Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

dwyane

Nebýt posledních 10 % filmu, tak dám rozhodně větší hodnocení. V samotném závěru by se sice napětí dalo doslova krájet, ale popravdě byl trochu přitažený za vlasy a ve finále spíše uškodil. ()

ANTYCHRYST

Ožehavé téma, ještě když je to dle skutečné události. E. Watson jako vždy kvalitka a ještě se na ní dobře kouká. Celkově se mi bohužel nějak nepodařilo vtáhnout do děje a pořád mi tam něco chybělo.. Ten kapo z ty sekty solidní vypatlanej slizak.. i ta stará flundra.. 60% takovej průměr.. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Občas mi to připadalo "přitažené", občas zase moc pohodové a nepochopil jsem účel toho "tábora". Každopádně útěk a konec byl napinavý. ()

Scraffy

Kurňa dobrý a emotívny film. Emma Watson tu exceluje a Daniel Brühl taktiež. Príbeh je veľmi citlivo rozprávaný a niektoré scény sú natočené na zimomriavky. ()

ardno5

Nevím jak moc je děj upravený, ale nechápu v tomto případu slova klišé. Možná tak klišé v lidské hlouposti a surovosti. Neskutečné co se na tomhle světě děje. A není to jen minulost, je to i v dnešní době jen o tom téměř nikdo neví. nebo nechce vědět, kolik zmařených životů za jediný den?? Ale zpět k filmu. Herecké výkony chvalitebné, hudba výborná, kamera mi také nevadila, zkrátka kvalitní drama podle zkutečné události. Jen bych možná přidal trochu více té syrové atmosféry a pár surových scének, ale to už by bylo věkově omezené (což mě by rozhodně nevadilo).. Ano film byl můj šálek kávy a proto dávám 82% Mimo jiné Němci asi chtěli, alespoň na chvíli odvrátit oči diváka od prasáren nacismu na jiný stát a jiné zvrhlosti ;-) ()

Domca94

Původně jsem dala hvězdičky čtyři, no po titulcích jsem hodnocení změnila na pět. Emma a Daniel byli úžasní, opravdu sem v některých momentech koukala bez dechu na televizi. Tento film se mi hrozně líbil a rozhodně si jej zařadím do seznamu svých oblíbených filmů. ()

Najt

Výborný thriller dle skutečné události z Chille za Pinochetova režimu. Film pojednává o kolonií dignidad, ve které bylo zneužito a umučeno spoustu vězňů. Sledujeme příběh odpůrce Hanze, který je v Chille aby se stoupenci pomohl zabránit režimu právě Pinochetova. Během několika dní nastane převrat. Některé odpůrci jsou zabiti, jiní uvězněni. Hanz se dostane právě do dignidadu kde je mučen a následně hospitalizován, to mu pomůže přežít, jenže on ani jeho dívka tam nepatří. Celé to je pěkně zpracované. Film vychází jen z náznaků zneužívání a i přes absenci Core je to napínavé jak špagát elektrického vedení. Výborný výkon Emmy Watson a Daniela Bruhla, obzvlášť role idiota to posouvá ještě výše. Od plného počtu moc nechybělo. ()

BardDeLune

V tomto filmu možná nešlo tolik o samotný scénář, jako o to, co tento film představuje. A to je zvýraznění hrůz, které se bez povšimnutí odehrávaly v Colonii Dignidad a s tímto se film popral s neuvěřitelnou vervou. Celý snímek působí zcela přirozeně a diváka vtáhne od první scény. Skvělé obsazení, zejména Michael Nyqvist, který byl tak přesvědčivý až z toho mrazilo. Stejně úžasní jsou i Daniel Brühl a Emma Watson. Z filmu odcházíte přesně s tím pocitem, který historie v této oblasti psala. Nehledě na to, že prakticky nikdo nebyl potrestán. 90% ()

mac000

Několik silných témat je propojeno do jednoho příběhu -teror Pinochetovy diktatury záhy po svržení prezidenta Allendeho, fanatismus náboženské sekty, manipulované jejím rádobycharismatickým duchovním vůdcem, sexuální zneužívání malých chlapců izolovaných od jejich biologických rodičů. A to vše propojeno osudy německého "revoloucionáře" Hanse a jeho přítelkyně Leny. Film je zdařilým spojením historických faktů s fiktivním milostným dramatem. Vévodí mu mimořádné herecké výkony Emmy Watsonové a Daiela Bruhla. Když začnou běžet závěrečné tiitulky filmu, divákovi se vnucuje řada otázek a úvah- do jakých mezí lze manipulovat s člověkem a jeho emocemi, kam až může dojít zneužití víry a náboženského přesvědčení. Kdy se v člověku probudí jeho vlastní vůle a dokáže se vzepřít "řádu"? Na tyto otázkjky se film režiséra F.Gallenbergera snaží nalézt odpověď ()

