poster

Demolice

 • USA

  Demolition

 • Velká Británie

  Demolition

Komedie / Drama

USA, 2015, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • divak84
  ***

  tak co se tyče filmu samotneho, tak přes fajn pointu na konci, přistupuju po shlednutí k tomu zažitku jako Gyllenhaalova postava k životu - tzn. nijak.. jednou a stačilo... dobry film, nenudí, atmosferický, a nutno dodat že gyllenhaal opravdu zahraje VŠE... jeden z nejobojživelných herců současnosti...(5.7.2016)

 • campix
  ***

  Za Demolition stojí podle žebříčků nejlepší dosud nezrealizovaný scénář, tedy do té doby než se ho chopil Jean-Marc Vallée. Cesta do hlubin duše hlavního hrdiny ztvárněného klasicky výborným Jakem Gyllenhaalem mi tedy nepřijde tolik brilantní, aby si zasloužil výše zmíněný primát, ale jedná se o klasické drama s příjemným hereckým obsazením. Bohužel lehce zdlouhavé a neosobní.(21.12.2016)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Snímok hodný zamyslenia. Človek musí naozaj spraviť hrubú čiaru vo svojom živote, keď si to situácia vyžaduje. Len tak môže nadobudnúť síl na opätovný reštart, pričom stratu partnera môže prežívať kadejakým spôsobom. Nemyslím si, že by bol tento prejav nereálny. Samotná bolesť sa môže taktiež dostaviť oneskorene, keď jedincovi odstupom času dôjdu určité "fakty". Tvorca to v podobe "Demolition" zrejme miestami trošku prehnal, no celkovo ide o pomerne originálny pohľad na vec. Otázka však znie, koľko divákov mu to dokáže akceptovať, lebo toto nie je komédia v pravom slova zmysle. A pokiaľ ÁNO, tak potom tragi - komédia balancujúca na hrane žánru drámy. Dobrý film ...(4.10.2016)

 • fugazi
  *****

  Každej člověk po dlouhym pracovnim týdnu občas prostě potřebuje něco zdemolovat, aby si odpočinul a trochu zašlapal ty zasraný stereotypy. My jsme s Jakem Gyllenhaalem bořili rovnou celý baráky a přestože to byla silně depresivní podívaná, vážně jsme si u toho odpočinuli a po skončení jsme byli lehký jak pozlátko ve větru. Scénář tohohle nerváku bere všechny starosti s obrovským nadhledem a deprese ovdovělého chlápka, kterému nějak nedochází, co se vlastně stalo, člověku přijdou až zábavný. Gyllenhaal se celej film točí na kolotoči zoufalství, občas rozseká záchod v práci, někdy rozebere ledničku, jindy zas do sebe nechá střílet z pistole. Do toho poslouchá punk a naučí vás správně používat slovo fucking tak, aby jste nezněli jak idiot, když ho vyslovíte. Po DiCapriovi je to další adept, kterej okamžitě musí dostat Oscara! Takže vemte palici a rozsekejte alespoň svojí kuchyňskou linku, pomáhá to. TOP 2016 … 9/10(28.6.2016)

 • Hanys_
  ***

  Jakeovi hned na začátku zemře žena a jeho způsob vyrovnávání se s tím je ..docela crazy. Stane se z něj takový poloblázen vyžívající se v demolici věcí (protože když chceš přijít na to, proč něco nefugnuje, musíš to rozebrat), a o tom je vlastně skoro celý film. Není to vůbec špatné, ale rozhodně ne tak dobré, jak mohlo být.(11.12.2016)

 • - V záverečných titulkoch prehovorí ešte hlas Jakea Gyllenhaala, ktorý „pozdraví“ divákov. (Kub_ees)

 • - V roce 2007 scénář k filmu figuroval na seznamu nejlepších nerealizovaných filmových scénářů. (oje)

 • - Scénář filmu napsal Bryan Sipe. V roce 2007 se nacházel na Black Listu nezrealizovaných scénářů. Upadl v zapomnění do doby, než se ho ujal Jean-Marc Vallee, který o něm pronesl: „Demolition je silný a dojemný příběh, napsaný se silnou a upřímnou touhou pochopit lidskou duši, to co nás činí tak unikátními, tak jedinečnými, co nás přiměje milovat. Je to scénář vzácné kvality o kráse lidskosti." (Aaron.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace