poster

Robin Hood a Čaroděj (TV film)

 • anglický

  Robin Hood and the Sorcerer

Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 1983, 100 min

Režie:

Ian Sharp
 • filmmovier
  ****

  Docela chápu, proč byl ten seriál kdysi tak kultovní (proč jsem se nenarodil dřív?), protože tohle je opravdu nejlepší zpracování Robina Hooda. Naprosto geniální, úžasná hudba od Clannadu, vynikající Michael Praed a parádní zpracování s úžasnou atmosférou, přechází to až do fantasy (a to někdy i hodně temné), herci skvělí, prostředí senzační (les, hrady), příběh funkční, takže za mě po pilotu, který byl ale spíše seznamovací a představil nám také postavu čaroděje (velká natěšenost na to, co se z něj vlastně nakonec vyvine), prostě se na to krásně kouká, má to styl, napětí a hudbu, která opravdu stojí za poslech. Kupte to někdo, sakra (ano, koukám na tebe, ČT). 85%. PS: Po Praedovi sice nejedu, ale ta Marianna je fakt pěkná. Nejvíc se mi na tom ale stejně líbí ta atmosféra, ta vážnost a temnota. Víc magie (černé) by v tom seriálu nevadilo.(28.6.2015)

 • Paldini
  *****

  Dnes by byl tento film brán jako pilotní díl seriálu, kde jsou postupně představovány jednotlivé hlavní postavy tedy - Robin Hood, silák Malý John, agresivní cynik Will Scarlet, dobrácký bojovný mnich Tuck, Lady Marion a přitloublý retard Much a na straně "práva" Šerif z Nottingamu a jeho poskok s mozkem velikosti špendlíku Guy z Gisburnu a ještě někde mimo stojí saracénský řezník Nasir, který měl původně v pilotu zemřít, ale byla to natolik výrazná postava, že mu autoři dali šanci a udělali jen dobře, protože se z něj stal nejpopulárnější charakter celého seriálu. Autoři si pověst o Robinu Hoodovi upravili po svém a zaobalili ji do silně fantasy hávu a temné atmosféry. Takže se Robin musí vypořádat nejen s úklady mazaného šerifa, ale i s temnou magií čaroděje Simona De Bellem. Robin se také poprvé setkává s Lovcem Hernem, který se z normálního člověka stal bohem a ovládá nějakou tu přírodní magii, dále nám Robin předvede jaké kousky dokáže s lukem při střelecké soutěži a s holí při souboji na kládě. Těch efektních soubojů si divák užije celkem dost, protože seriál měl vlastního choreografa bojových scén, takže neuvidíte žádné trapné šermovačky alá Errol Flynn, ale příjemnou řezničinu, při které ovšem nestříká krev na všechny strany. Takže, vynikající úvodní film k vynikajícímu seriálu.(13.3.2007)

 • JUX
  ****

  Pilot ke kultovnimu (u nas a pro me) serialu. Uz to sice neni jako tenkrat v Magionu ci ve Veze, ale porad jsou to slusne 4*. Klady: hudba, mystika (i kdyz ten Herne mohl byt tajemnejsi, no uvidime dalsi dily), hlavni predstavitel a vlastne i vsichni herci. Zapory: akcni sceny, psychologie postav (obzvlast Robin zenici se s Marion po te, co se znaj tak maximalne mesic; vyvrazdeni pulky druziny - proc tam lezli???).(29.1.2011)

 • monolog
  ****

  tohle jsem viděl rozdělený do dvou dílů seriálu. příjemný, lehký jemný. dobrá oddychovka, žádná akčňárna jako s kosťou nebo Robert Houďárna s Patrickem Berginem. Vlastně až kvůli tomuhle jsem si uvědomil, jak jméno Robin Hood vzniklo. Rob in hood = zloděj v kápi, takže se klidně ve skutečnosti mohl jmenovat třeba Ismael a nikdo by to netušil. (i když o tomhle upřímně pochybuju, s tím, jak byli ve středověku bráni židi)(9.1.2006)

 • LadyVader
  *****

  19.9.2010 Ani jsem nevěděla že tenhle seriál má nějakej pilot, koukali jsme na dva samostatné dily které dávaj dohromady film. No zatím se mi to líbí hodně, parádní atmosféra, fajn postavy. Navíc se mi hodně líbí že všechno tam vypadá opravdu dobově, né jak kdyby všechny oblíkli do čerstvě ušitých hader a poslali na čerstvě postavenou scénu :-)(19.9.2010)