Jedna z najpozoruhodnejších osobností slovenskej literatúry minulého storočia Rudo Sloboda je autorom, ktorý vybočil z hraníc literatúry a ako originálna postava vystúpil aj zo svojich kníh.
Viac ako len pietnou spomienkou na odkaz a životný príbeh Ruda Slobodu je dráma Gazdova krv Ondreja Šulaja, ktorou sa Slobodove prózy Krv, Jeseň a iné spojili do zreteľne autobiografického, no nanajvýš citlivého a pre astorkovskú divadelnú tvár priliehavého výsledku. Zásluhou nadpriemerných hereckých výkonov dvojice Miro Noga a Szidi Tóbiás a magicko-poetickej réžie Juraja Nvotu patrí titul k najsilnejším dramatickým dielam divadla Astorka Korzo ´90 za posledné roky.
Gazdova krv je dramatická a poeticko-snová reflexia života spisovateľa Ruda Slobodu a doby, ktorá ho determinovala ako človeka a literárneho tvorcu.

Tvorcovia: Dramaturgia: Andrea Dömeová; Scéna a kostýmy: Mona Hafsahl; Hudba: Sisa Michalidesová; Réžia: Juraj Nvota
Účinkujú: Miroslav Noga, Szidi Tóbiás, Rebeka Poláková, Zita Furková, Petra Vajdová, Zuzana Konečná, Matej Landl, Marián Labuda ml. (STV)

nascendi

Prekvapujúco dobré divadelné prestavenie, o ktorom som nič nevedel. Knihu Ruda Slobodu mám ešte neprečítanú, ale divadelná hre ma navnadila na jej prečítanie mimo poradia. V hre dominovali vynikajúce herecké výkony, ale započúvanie sa do inteligentných dialógov poskytuje veľa námetov na zamyslenie. Už podľa tejto hry si uvedomujem, akým ojedinelým a nekonvenčným zjavom Rudo Sloboda bol. Nielen v diele, ale najmä v živote. ()

Aky

Vydařené představení stavící zejména na dvou hereckých protagonistech, kteří jsou opravdu úžasní. Hra samotná je silná v jednotlivých sekvencí, v dialozích, slabší v celkové stavbě. Celkově hezké pokoukání. ()

blamus

Pani Zita bravó! Pán Miroslav a pani Szidi bravó! Všetci ostatný herci bravó! Ondrej Šulaj a Juraj Nvota krásne a citlivo spracovali odkaz veľkého tragikomika Ruda Slobodu. Pri dnešnom odvysielaní som zostal prikovaný pred televízorom, náhodne prepnuté a ... uf, rozdýchávam! Prekrásny zážitok! ()

ELDoctorow

Výborné. Bavil som sa od začiatku do konca a páčilo sa mi to až tak, že keď som to o dva dni po tom, čo som to videl púšťal aj rodine už po pár minútach ma to zas prikovalo k obrazovke a zostal som to nakoniec znova sledovať aj ja a nebavil sa o nič menej než predvčera. Jediná vec, ktorá mi prišla nadbytočná boli snové scény s číňankou, inak úplná spokojnosť. ()