poster

Demolice

 • USA

  Demolition

 • Velká Británie

  Demolition

Komedie / Drama

USA, 2015, 100 min (Alternativní: 96 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  ****

  Gyllenhaal od roku 2002 nenatočil špatný film a je to nenápadná hvězda, která zahraje cokoli. V tomto filmu jen potvrzuje, že to jeden z největších talentů a co víc, dokáže si vybírat filmy s bravurou. Spořádaný manager vyšší třídy, kterému se po tragické nehodě zemře manželka hroutí svět, jeho osobnost psychicky situaci nezvládá a mění se po všech stránkách. Zpočátku mu k tomu pomáhají dopisy, díky kterým se seznámí s Karen. V této pasáži mi to trošku připomnělo film Ona, ale s menší intenzitou. Člověk si říkal, zda je hrdinova proměna na sílu, aby zapomněl na bolest nebo zcela náhodná, kdy nezvládá duševní vypětí. V některých situacích jde až za hranou, ale pořád to není ten největší extrém, a proto některé momenty strnou méně a více. Kdo se vyžívá v ničení majetku, dvojnásobně doporučuji......8/10(5.11.2016)

 • dubinak
  ****

  Příjemné drama v čele s mými oblíbenci o tom, že všechno je v životě pomíjivé a bohatství, manželství a moc vám ne vždy přinese pocit plnohodnotného života a radosti a někdy je potřeba upustit úzdu a dělat co nás zrovna napadne a vyhnout se tak společenským konvencím. Potěšil i dětský herec, se kterým jsem soucítila a získal si moje sympatie. Příběh není zrovna vyloženě vynalézavý a asi se mi v hlavě moc dlouho neudrží, ale pro jednorázové zamyšlení Demolition poslouží.(9.2.2017)

 • Ouwen
  *****

  Naprostá nádhera! Celej film špičkovej, bez nudné chvilky, úplně bohaté a nápadité. Jake Gyllenhaal dokáže zahrát cokoliv a má zde po boku roztomilou Naomi Watts, která hulí trávu, kolem sebe pošahanou rodinku a mladého fracka, jež fuckuje autority a sám neví, jaké orientace jest. Nádherná hudba, pestrý soundtrack, procítěné dialogy a nápad s dopisama mi přijde jako to nejlepší z celého snímku + tancující šílenec Gyllenhaal po celém městě.. a těšil jsem se, co bude následovat. Jen škoda toho tupého závěru, závěrečná pětiminutovka úplně prázdná, zmatená a unáhlená.. taková škoda! Ale přesto, jeden z nejlepších filmů co jsem viděl a do budoucna si to pustím znova. 10/10(7.7.2016)

 • Spiker01
  ****

  Velice zvláštní sonda do hlubin lidskosti a opovržení se znovuzrozeným Jakem Gyllengaalem s několika silnými momenty a naopak s několika vyloženě odlehčujícími. Kdyby toto režíroval Terence Malick, zřejmě bych na jeho tempo nepřistoupil, ovšem takto jsem se po poměrně pomalém začátku docela sžil s postavou a snažil se jej pochopit. Fox Searchlight umí hledat náměty a toto sice vyložená pecka není, ale své fandy, ale i nevraživce, si najde...7/10(21.7.2016)

 • michduf
  *****

  Když jsem na tohle viděl trailer, čekal jsem další depresivní uchcaný povídání o smrti osoby blízké..nicméně pořád jsem bral v potaz to, že Gyllenhaal snad nikdy nehrál ve špatnym filmu... Rozjímat tu o tom, že to je obraz dnešní doby, nebo všeobecný šablony života, která neznamená vždycky štěstí bla bla bla...výbornej film(2.8.2016)

 • - V roce 2007 scénář k filmu figuroval na seznamu nejlepších nerealizovaných filmových scénářů. (oje)

 • - V záverečných titulkoch prehovorí ešte hlas Jakea Gyllenhaala, ktorý „pozdraví“ divákov. (Kub_ees)

 • - Scénář filmu napsal Bryan Sipe. V roce 2007 se nacházel na Black Listu nezrealizovaných scénářů. Upadl v zapomnění do doby, než se ho ujal Jean-Marc Vallee, který o něm pronesl: „Demolition je silný a dojemný příběh, napsaný se silnou a upřímnou touhou pochopit lidskou duši, to co nás činí tak unikátními, tak jedinečnými, co nás přiměje milovat. Je to scénář vzácné kvality o kráse lidskosti." (Aaron.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace