La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

Deimos

KINOkavárna/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Obraz 10/10/// PLUS: vizuálně dokonalý film, vytvořený plánovaně tak, aby se líbil každému, po hudební a taneční stránce si po celou dobu drží nadstandard, prakticky si vystačí se dvěma herci, ostatní jsou do počtu a nejsou důležití, závěr byl výborný MÍNUS: až na samotný závěr mě emočně žádná část filmu nestrhla, to platí jak pro hudbu, hudební čísla, tak i pro herecké výkony, které jsou přitom často velice vychvalované./// Shrnutí: Musím však uznat, že dvojice Ryan Gosling a Emma Stone jsou sympatičtí a mají civilní vystupování. Samotný film pak dá vzpomenout na dávná Hollywoodská hudební čísla ve filmech s Ginger Rodegrs a Fredem Astairem a samozřejmě i na mnohé jiné, kterých je Hollywood plný. La La Land předchází velká pověst (sláva), takže je dobré se na film těšit, ale je potřeba nepřestřelit očekávání./// Celkem 83%/// ()

S.Quentin QUALE

Úplně průměrná rom-com. Tohle je něco podobnýho, ale ve všech ohledech lepšího. Co se Oscarů týče, akceptoval bych nějaký technický kategorie a možná Emmu Stone, jinak je to omyl. 55% ()

vteco

La La Land je jako samostatná místnost plná radosti, snů a emocí, když do ní vstoupíte, nebudete chtít pryč. Jedním z důvodu je dozajista první polovina snímku, která je primárně zaměřená na část muzikálovou, jenž svůj formát rozhodně nezapře. Tedy spousta kouzelných hudebních vystoupení s poutavou choreografií, úžasně dlouhé záběry téměř bez zásahu střihu či chytlavé melodie s krásnými texty. Dalším důvodem je polovina druhá, tedy část zaměřující se více na příběh vyprávěný skrze dialogy s menším počtem hudebním intermezz. Hra s romantikou, chemií mezi herci a budování emocí fungují na jedničku. Damien Chazelle dokonce celý film jemně protkal žánrovými klišé, ale zpracoval je tak nenásilným způsobem, který se vlastně obrací v pozici, kdy jsou klišé neuvěřitelně příjemná a obohacující. Dialogy nenudí a variace hudebních motivů skrze celý film udržují diváka v daném světě plném snů. Závěrečných zhruba 15 minut pevně ukotví do sedačky a vykouzlí nejednu slzu. Charismatická dvojice, chytlavý soundtrack doplněn jazzovým podkladem, krásná hudební intermezza a emocionální bomba na závěr. [90%] | Kino ()

Rominator

Všechny letošní nominované filmy jsem zatím neviděl, ale mnohem více bych pochopil, kdyby Damien Chazelle získal Oscara za vydařený Whiplash (2014). Po technické stránce je La La Land (2016) udělán dobře, ale příběh mě vůbec neoslovil, nebavil a málem jsem při projekci usnul. HODNOCENÍ 50% ()

misterz

Tak neviem, ja sa asi cez tú nechuť k muzikálom nedostanem nikdy. Ale aj napriek tomu uznávam, že tento mal niečo do seba. Ale najviac až na konci, keď to po emocionálnej stránke všetko zapadlo do seba, myslím tie predstavy, že čo by bolo keby... To bolo pekne urobené. Priemer. 60/100 ()

