Demolice

Demolition

Demolition

Drama / Komedie

USA, 2015, 101 min

Je to tak šílený, až je to dobrý. Výborná hudba, zajímavý pohled okem kamery a hlavně Jake Gyllenhaal. Ostatní herci jsou tak trochu stafáž a jejich osudy se tak nějak vypaří... Stejně jako motiv celého filmu. Myslím, že tak slabá nuance uvědomění si situace v podání hlavní postavy je pro pochopení a vyvrcholení celého filmu málo. Škoda. Vyznívá to do ztracena.(2.1.2017)

Vidím tu drámu o človeku, ktorý nevie smútiť stratou najbližšej osoby tak, ako by si predstavovalo jeho okolie, vrátane rodiny. Začiatočný podnet k celej zápletke dá nefungujúci nemocničný automat, čo je pomerne originálne. Film určite nenudí, demolačné práce prebiehajú s nadšením psychotika, až som mu prial šliapnutie na latu s klincami. Takže názov filmu je doslova naplnený. Jake patrí medzi mojich obľúbených hercov. Vynikajúci film o pocitoch človeka postihnutého tragédiou. Jake Gyllenhaal zahrá akúkoľvek rolu kvalitne, je Pán herec, ktorý dokáže zahrať všetko a je to jeden z najmenej docenených hercov súčasnosti. Ak ste podobný problém zažili, tak je to trefa do čierneho. Film jednoznačne doporučujem. Pre mňa osobne výborný zážitok.(12.11.2019)

Velice zvláštní sonda do hlubin lidskosti a opovržení se znovuzrozeným Jakem Gyllengaalem s několika silnými momenty a naopak s několika vyloženě odlehčujícími. Kdyby toto režíroval Terence Malick, zřejmě bych na jeho tempo nepřistoupil, ovšem takto jsem se po poměrně pomalém začátku docela sžil s postavou a snažil se jej pochopit. Fox Searchlight umí hledat náměty a toto sice vyložená pecka není, ale své fandy, ale i nevraživce, si najde...7/10(21.7.2016)

Davisove reakcie sú asi príliš a niekedy sú dokonca až úsmevné. Pritom je to vo svojej podstate všetko iba veľmi smutné ... nevedieť sa vyrovnať s bolesťou zo straty a cítiť hnev na celý svet. Myslím si, že je to celkom netradičný príbeh plný smútku a melanchólie, ale na ktorý sa dobre pozerá ... aké neobvyklé. Jake fantastický, muzika detto https://www.youtube.com/watch?v=Ai-4zRRnD4k(29.6.2016)

Jake Gyllenhaal ma baví stále viac a viac. Nie je to len zaujímavými rolami, ktoré stvárňuje, ale aj samotným hereckým prejavom a tou charizmou, ktorú vyžaruje. Po úlohe sociopata vo filme Nightcrawler tu je ďalšia bizarná rola - tentokrát melancholicko-psychopatický Demolition-man, ktorý sa po svojom vysporiadáva s tragickou udalosťou. Väčšinou sa mi nepáči, keď film príliš prerastá do poetiky, ale v tomto prípade to vytváralo práveže naopak vysoko pozitívny aspekt. Naomi Watts tiež prispela ku kvalite, a v neposlednom rade určite aj prísny otec Chris Cooper. Fakt, treba uznať, že to stálo za to, a treba určite pochváliť aj soundtrack. No ešte jedna vec by ma dosť zaujímala - kto jazdí v tom kombi?(1.7.2016)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2015 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - V záverečných titulkoch prehovorí ešte hlas Jakea Gyllenhaala, ktorý „pozdraví“ divákov. (Kub_ees)

• - Scénář filmu napsal Bryan Sipe. V roce 2007 se nacházel na Black Listu nezrealizovaných scénářů. Upadl v zapomnění do doby, než se ho ujal Jean-Marc Vallee, který o něm pronesl: „Demolition je silný a dojemný příběh, napsaný se silnou a upřímnou touhou pochopit lidskou duši, to co nás činí tak unikátními, tak jedinečnými, co nás přiměje milovat. Je to scénář vzácné kvality o kráse lidskosti." (Aaron.)