Labyrint: Zkoušky ohněm

Maze Runner: The Scorch Trials

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 131 min

• honajz

Začátek ještě docela ušel, bylo zde trochu napětí, ale pak se z toho stala vykrádačka všech možných filmů a seriálů včetně nijak objevné a obehrané zombie linie. K tomu spousta nelogičností (děcka nic nejedla, a přesto měli plno síly; imunní děcko se nakazí; auta zde jezdí, jako by dodávka nafty nebyla problém atd.). Celkově také chybí jakékoliv vniknutí do tohoto světa. Jistě, postapo kulisy jsou úžasné, ale vlastně nevíme, co se stalo, proč, odkud se neustále už léta berou všichni ti mladí, a zda spotřeba mladých mozků není vyšší než jejich příliv. Ani nevíme, jak má údajný lék fungovat, proč sem tam někoho zastřelí bezdůvodně, proč Teresa, když vidí, jak zavraždí rebelku, si pořád myslí, že je na správné straně apod. Otázek je víc a víc, až to přestane bavit. Postavy se chovají nelogicky, divně. Průběžné poznámky: Jaké filmy to zatím vykrádá: Resident Evil, Matrix, Já, legenda, Planeta opic, jakýkoliv horor s běhajícími zombíky, Jeskyně, italské psychedelické horory 70. let... Kde celou dobu brali ty mladé, aby je odváděli, když přírůstků byl daleko míň? Fakt celou dobu od útěku nic nejedli (nevšiml jsem si, že by kdy něco vzali do úst, takže asi žijí na baterky)? Když jsou ta děcka vzácná tím, že se nenakazí, že jsou imunní, jak to, že se jedno nakazí a umře? Kde berou povstalci funkční auta a benzín nebo naftu? Když potřebujete mladé, imunní, tak srovnáte jejich základnu nejprve střelama se zemí? A Thomas má být vůdce a celou dobu furt jen stojí a čumí? Chlap má kulomet a nechá vojáky v klidu nastoupit do vznášedla i s unesenými lidmi?(9.11.2015)

• hrona

První díl Labyrintu je fajn, má napětí, grády, a ač je to teenagerskej filmek je dobře koukatelnej už i z hlediska origináního nápadu. Ale dvojka, to je úplně jiní liga, z dobré jedničky sice zůstali ty samé figury, ale to je bohužel vše. Tlachání a pobíhání hlavních figurek z místa A do místa B bez ladu a skladu, do toho jakýsi zmutovaní zombíci, z filmu dělají Walking dead pro náctileté, bez kapek krve, se špatným dialogem a zoufalým námětem, který je již omílán v každém druhém příběhu. Nemluvě o věčně upravených hlavních hercích. Hlavně aby hošani neztratili svou krásu a půvab. Hrůza děs a běs. Veliké zklamání.(14.2.2016)

Nový Labyrint se celkem povedl. Líbilo se mi to víc než předchozí díl. Je tam víc akce a je to takové svižnější. Ani tam není tolik nelogičností. Naše parta je skoro pořád v pohybu, protože utíká před mocným Z.L.O.S.I.N.em. Ve Spáleništi na ně totiž čeká spoustu nebezpečí a to ať už v podobě počasí, tak divokých a agresivních Raplů. Po zjištění pravé povahy vedoucího zařízení Jansona se tedy vydávají na útěk. Líbily se mi i nové seriálové herecké posily a to v podobě Aidana Gillena, Giancarla Esposita a Alana Tudyka. Skupina to v pustině opravdu nemá a lehké a neví, komu může věřit. Snaží se dostat k rebelské organizaci jménem Pravá paže a najít v ní spojence proti Z.L.O.S.I.N.ovi. Akce tomu opravdu nechybí a finále je docela otevřené, takže jsem zvědavý na pokračování. Místy mi to trochu připomnělo Šíleného Maxe. "Z.L.O.S.I.N. je dobrý." Recenze(19.9.2015)

The 100 + Divergent + The Walking Dead = 2. díl Labyrintu. Netvrdím, že si úplně pamatuju do detailů knížku, ale jsem si jistá, že asi tak 90% bylo úplně jinak. Mám pocit, že to jediné, co má film společného s knížkou je to, že je druhý díl o dost horší. A hlavně se to vůbec nedá srovnat s prvním filmem, ten byl plný akce, měl nějaký cíl a gradovalo to k dobrému závěru. Tady to bylo jen nesmyslné běhání tam a zpátky. Kamera byla navíc úplně příšerná protože v té scéně v obchoďáku jsem vůbec nevěděla, která bije. Všichni se tam mlátili jak šílení a já nepoznala kdo se mlátí s kým. Celý příběh mi přišel jako smatlanina všemožných jiných filmů a ve výsledku to bylo dost o ničem. Doplácali se na konec, jen aby se rozhodli, že jdou zpátky. A to celé bylo ještě strašně dlouhé a přišlo mi, že ten film nemá konec. 3* Tak tohle se teda moc nepovedlo, alespoň na toho Dylana se dobře dívá.(21.9.2015)

• mzss1

|32%| Dá se říci, že se jedná o úplně přímé pokračování předchozího filmu. Snad jen pár minut po skončení děje v minulém příběhu. No, Labyrint: Útěk mi přišel jako odpočinkový snímek na 1 pohodové shlédnutí a ty lepší 3 hvězdy jsem dal s čistým svědomím, ale tohle? To je teda o dost slabší. Jednak, tento druhý díl přeci nese název Labyrint: Zkoušky ohněm, ne? Labyrint! To slovo je zde v názvu asi zbytečné, spíš bych zvolil název Labyrint: Útěk 2. ;-) Docela jsem se těšil na nový Labyrint a ono to bylo jen nudné utíkání před nepřáteli. Ještě tak prvních cca 45 minut šlo, pak už se to utopilo do sterilní nudy a prázdna – alespoň tak jsem to cítil já. Jako, chválím, že se tu furt něco dělo až na závěr, kdy tempo doslova vyhořelo, ale to není vše. Nebavilo mě to. Herecké osazenstvo stejné jako v jedničce, takže bez komentáře. Hudba obyčejná – ani jsem si ji nevšiml – no však tu nebyla moc zapotřebí. Na úplném konci filmu tu máme menší vysvětlení pár aspektů, ale přišlo mi to nudné a nezajímavé. No nic, nebudu to dál kritizovat. První film mě vcelku zaujal, tento moc ne a další díl raději vynechám. S odř.ušima tu 2 hvězdu dávám, uvědomil jsem si, že jsou horší filmy, když jsem zauvažoval jen o té jedné.(12.3.2016)

• - Postavu Brendy (Rosa Salazar) chcela hrať Hailee Steinfeld. (Astonko)

• - V jednom záběru zmizí deka na rozbitém okně, kterou tam předtím dala Teresa (Kaya Scodelario). (moznazitra)

• - Spoiler: Ve filmu se na začátku objevuje postava Jack (Bryce Romero), který utíká před Z.L.S.N. spolu s Thomasem (Dylan O'Brien) a ostatními. Při prvním střetu s raply je však u eskalátorů zabit. Scéna, ve které je Jack zabit, je z filmu vystřižena. (stepan_s)