Vančura

Neubránil jsem se určitému zklamání (nezávisle na tom, že muzikálům příliš neholduji). Snad je to tím, že toto je zřejmě první film, v němž se mi Emma Stone nelíbila tolik jako dřív - jako by náhle zestárla, a v některých detailech na její tvář mi přišla vyloženě nehezká. Moc mě nebavil ani Ryan Gosling, který podle mě moc hrát neumí. Na druhou stranu mě ten film vyloženě okouzlil svou výtvarnou stránkou - většina scén je nádherně nasvícených a některé z nich jsou vyloženě vizuálně úchvatné (to platí i pro lokace); a líbila se mi i většina pěveckých čísel (Emma Stone jako zpěvačka příjemně překvapila, Gosling naopak podle mě spíše jen slušný pěvecký "standard"). Celkově mi u toho filmu ale nejvíc vadilo, že ve mně nevyvolal skoro žádné emoce, a značnou část projekce jsem se strašně nudil - řekněme prostřední část snímku mezi prvním a druhým bodem obratu mi přišla zoufale nudná a dramaticky nezajímavá. Výsledný dojem ale nakonec vytáhnul nahoru fantastický závěr, který mi přišel velmi dojemný a krásný - jak mi oproti tomu úvodní muzikálová sekvence v dopravní zácpě přišla skoro až odpudivá a protivná, konec filmu mě naopak zcela dostal a okouzlil. UPDATE 12.10.2019 - na druhé zhlédnutí po téměř 3 letech jsem byl vyloženě nadšený z hudební stránky, všechny písničky do jedné jsou zde úžasné (včetně té v úvodu v dopravní zácpě, která se mi napoprvé nelíbila). Jako muzikál je La La Land podle mě absolutně bezchybný a soundtrack je velká radost. Stejně tak kamera je úžasná a některé záběry berou dech. Problém zde ale bohužel mám s 2 věcmi: za prvé Emma Stone. Jak jsem psal už tenkrát, ona je ve většině detailních záběrů téměř až ošklivá, má takové divně velké oči, zplihlé vlasy, je strašně bledá, a na to, jak zde byla mladá, vypadá nepříjemně starší. Pokud ji ale kamera zabírá v celku či polocelku, přijde mi naopak strašně krásná, s úžasnou figurou a velmi ladnými pohyby; a tím, jak se velikost záběrů v průběhu filmu různě mění, procházel jsem střídavě okouzlením a zhrozením, což je hodně diskomfortní pocit při sledování nějakého filmu. (Jako herečka je ale jinak naprosto fantastická). No a za druhé je zde to rozuzlení, z něhož jsem osobně strašně rozčarovaný. Když přijde v závěru Emma Stone se svým filmovým manželem do klubu - a následuje pravděpodobně jedna z nejkrásnějších a nejromantičtějších filmových sekvencí, které jsem kdy viděl - aby poté přišlo to co přišlo - byl jsem poprvé strašně zklamaný, že film končí takto (cítil jsem se téměř podvedený), a podruhé mě to opět strašně mrzelo, protože jsem prostě nechtěl, aby to takto dopadlo, a měl jsem na Chazella strašný vztek, že už podruhé natočil film o tom, že když člověk něco chce, musí tomu něco obětovat, a já se s tím prostě odmítám smířit, a strašně mě to rozčiluje. Navíc se na to nabalují různé osobní asociace z mého vlastního života, kdy mi La La Land připomněl spoustu věcí, které bych raději nechat spát, takže moje pocity po novém dokoukání jsou strašně smíšené, je tam okouzlení hudbou, Emmou Stone (ale pouze v některých záběrech), obrazovou stránkou a lokacemi, ale i smutek z konce, rozčarování a vztek na to, co mi ten film zase připomněl. Možná někdy neuškodí si říct, že je to prostě jen film. () (méně) (více)

Snorlax

Tohle je velmi snesitelná lehkost bytí, romantický příběh odehrávající se uprosřed audiovizuálních orgií a Gondryovských snů. Dokonalá mizanscéna, úchvatné hry s barvami, které jsou takovým viziuálním kontrapunktem k jednotlivým ročním obdobím, smyslná hra světel a stínů, okouzlující hravost a báječný jazz, je potřeba ještě něco dodávat? Když se film po první třetině změní z muzikálu na hudební, stává se náhle vážnejší i jeho obsahová stránka. Mimochodem, ten pohled na točící se gramodesku je úchvatný. Ve spojení s tímto záběrem mě napadá Woodyovská nostalgie. Kdepak, tenhle film není jen o Hollywoodu, to je rovnou o celém uměleckém světě. A velmi pravděpodobně si získá srdce všech, kteří kdy měli nějaký umělecký sen. Tohle je americká odpověď na Pěnu dní a facka Paraplíčkům ze Cherbourgu. ()

dr.horrible

Úžasný zážitok; nepamätám sa, kedy ma niečo v kine tak dojalo. La la land a City of Stars dnes večer získajú ceny akadémie, zaslúžene; Damien Chazelle je nový ..... Vlastne nie, nikoho takého tu nemáme. A už roky chýba. ()

