• Hong Kong

• Austrálie

• Belgie

Drama / Romantický / Muzikál / Komedie

USA / Hong Kong, 2016, 128 min

Jáááá chci tančit jako motýl na měsííííci, ale nedokáááážu vzlétnout ani potisíííící, duc duc duc, záááávidím všem nádherným holubůůůům, že nemusí používat metro k přestupůůůům, duc duc duc.♫ „Ježiš, holky, jsem blbá servírka a tak strašně moc bych chtěla být herečkou! Co mám dělat?"- „Ser na to a pojď pařit!" - „Tak jo." ♫Podzimní listí plachtí napříč růžovým ráááájem, la la la, a já zas nemám ani na náááájem, la la la, duha lásky se tyčí nad naším obzoréééém, la la la, opět se musím nějak vypořádat s exekutoréééém, la la la.♫ „Tywoe, Rájene, z tebe teču, máš daleko lepší prstoklad než můj starej!" - „A tos ještě neviděla můj trombón, holubičko!" ♫Milujeme se ve vichru vášně, hvězdy nad námi svítí… svítí… svítí, milujeme se jako nikdy, jsme krásní jako luční kvítí… kvítí… kvítí, no tak lásko pevně mě chytni… chytni… chytni, a svoje srdce mi poskytni… skytni… skytni.♫ „Pochop to už, beru tisíc babek tejdně a dělám práci, která mě baví!" - „Na to se vyser, musíš si jít za svým snem! Prostě si otevři ten debilní džesklub a minimálně já ti tam chodit budu, bude to emejzing, uvidíš!" ♫Tarararyptatýda dů, dada dáá daratada dáá, tytyty tydydůtyty, ryptytý, tytyty tydydůtyty, ryptytý, taratypta dýdýdů, rypta dýdydů, dada dáá daratada dáá, rypta dýdydů.♫ „Já vím, bejby, bydlíme ve městě s milionem obyvatel, ale co kdybysme náhodně zašli do pajzlu, kde dělá ten úpa božskej Rájen? Hodíme tam na sebe dojemnej pohled a zas půjdem.“ - „Tak jo, do piči, vemu to tudy.“ ♫Jedna láska tiše vadne, druhá zase živelně pučí, chlapec pomalu chladne, jeho dívka ve slzách bučí, vrkúúú vrkúúú, kdo z nás dvou to utnul, mohla to být láska nekonečná, osud si sprostě dupnul, byla jsi pro mě jedinečná, vrkúúú vrkúúú.♫ ….. No, a to je zhruba kompletní děj filmu. Takže proč čtyři? Protože je to řemeslně dokonalé, vizuálně podmanivé a já se nechávám dojímat moc rád. City of Stars si budu broukat ještě hodně dlouho! ♥ Edit: Soundtrack už přes půl roku obývá můj telefon. Vedle projevů Adolfa Hitlera jde o jedno z mých nejpřehrávanějších alb. Zvedám na pět.(18.1.2017)

Emmu Stone mám rád, Ryana Goslinga také, ale nemohu si pomoc, cítím z nich umělost. Jejich láska působí předvídatelně a nuceně. Navíc se k sobě jako pár obsolutně nehodí. Emma je sladká a roztomilá, možná mít vedle sebe jiného herce, bylo by to jiné. Ryan je nemastný a neslaný, jeho role není vůbec věrohodná. Klasický hollywoodský muzikálový trhák, který pravděpodobně posbírá pár cen, ale do mého srdce se nevryje. Ono se na druhou stranu není čemu divit, když Jazz je hudba vzdálená mému stylu. Nebudu jen pesimistický, pochválit mohu třeba kostými nebo občas povedené a příjemně poslouchající songy, kterých je bohužel málo. Každý rok vyjde pár snímků útočících na ceny a La La Land je jedním z nich. Jen díky příjemnému muzikálovému závěru jsem ochotný skočit přes průměr, který po hudební stránce neměl chybu. Takový mix hudebních žánrů od Jazzu, po klasickou hudbu. Obrovským a nejspíš největším kladem je právě vážná a klasická hudba, kterou si poslechnu mile rád .. 5/10 = 53%(23.1.2017)

