Demolice

Demolition

Demolition

Drama / Komedie

USA, 2015, 101 min

Naprostá nádhera! Celej film špičkovej, bez nudné chvilky, úplně bohaté a nápadité. Jake Gyllenhaal dokáže zahrát cokoliv a má zde po boku roztomilou Naomi Watts, která hulí trávu, kolem sebe pošahanou rodinku a mladého fracka, jež fuckuje autority a sám neví, jaké orientace jest. Nádherná hudba, pestrý soundtrack, procítěné dialogy a nápad s dopisama mi přijde jako to nejlepší z celého snímku + tancující šílenec Gyllenhaal po celém městě.. a těšil jsem se, co bude následovat. Jen škoda toho tupého závěru, závěrečná pětiminutovka úplně prázdná, zmatená a unáhlená.. taková škoda! Ale přesto, jeden z nejlepších filmů co jsem viděl a do budoucna si to pustím znova. 10/10(7.7.2016)

(ASI BUDÚ SPOILE:) Bravúrne osedlaný scenár, ktorý musel vzniknúť v hlave niekoho, kto má skúsenosť s tragickou stratou niekoho blízkeho (alebo lepšie povedané toho najbližšieho...), pochopil to aj Gyllenhaal a svojím výkonom mozaiku dokonale uzavrel. Všetky fázy vyrovnávania sa s touto situáciou sú tam akokeby neviditeľné až to k záveru celé do seba zaklapne. Nie je to záver filmu s nálepkou BOOM. Je to "iba" inteligentné. A svojím spôsobom aj kruto katarzistické.(13.8.2018)

Za Demolition stojí podle žebříčků nejlepší dosud nezrealizovaný scénář, tedy do té doby než se ho chopil Jean-Marc Vallée. Cesta do hlubin duše hlavního hrdiny ztvárněného klasicky výborným Jakem Gyllenhaalem mi tedy nepřijde tolik brilantní, aby si zasloužil výše zmíněný primát, ale jedná se o klasické drama s příjemným hereckým obsazením. Bohužel lehce zdlouhavé a neosobní.(21.12.2016)

Neobvyklý film, který nepochybně táhne Gyllenhaal sám, nebot' Naomi Watts je málo využitá a po Nightcrawlerovi si tak Jack zahrál další narušenou postavu. Ovšem zde leží jeho vnitřní démoni ještě hlouběji a vzniká tak zábavně-depresivní míchanice se zajímavým a matoucím dějem, který není pro všechny chutě.(26.6.2016)

• applause

Pořád jsem nechápala, proč se film jmenuje Demolice, ale jak film pokračoval, tak jsem to začala chápat. Napřed to začalo rozkládáním věcí na části a skončilo to u jejich rozbíjení. Chtěla jsem dát jen jednu hvězdičku, ale nakonec dávám 2. Za to, že to bylo vtipné a hlavně za Jacka. Nedovedu si představit, že by tam byl místo něho někdo jiný. Takového pošuka, to by jen tak někdo nezvládl. Ale nikdy nevíte, co se Vám stane a jak budete na věci reagovat, takže je to pochopitelné. Jinak ani moc nedoporučuji, možná jen kdyby chtěl někdo vidět, co se může stát, když o něco nebo někoho přijde. Ale jinak nechápu, proč to má tolik procent.(17.8.2017)

• - V záverečných titulkoch prehovorí ešte hlas Jakea Gyllenhaala, ktorý „pozdraví“ divákov. (Kub_ees)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v americkom štáte New York. Filmári pracovali aj na známom pobrežnom mieste Coney Island, kde sa nachádzajú zábavné parky a lunaparky. (MikaelSVK)

• - V roce 2007 scénář k filmu figuroval na seznamu nejlepších nerealizovaných filmových scénářů. (oje)