Aknah

Tenhle film jsem si říkala že je přesně můj šálek kávy - tanec, zpěv, romantika. Zbožňuju oba herce, ve všem v čem jsem je viděla, byli prostě výborní. Myslím, že se k sobě i hodně hodí jako pár, takže se na to opravdu moc hezky koukalo :) Co mě ne zas tak bavilo, byla celkem dlouhá stopáž a docela pomalé tempo, což mi s tím druhem písniček a stylem formátu dohromady moc nesedělo, furt jsem čekala na nějakou chytlavou písničku, ale což no. Co beru jako plus, že to nebyl tolik mluvený film, což není zrovna pro hollywoodský film běžný, to mě těší, že je to jiné:) Ale že bych si z toho sedla na prdel a dala 5*, to zas ne. Zato konec za mě geniální a že film nebyl happy end jak jsme zvyklí. ()

InJo

Orgastické retro a asi největší, nejstylovější a nejotevřenější pocta éře klasického Hollywoodu, co jsem kdy viděl (v tom filmu snad není scéna, která by neobsahovala nějaký odkaz či narážku na díla oné doby). A po Whiplash navíc další režisérovo obří vyznání lásky a obdivu k jazzu. Bez přehánění - z tohohle bude většina cinefilních nostalgiků a milovníků kvalitní hudby omdlévat blahem. I samotná (love)story dokáže zapůsobit (obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě i výtečné duo Gosling-Stone), vizuálně je to vypiplané k zbláznění (bože, ty technicolorové barvy!), některé scény jsou neskonale magické a finální sekvence je (stejně jako ve Whiplash) řemeslným a hlavně emocionálním vrcholem snímku. 5* (zatím) nedávám jen ze dvou důvodů - jednak mi trochu vadila délka (někdy cca v poslední čtvrtině už jsem začal pociťovat mírnou únavu) a především mi asi přeci jen o něco více sedí modernističtější (a divočejší) pojetí filmového muzikálu (viz Moulin Rouge, Sweeney Todd apod.)... Ale i tak big fuckin' like pro Chazzellea - ten kluk má nevídaný talent a pevně věřím a doufám, že nás od něj čekají ještě hodně velké věci... 80 % ()

Sobis87

Krásná, precizní a láskyplná pohlednice z dob zlatého Hollywoodu, který však nikdy nebyl až tak zlatý. Explozivní mix/shake všeho, co byste asi tak milovali na klasickém muzikálu, ale co se tehdy nikdy nemohlo sejít v rámci jednoho filmu...alespoň ne v takové míře. Je to podobné jako Hazanaviciusův The Artist - ten taky napodoboval němé filmy, i když ony ve skutečnosti úplně takové nebyly. Říkejme tomu moderní revize věcí minulých. P.S.: k tomu všemu dostanete na konci jako bonus pěknou ťafku do slabin. P.P.S: Ryan a Ema jsou boží hvězdný pár. ()