Jaromír

Pro mě až příliš depresivní, naturalistické, ale doporučuji shlédnout každému, který chce vidět pravdu. Holt život je někdy pěkně hnusný. Dobrý film. ()

Echoes

S těžkým srdcem dávám 4*. Chtělo by to 3 za všechnu tu blockbusterovou romantiku, která se fakt nehodilo do dobrého filmu. (Ale i tak se mi to líbilo.) Škoda, že to nebylo jen dokumentodrama z revoluce nebo z kempu... To by bylo něco, na co by davy do kina nechodily, ale co by se zapsalo do myslí a co by si zasloužilo i 5. Hollywood - damn you!!! ()

Pitryx

Na příběh podle skutečné události to byl mockrát o fous v tom závěru. Nu, pokud se najde někdo, kdo tomu uvěří… Pro mne zklamání, čekal jsem něco zcela jiného a dostalo se mi přiblblé love story, navíc děsně slaboduché. Herci nebyli zrovna přesvědčiví, a celé to bylo takové „umolousané“. Ovšem za ten napínavý konec něco dát musím, to je jasné. Celkově šlo a pohádku pro dospělé, něco na způsob červené knihovny. ()

MutantMarana

Moc pekna zalezitost, dal bych snad i 5*, ale. Asi v pulce se jde hlavni fiflena koupat a mzik zaber na podpazi a hle! Vona dokonale vyholena. Nohy hladoucky, jak dite. Mela cas se holit? Kdy? Kde? Proc? Cim? Strepem ze sklenice? Ty byly rady, ze sebou prastily vo postel boze muj. Delam film a seru na detaily? Pane Gallenberger? njn ()

Felisr

Jedno z největších překvapení letošního roku, a to jsem si nejdřív říkala, že politický thriller není nic pro mě. Watson, Brühl i Nyqvist výborní. Nebýt pár méně uvěřitelných scén (přehnané focení při počátečním zátahu; drtivá většina Piových posuchačů v transu; možnost vyvolat tajně fotky v kovářské dílně), dám klidně za pět. ()

Emjecko

Trestuhodně nedoceněný snímek, přičemž nevím, jestli to mám dávat za vinu marketingovému oddělení, nebo diváckému ohrnování nosánků nad filmy mimo hlavní proud. Přitom je o co stát! Emma Watson znovu dokázala, že umí výborně zahrát i jiné postavy než Hermionu, a výsledný dojem nezkazí ani její účast v přeslazeném úvodu. Velmi rychle se nad zdánlivě sluníčkovým rozjezdem stáhnou mračna, otěže převezme perfektně ztvárněný psychopat Paul Schäfer a vy se můžete jenom dohadovat, jestli tvůrci skutečnost trochu přibarvili, nebo nás naopak šetří. Vzhledem k době, v jaké se celý příběh odehrává, si jsem jistý, že se spousta zvráceností na plátno ani náznakem nedostala. A děsivé je i jak dlouhé období zvládli filmaři v Kolonii pokrýt. Prostě oznamovací způsob, který k tomu použili, vše jenom umocňuje. Drobný šrám na kráse pak přichází zase až v "Argozávěru", aby byl snímek nedostatky hezky orámován, ale vše mezi nimi je jedním slovem dechberoucí. ()

MikeMyers

Skvělý. Drsný, ale skvělý. Emma to zvládla, oprostit se od role Hermiony a být uvěřitelná i v jiné pozici. Bruhl zase navázal na Rivaly a potvrdil že je herec světové extratřídy, který dokáže film táhnout sám a už teď se těším co natočí dalšího. No a do hereckého trojlístku chybí už jen Michael Nyqvist, který roli slizkého parchanta zahrál rovněž skvěle. Herecké výkony jsou velkou předností tohoto filmu. Zpracované téma ve vás klasicky probudí pocit údivu a naštvanosti nad tím co je možné že si jako lidé dokážeme dělat takové věci. Velmi doporučuji, pro mě zatím jednen z Top filmů 2016. ()

lusa

Kto vyhľadáva sadistické a sexuálne orgie, nech si nájde niečo iné.. Kolónia tieto chúťky nenaplní. Prvé minúty som mala dojem, že to vypnem, romantické cukrovanie na pozadí očakávanej revolúcie ma vôbec nebralo, chvalabohu to veľmi rýchlo nabralo iný smer a musím priznať, že ma to celý zvyšný čas nesmierne bavilo. Nyqvist ohavne skvelý, Bruhl prekvapivo výborný. A Lufthansa sa mi páči čím ďalej, tým viac ;) 4* ()

XXXXXXXX

Jako ,svým způsobem upravené svědectví, o určitém politickém režimu, ok. Místy ovšem působí přehnaně překombinovaně a hlavní postavy mají nereálně 3/4 filmu z prdele kliku. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna