• Hong Kong

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický / Muzikál / Komedie

USA / Hong Kong, 2016, 128 min

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16)(10.10.2016)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $110,856,924Tržby Celosvetovo $229,718,489 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ režisér Damien Chazelle sa formuje v novú nádej hollywoodu, jeho muzikál je krásnou prehliadkou citov a chytľavej hudby, pohladí, poteší, jedine čo by som upravil, tak minutáž, možno by som ubral asi 20min a bolo by to dokonalé, potešilo, záver silný /90%/(27.1.2017)

KINOkavárna/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Obraz 10/10/// PLUS: vizuálně dokonalý film, vytvořený plánovaně tak, aby se líbil každému, po hudební a taneční stránce si po celou dobu drží nadstandard, prakticky si vystačí se dvěma herci, ostatní jsou do počtu a nejsou důležití, závěr byl výborný MÍNUS: až na samotný závěr mě emočně žádná část filmu nestrhla, to platí jak pro hudbu, hudební čísla, tak i pro herecké výkony, které jsou přitom často velice vychvalované./// Shrnutí: Musím však uznat, že dvojice Ryan Gosling a Emma Stone jsou sympatičtí a mají civilní vystupování. Samotný film pak dá vzpomenout na dávná Hollywoodská hudební čísla ve filmech s Ginger Rodegrs a Fredem Astairem a samozřejmě i na mnohé jiné, kterých je Hollywood plný. La La Land předchází velká pověst (sláva), takže je dobré se na film těšit, ale je potřeba nepřestřelit očekávání./// Celkem 83%///(1.11.2017)

Všechny letošní nominované filmy jsem zatím neviděl, ale mnohem více bych pochopil, kdyby Damien Chazelle získal Oscara za vydařený Whiplash (2014). Po technické stránce je La La Land (2016) udělán dobře, ale příběh mě vůbec neoslovil, nebavil a málem jsem při projekci usnul. HODNOCENÍ 50%(1.5.2017)

Neupírám tomu vnitřní energii a impozantní technické zpracování, ale při vší vůli nejsem ochoten zkousnout fakt, že muzikálová intermezza tomu vlastně škodí (druhá polovina, která se bez nich víceméně obejde, je mnohem lepší té první) a ten opulentní kýč, rámující příběh jakože naivních, ale v mnoha ohledech sebestředných narcisů, vlastně tepe v mozku do receptorů protivnosti s úderností bubeníka s aspergerem. Od Chazelleho chci jakoukoliv žánrovku, kde bude hudba pouze prostředkem, nikoliv účelem, vzhledem k věku má unikátní schopnosti.(5.1.2017)

• - Kvôli úvodnej 6 minútovej scéne bola diaľnica 2 dni uzavretá. Vystupovalo v nej 30 tanečníkov. Väčšina ľudí a áut v pozadí boli dotvorení pomocou počítačovej animácie. (readan)

• - Ryan Gosling (Sebastian) neměl ve filmu záskok, veškerou hru na klávesy obstaral sám. (Rosaviva)

• - Sebastian (Ryan Gosling) sa Mie (Emma Stone) nikdy nepredstaví a ona ho menom neosloví ani raz počas celého filmu. (Trip)