Tsuki

Nechtěla jsem, aby tenhle můj komentář byl jen výkřikem superlativů, ale zřejmě se tomu úplně nevyhnu. Byla jsem na tomhle filmu v kině už dvakrát - napoprvé mě zanechal v naprostém úžasu a se slzami v očích, napodruhé to bylo obdobné, jen jsem si ještě o to víc všímala všech těch úžasných detailů, kterými je film prodchnutý. Všechno to dokonale funguje a od první sekundy je na to radost pohledět. Nadchla mě už jenom ta první scéna, která je přes svou komplikovanost celá natočená na jeden záběr (což, jak jsem si později všimla, se ve filmu opakuje několikrát). Samotná technická stránka je vypilovaná k dokonalosti - skvělá režie, kamera, choreografie... To, jakým způsobem se Damien Chazelle rozhodl tento příběh vyprávět (syžet je hezky vystavěný)... Našla bych spousty a spousty věcí, které bych ráda na La La Landu pochválila, a naopak mě nenapadá ani jediný nedostatek, což je podle mě u filmu naprosto výjimečná skutečnost. Kromě technické stránky byly pro mě určující především příběh, téma a atmosféra filmu. Není to vůbec klasicky sladkobolné, ale naopak se před divákem rozprostírá kouzelný svět, který však není tak úplně mimo realitu, a říká nám, že životem můžou vést různé cesty a cesta k lásce a štěstí není jenom jedna jediná. Vše stojí na vlastních volbách. Ryan a Emma byli pro hlavní role jako stvoření - nejen, že mezi nimi fungovala chemie, ale celkově film naplňovali ryzími emocemi. V neposlední řadě pak musím zmínit hudbu, která ony emoce krásně podtrhuje a velkou měrou přispívá k nezapomenutelné atmosféře filmu. Všechno grandiózně a zároveň s jakousi lehkostí a nenuceností spojuje dohromady. A upřímně - jak hlavní hudební téma, tak i všechny jednotlivé písně jsou natolik povedené, že už jsem je po zhlédnutí filmu nedostala z hlavy (abych se přiznala, něco z toho mi utkvělo v hlavě dokonce ještě předtím, po pouhém zhlédnutí traileru). A z hlavy je ani dostat nechci, protože soundtrack je právě jedna z těch mnohých dokonalostí, kterou La La Land oplývá. Triumfální vítězství na Zlatých glóbech si rozhodně zasloužil. A stejně tak věřím, že sklidí úspěchy i na předávání Oscarů. ~(5,0)~ ()

HoneyBunny

La La Land je jednak přezdívka pro Los Angeles a jednak označení pro mentální stav někoho, kdo neví, co se kolem něj děje. A to sedí. Tenhle film je milostným dopisem L.A. - už je to dlouho, co to tomuhle městu na filmovém plátně takhle slušelo. Chazelle mu totiž dal zasněnou atmosféru letní noci, kterou je těžké si nezamilovat. A hlavní hrdinové jsou zároveň snílci, kteří jdou tvrdohlavě za svými sny. Jak ale na konci oni i diváci zjistí, i splnění snů něco stojí. Chazelle je skvělý režisér a má můj velký obdiv, že ve svém věku (31 let!) dokáže vytvořit takhle profesionální a sofistikovaný film. Zklamala mě průměrná pěvecká čísla (kromě dvou hlavních motivů je těžké si zapamatovat jiné songy), ale Gosling s Emmou Stone podávají skvělé výkony a i díky jejich vzájemné chemii krásně funguje romantická - ale nepřeslazená - složka filmu. Chazelle si totiž udělal čas na to, aby vztah hlavních hrdinů pěkně pomalu rozvinul. (SPOILER:) O to víc se mi nelíbil časový skok na konci filmu, kdy je divák nucen si některé věci domyslet a zvlášť postava Mii z toho nevychází dobře. Je konec realistický a hořkosladký? Ano, splnění snů zkrátka něco stojí. Ale já si připadala ochuzená o kus předtím pečlivě vyprávěného příběhu, jako by někdo z knížky vytrhl deset stránek. To ale nic nemění na tom, že stejně jako u Whiplashe je konec La La Landu tím neefektnějším z celého filmu. 80 % ()

Sinecod

Miloučké! Po celou dobu filmu jsem měla příjemný pocit, zkroucená na sedadle v kině, přitisklá ke svýmu mužíčkovi a naštvaná za své fádní nebarevné oblečení a sny, které nikdy nezrealizuji. Konec jsem si ve své hlavě upravila na tu druhou, nesplněnou realitu. City of Stars, are you shining just for me? ()

