Jedna z najpozoruhodnejších osobností slovenskej literatúry minulého storočia Rudo Sloboda je autorom, ktorý vybočil z hraníc literatúry a ako originálna postava vystúpil aj zo svojich kníh.
Viac ako len pietnou spomienkou na odkaz a životný príbeh Ruda Slobodu je dráma Gazdova krv Ondreja Šulaja, ktorou sa Slobodove prózy Krv, Jeseň a iné spojili do zreteľne autobiografického, no nanajvýš citlivého a pre astorkovskú divadelnú tvár priliehavého výsledku. Zásluhou nadpriemerných hereckých výkonov dvojice Miro Noga a Szidi Tóbiás a magicko-poetickej réžie Juraja Nvotu patrí titul k najsilnejším dramatickým dielam divadla Astorka Korzo ´90 za posledné roky.
Gazdova krv je dramatická a poeticko-snová reflexia života spisovateľa Ruda Slobodu a doby, ktorá ho determinovala ako človeka a literárneho tvorcu.

Tvorcovia: Dramaturgia: Andrea Dömeová; Scéna a kostýmy: Mona Hafsahl; Hudba: Sisa Michalidesová; Réžia: Juraj Nvota
Účinkujú: Miroslav Noga, Szidi Tóbiás, Rebeka Poláková, Zita Furková, Petra Vajdová, Zuzana Konečná, Matej Landl, Marián Labuda ml. (STV)

Aky

Vydařené představení stavící zejména na dvou hereckých protagonistech, kteří jsou opravdu úžasní. Hra samotná je silná v jednotlivých sekvencí, v dialozích, slabší v celkové stavbě. Celkově hezké pokoukání. ()

nascendi

Prekvapujúco dobré divadelné prestavenie, o ktorom som nič nevedel. Knihu Ruda Slobodu mám ešte neprečítanú, ale divadelná hre ma navnadila na jej prečítanie mimo poradia. V hre dominovali vynikajúce herecké výkony, ale započúvanie sa do inteligentných dialógov poskytuje veľa námetov na zamyslenie. Už podľa tejto hry si uvedomujem, akým ojedinelým a nekonvenčným zjavom Rudo Sloboda bol. Nielen v diele, ale najmä v živote. ()

blamus

Pani Zita bravó! Pán Miroslav a pani Szidi bravó! Všetci ostatný herci bravó! Ondrej Šulaj a Juraj Nvota krásne a citlivo spracovali odkaz veľkého tragikomika Ruda Slobodu. Pri dnešnom odvysielaní som zostal prikovaný pred televízorom, náhodne prepnuté a ... uf, rozdýchávam! Prekrásny zážitok! ()

ELDoctorow

Výborné. Bavil som sa od začiatku do konca a páčilo sa mi to až tak, že keď som to o dva dni po tom, čo som to videl púšťal aj rodine už po pár minútach ma to zas prikovalo k obrazovke a zostal som to nakoniec znova sledovať aj ja a nebavil sa o nič menej než predvčera. Jediná vec, ktorá mi prišla nadbytočná boli snové scény s číňankou, inak úplná spokojnosť. ()