„Nikto mi nebude hovoriť, čo mám robiť.“ – „On ti to práve povedal.“ – „Lebo som mu to dovolil.“ Whiplash mi moc nesadol, no hoci je La La Land od rovnakého režiséra, je o džeze a o jeho prispôsobovaní sa dobe/novému/mladému publiku, bavil ma nový film Damiena Chazelleho o čosi viac. A to pritom muzikály nijako extra nemám v láske a Emma Stone mi nikdy nebola ktovieako sympatická. Atmosféra je príjemne retro, odpovedá tomu aj výprava, kostýmy... Ryan Gosling je švihák a fešák a cameo tu má aj tradične podarený magor J.K. Simmons. Žiadna z tanečno-speváckych scén ma nezasiahla, ale musím uznať, že mnohé z nich sú kvalitné, len to skrátka nie je moja šálka kávy (to o hviezdach alebo o tete z Paríža). No veľmi veľa tomu dáva fajn vzťah ústrednej dvojky a realistický a preto silný koniec. 20% navyše za to, že sa to veľmi páčilo pani manželke. A za koniec. Každopádne, Ryan už v minulosti hral vo vydarenejšej romanci. Vy viete, v ktorej.(5.7.2017)

To se mám jako dojímat nad z prstu vycucanou romancí mezi dvěma nesympatickými narcistními elitáři? Mám se trápit kvůli jejich first world problems? A to ještě ke všemu ve filmu, který má děj navlečený na kostru směšně banální alegorie čtyř ročních období, takže je průhledný skoro jak duch Casper? Tak to fakt ne, ty vole. Chválit by se leccos dalo (namátkou výprava, pár milých momentů, závěrečných zhruba deset minut, které by se sympatickými hrdiny i byly bývaly fungovaly), ale pokud tohle má být bezkonkurenční favorit letošních oscarů, tak potěš kotě. Za mne teda silně NELALA, zklamání jak prase. PS: Pořád uvažuju o tom, proč to na mě nefungovalo (protože jsem si vážně myslel, že mi film sedne). Jako hlavní důvod vidím asi to, že úvodní muzikálově zkratkovité budování vztahu nedokáže /alespoň pro mě/ vystavět dostatečně bytelné základy pro procítění nemuzikálově ambiciózního závěru.(4.1.2017)

KINOkavárna/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Obraz 10/10/// PLUS: vizuálně dokonalý film, vytvořený plánovaně tak, aby se líbil každému, po hudební a taneční stránce si po celou dobu drží nadstandard, prakticky si vystačí se dvěma herci, ostatní jsou do počtu a nejsou důležití, závěr byl výborný MÍNUS: až na samotný závěr mě emočně žádná část filmu nestrhla, to platí jak pro hudbu, hudební čísla, tak i pro herecké výkony, které jsou přitom často velice vychvalované./// Shrnutí: Musím však uznat, že dvojice Ryan Gosling a Emma Stone jsou sympatičtí a mají civilní vystupování. Samotný film pak dá vzpomenout na dávná Hollywoodská hudební čísla ve filmech s Ginger Rodegrs a Fredem Astairem a samozřejmě i na mnohé jiné, kterých je Hollywood plný. La La Land předchází velká pověst (sláva), takže je dobré se na film těšit, ale je potřeba nepřestřelit očekávání./// Celkem 83%///(1.11.2017)

• - Kvôli úvodnej 6 minútovej scéne bola diaľnica 2 dni uzavretá. Vystupovalo v nej 30 tanečníkov. Väčšina ľudí a áut v pozadí boli dotvorení pomocou počítačovej animácie. (readan)

• - Film je natočen v netradičním poměru stran 2.55:1, který využívaly rané širokoúhlé filmy z padesátých let. (gurmanfilmu)

• - Hereckým vzorem Mii (Emma Stone) je Ingrid Bergman, kterou má Mia na plakátě ve svém pokoji. Rovněž při rozhovoru se Sebastianem (Ryan Gosling) zmíní filmy Pověstný muž (1946) a Casablanca (1942), v nichž hraje Ingrid Bergman hlavní ženskou roli. (orkadimenza)