Jordan

ten nepochopiteľný úspech tohto filmu je práveže úplne pochopiteľný; napriek tomu, že je to klišé a sladký hollywood, nie je to zlý film, remeselne dobre urobený a hlavní protagonisti majú celkom pozerateľnú a počúvateľnú iskru; hudba je (napriek tomu, že muzikály priam neznášam práve kvôli ich hudobnej stránke) naozaj kvalitná... ale je to iba taká zvláštna anomália typu Artist (spred pár rokov), pričom ten bol ešte o čosi poctivejší a mal aj nejaký druhý plán... tento mal len snahu oň, ale príliš gýčovú a povrchnú. ak to získa viac, ako oskara za hudbu, bude to nafúknutý tendenčný hollywoodsky sebaklam... chazellov debut bol podľa mňa oveľa vydarenejšia a zmyslupnejšia záležitosť ()

Anderton

Nebyť trochu prestrelenej dĺžky, za čo môže najmä tretia štvrtina, tempom za zvyškom filmu trochu zaostávajúca, jednalo by sa asi o dokonalý film. O film, ktorý by som si chcel pustiť vždy, keď budem mať náladu pod psa. Teraz ale budem mať pri tomto rozhodovaní určitý rešpekt pred stopážou. Už dlho sa mi nestalo, aby som v kine pustil na konci slzu a tento "jav" je iba výsledkom toho, že tvorcovia pristúpili k svojmu výtvoru za prvé čisto od srdca a za druhé s maximálnou profesionalitou. Že základom úspechu je dokonalý casting, nielen v prípade ústrednej dvojice, ani netreba rozoberať. Takýto príjemný záver roka v kine som skutočne nečakal. Už nikdy ale nebudú ranné zápchy na bratislavských cestách tak na nervy, ako po LA LA lande. Najbližšie vyzývam každého, kto film videl a bude tam spoločne so mnou prešľapovať z brzdy na plyn, aby sme si na chvíľu zatancovali. ()

Frajer42

Spoilery! Damien Chazelle a Justin Hurwitz jsou neskutečně talentovaní borci a muži na svém místě. K udělným Oscarům snad nelze mít výtky. Hudba mi zní v hlavě i druhý den po zhlédnutí (za nejlepší považuji narozdíl od tvůrců příjemnou úvodní píseň) a kamera byla naprosto přenádherná. Hrozně se mi líbily jednoduché taneční choreografie a zpívané pasáže. Když ovšem došlo na ty hrané, tak jsem malinko trpěl. A také mi přišlo, že jich bylo na muzikál zbytečně moc. Příběh zpočátku vypadal dost nezajímavě. Slečnu už nebavila její ruka, a tak se zoufale snažila najít si kluka. Potom divák dost dlouho trpěl při vzkvétání jejich vzájemné lásky, která se zdála být v daný moment nenarušitelná a chybělo jí už jenom malé goslingčátko. Dost jsem byl zvědavý, jakou zápletku si pro nás tvůrci připravili a dle očekávání přišlo na rozrůznění snů a představ o své budoucí kariéře dvou ambiciózních lidí. Ze zápletky se vyklubal vynikající závěrečný prostřih, který jsem už sice viděl v jiném muzikálu, ale to mu neubralo na kráse. S přihlédnutím na vynikající konec se přikláním spíše ke 4 hvězdám. Obrovská očekávání, která jsem od snímku měl byla naplněna. Těším se na další počin z péra Damien Chazelle. ()

leila22

La la land sa ľuďom páči z viacerých dôvodov. Lll vam dovolí snivať. Dovolí vám zamilovať sa, pokojne aj niekoľkokrát v priebehu dvoch hodín. Umožní vám vziať si krídla a uletieť do krajiny, v ktorej sa plnia aj tie najväčšie sny. Opantá vás svojou mágiou, počaruje vám ako to dokáže len láska v akejkoľvek podobe a vo vzťahu k čomukoľvek. Dvojica Gosling + Stone funguje perfektne. Dobre sa na to pozerá, dobre sa to počúva. Ale...na to,aby som film považovala za dokonalý a nazvala ho filmom roka by mi musel obsahovo poskytnúť niečo viac ako len kúzelnú lovestory so šľahačkou navyše. ()

Dzeyna

Naprosto klasická romanťárna víceméně o ničem. Kdyby tam nebyla Emma a Ryan, tak to je to úplná zbytečnost. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary