorá to zahrala neskutočne. ()

Kozlowski8

Klasický Hollywoodský milostný příběh, zpracovaný do moderní muzikálové podoby. Sebastian je muzikant s jazzovým srdcem, Mia touží stát se herečkou a (neúspěšně ) obchází herecké konkurzy. Jejich cesty se protnou, vášnivě se milují, ale... Hezké písničky i taneční kreace, skvělé vizuální pojetí, výborná ústřední dvojice, hezké dialogy. Je to ale "jen" hezké a milé pokoukání - bez přidané hodnoty, hlavně co se dějové linie týče. Ten důvod aspirace na filmový počin roku jsem nenašel. 70%. ()

rigby

Ústřední herecká dvojice mi je v jiných filmech velmi sympatická. Tady jsem ještě snel Ryana Goslinga, ale Emma Stone je po celou dobu přehnaně afektovaná. Muzikály obecně nemusím, ale tento mě opravdu vzal. Nekonečná kašírovaná nuda, která nemá břehu, po celou dobu se neděje vůbec nic. Prázdné věty, prázdná slova, jen barvičky a gesta. Tato hudba mi nic neříká, živý jazz je tu úplně mrtvý, přesně jako ta hudba z výtahu. Utrpení... ()

Dr_Berry

Hodně barevný, hodně romantický, hodně roztomilí, ale nijak dechberoucí. Nemyslím si, že se z filmu stane fenomén jako Pomáda. Odnesl jsem si z toho to, že vztah dvou lidí brání ke splnění snů obou dvou. Vždy jeden ve vztahu musí být ta podpora. Na film jsem se moc těšil a během sledování jsem se snažil přijít tomu filmu na chuť. Hudební a tanečné čísla mi přišli až moc vyumělkované a ne přirozené jako v jiných muzikálech. Ve Whiplash se Damien Chazelle předvedl víc, ale to není muzikál. ()

allegria

Navzdory úvodní scéně, která mě vyděsila představami, co asi bude následovat, jsem se dodívala do konce. Pravda je, že nemám moc ráda americké muzikály, ani tento typ hudby. Ale děj nebyl zas tak předvídatelný a leckde (krom zbytečně "poetických" frází) padla i nějaká ta moudrá slova. ()

mouzi

Puvodne jsem nechtel hodnotit, protoze jsem to vytrpel "pouhych" 15 minut, ale vzhledem k tomu, ze kameraman je fakt machr a musel se dost nadrit, tak posilam jednu hvezdu jen a jen jemu. A Gosling a Stone suxx. A hlavne - nesnasim muzikaly, se kterymi moje draha problem nema. Ale kdyz i ona po 15 minutach rekne, ze ji to neba, neni co resit. A zadny sorry jako. Proste je to shit. A Pomo se snad uplne posral.. ()

Dexter666

K muzikálom mám vzťah asi ako k westernom. Nemám ich rád, ale tie najlepšie chválim, pretože presahujú žánrové rámce. Tak ako La la Land. Je to ako zobrať prepálené scenérie Buza Luhrmanna a spraviť z nich niečo hmatateľné a pritom stále okúzlujúce. Bez chémie medzi Goslingom a Stone, ktorá v novodobom Hollywoode nemá obdobu by to však nešlo. Avšak Chazelle je kruťas, takto ma dvakrát vykúpať v tom závere, to bolo na mňa moc. ()

Lukys

Obrovská muzikálová pecka, která nezklamává jak po hudební stránce, tak i po emoční a dramatické. Skvěle vymakaná propracovaná pastva pro oči s jedním z nejlepších konců světové kinematografie. ()

bonovox

Návrat muzikálu na výslnie. Nádherne zrežírované, napísané a hlavne zahrané od ústrednej dvojice, ktorí sú absolútne očarujúci. La La Land je poctou všetkým muzikálom, mestu anjelov a celej kinematografii. Od úvodného tanečného čísla na upchatej dialnici až po netradičný ale o to dojemnější záver. Nechápem, že akademici uprednostnili Moonlight, tento film by si Oscara jednoznačne zaslúžil...Jednoducho bol som a stále som uchvátený. ()

DjLibnei

nelze hodnotit. Je to příjemné, krásné, ale jako adept na oskara bych to nezařadil, přece jen je to muzikál a měl by mít svou vlastní kategorii... ()

kockodan

Mělo to atmosféru. Tečka. A to by mohla být celá moje recenze. Ale nebude. Tohle slovo ten film pro mě asi vystihuje nejlíp. Sympaticky zvláštní, poklidná, zajímavá, ATMOSFÉRA. Tu atmošku myslím naprosto upřímně a jako kompiment, ať už si k ní přidáte jakýkoliv váš přívlastek. Když přetrpíte úvodní scénu 100x omletého klišé, kde lidi v autech na LA highway znudění a frustrovaní zácpou (někteří se tanečně projevovali jako by šlo o tu zdravotní) vystupují postupně ze svých vehiklů a za čízy spěvu se celá situace brzo zvrhne v taneční a akrobatický orgasmický rej na střechách aut, tak film záhy nastolí jakousi klidnou a prostředkově i herecky úspornou atmosféru (nikdy bych neřek že použiju slovo úspornou u mizikálu, a navíc holyweirdského). Je to více méně banální love story dvou straglujících umělců v LA, ale Stone a Gosling spolu naprosto uvěřitelně fungují a filmové vypravěčství tady je jaksi uklidňující a pohodové, film se nese v průsvitně lehkém, klidném tempu, které mě záhy i přes zdánlivou unevetfulnost strhlo a uchvátilo. Pomohlo tomu určitě i civilní pojetí pěveckých a tanečních čísel, kdy Stone s Goslingem nebyli afektovaně přepjatí a exaltovaní, ale ve spěvu i tanci střídmí až neformální. Například pocta Fredu Astairovi na odpočívadle s vyhlídkou na město se mohla zvrhnout v přehlídku 100 let staré, zaprášené taneční strnulosti a přepjaté, na milimetr vycizelované, vydřené prkennosti ve stepovacích botkách (hned jak jsem zmerčil oba protagonisty si je nazouvat, byl jsem jak na trní a připraven si z trapna, které bude následovat zakrýt oči), ale naopak, všechny pěvecké i taneční štyky byly jen zlehka a moderně naťuknuty a provedeny s ledabylostí a lehkostí půlminutového Instagram videa (jen s o hodně lepší kamerou). Chazellemu se povedlo dokonale to, že jsem chtěl jsem být součástí toho, co se tam děje, a u všech scenérií města, i za městem jsem mohl cítil vůni letního LA vzduchu, a v interiérech, domech, ložnicích, hudebních klubech, zkušebnách i kancelářích producentů jsem jakoby byl přítomen a jakobych je mohl nahmatat. Nevím jak se to podařilo, jestli kamerou, tempem, světlem, zvukem, nebo nějakým jiným filmařským trikem, ale ten film prostě jako celek funguje. Jestli to bylo na 12 oskarů je mi jedno, třeba bylo, tak ať, to nechám na jiných, ale slušná a neurážející moderní pocta muzikálovému žánru to byla ať se to někomu líbí nebo ne. Čekal jsem to opravdu mnohem horší. 100% za strhující závěr, a 75% za celek, myslím sedí perfektně. ()

izinka

Jedna hvězda pro Ryana a druhá pro Emmu. A to jen proto, že je mám ráda. Film nuda, písničky taky žádná sláva. Chtěla jsem to v půlce vzdát, no nakonec jsem vydržela, ale stálo mě to hodně přemlouvání. ()

CaptNemo

Muzikály mám rád a možná právě proto jsem se tady nudil. Celou dobu. Pokud mám zhodnotit jedním slovem - sterilní. ()

Matyspa

Mám odjakživa slabost pro muzikály, ale La La Landu jsem se trochu bál. Mám rád hlavní protagonisty i hudební složku, jen jsem si nebyl jist jazzovostí filmu a režisérem. Obě dvě věci mě velmi příjemně překvapily a nakonec z této směsice vyšel skvělý ronantický film ze života s neskutečnou Emmou Stone a Ryanem Goslingem v životních rolích. Dokonce ani jazz mi nevadil, prostě film jedna báseň. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary