Reklama

Reklama

Martha, Frank, Daniel a Laurence

  • Česko Martu zná celá parta (festivalový název) (více)

Obsahy(1)

Frank, Daniel a Laurence jsou mladí Londýňané, tak rozdílní, jak si jen lze představit. Frank je neúspěšný herec bez angažmá, Daniel naopak úspěšný byznysmen v hudební branži, Laurence učí postarší dámy bridge. Nemají vůbec nic společného. Různé zájmy, různá životní úroveň... Jen jedno je spojuje: od prvního školního dne jsou kamarádi na život a na smrt. Martha je mladá atraktivní Američanka, která přijela do Londýna, aby obrátila naruby jejich životy, aby až na samu dřeň prověřila podstatu jejich přátelství. Tedy ona původně přijela kvůli něčemu úplně jinému, ale život, jak známo, tropí hlouposti. A všichni tři, pardon, všichni čtyři, budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí svého života... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

TedGeorge 

všechny recenze uživatele

Zázraky se dějí a já po takové době čistě náhodou objevil parádní romantickou komedii britské provenience... + Ray Winstone si vystřihl výbornou roli psychiatra hlavního hrdiny + Během filmu se dočkáte minimálně 10 point + Monica Potter chvílema působí jako tele, ale je vlastně neodolatelná + scénář napsal Peter Morgan + má to jenom nějakejch 80 minut a do cíle to vyloženě sprintuje 9/10, obrovský překvapení a velký doporučení všem. ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála romantických komedií,co se mi opravdu líbila.Scénář je dobře vystavěný,není nouze o zajímavé momenty.Herci jsou sympaticky opravdoví ve svém projevu a oku lahodící ( což ocením hlavně u Monicy Potter :) ).Navíc několik skutečných perel - viz "Lidi choděj do galerií,aby si vrzli" - povyšují tuto příjemnou komedii k nadprůměru. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ještě se ze mě na stará kolena stane romantik:)) Ale nač propadat panice, dopadlo by to tak jen a pouze kdyby všechny romantické komedie měly tak zajímavý scénář a obsazení jako tahle. Rufus Sewell je správně cynický herec-zkrachovalec, Joseph Fieness sympaťák k pohledání a Monica Potterová (jako obvykle) sladší než Ferrero Rocher:) A jak říká Tyler - některé hlášky (a situace) jsou skutečnými perlami. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Zajímavě vyprávěný příběh, skládačka dvou verzí se zamotanou posloupností a chytrým načasováním. Ovšem v samotném závěru, když se snímek dostal do obvyklých kolejí, poněkud ztratil tempo i šmrnc a happyend se pohužel nesl v trochu jiném - méně sofistikovaném - stylu. Jinak oceňuji soundtrack, londýnské prostředí, pár vhodných zoomů a nadhledů a celkově inteligentní vedení romantické komedie - záležitost dnes pohříchu řídká. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Od tohohle večerního promítání na ČT 2 jsem vůbec nic nečekal. A přišla výborná romantická komedie (to já mám hned hvězdičku navíc :), které jsem na konci v podstatě nemohl nic vytknout ! Moc dobře jsem se pobavil u filmu s výborně napsaným scénářem, příjemnými hereckými výkony, výbornou muzikou a takovou "anglickou" režií s anglickým humorem. Vřele doporučuju. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama