„NEVĚŘÍM, ŽE VYBRANÉ DĚTI OPOUŠTĚJÍ TOTO MÍSTO...“ /// Místo jebání se v labyrintu, skupina děcek putuje apokalypsou zničenou zemí (Zemí?). Hodně CGI a akce (herci zase tolik nestáli…), furt se zdrhá a vo dramatický situace není nouze. Nejde vo žádnou levnou sračku! Navíc sem překvapenej, že je to hodně hororová (ne strašidelná) a dobrodružná (napínavá? Ale jo…) podívaná. A JAKÝ MÁŠ PLÁN, CHLAPČE? Aha, takže pokračujeme příště! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Spáleniště: Zkouška“, kterou v roce 2010 napsal James Dashner, číst nebudu. 2.) Prostě zdrhám. 3.) Thx za titule „Jitoz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.2.2016)

Rozpočet $61miliónovTržby USA $81,697,192Tržby Celosvetovo $312,325,103Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ za ten skromnejší rozpočet je tam v rámci výpravnosti a post-apo atmosféry na čo pozerať, aj keď výsadok s dvomi helikoptérami na väčšiu bandu vzbúrencov moc nadšenia a veľkoleposti nepriniesol, dejovo to už je horšie lebo tieto mládežnícke filmy(Hunger games, Insurgent a iné ešte menej nevydarené počiny) sú už na jedno kopyto a schematicky musíme sledovať stále podobne suché obdobné scény, dokonca mixnuté opäť z Matrixom, hlavne keď sú ľudia napichaný na hadičky ako pokusný králici a ešte keď sa k tomu na vrch dajú zombíci, tak to má už iné spektrum útrumu prekombinovania, priemer všedný /videl v kine: 60%/(7.10.2015)

• MartinezZ

Tohle fakt ne. Pokud jednička byla jen zbytečná nesmyslná hloupost, tak tohle snese klasifikaci co by nebetyčná hovadina posunující význam slova "nesmysl" do doposud netušených výšin. Vlastně by jako popis a názor měl stačit i jen případný podtitul tohoto filmu: "To nejhorší z Hunger Games, The Host, Divergent+Insurgent+etc., The Giver a právě The Maze Runner". Jedna pitomost vršící se na druhou, tunu naustále se zjevujících frakcí, zombie, klasická zrada a otevření konce na milion dalších mozek postrádajících pokračování. To je něco tak generického, že je to k pláčií a v tom houfu naprosto totožných teen-debilit poslední doby si to nezaslouží ani hvězdičku, protože se tu není na co dokonce ani koukat. Tohle bylo něco neskutečnýho a všem postavám ve filmu, všem tamním vozítkům, vrtulníkům, zombiem, traverzám, prachu a šutrům přeju tu nejpotupnější záhubu v prvních maximálně dvou minutách hned následujícího pokračování tohohle zvěrstva. U toho už ale fakt nebudu.(28.11.2015)

• DEXTER099

Nooo,tak po prvním díle,kde jsem byl opravdu mile překvapen,mi bohužel druhý díl připomínal všechny ty dnešní teenagerovské filmy,kde parta hrdinu zvládne vidličkou přemoct to největší zvíře na světě.Ach jo...Neříkám,že první díl nebyl pro podobné obecenstvo,ale měl správnou temnou atmosféru,kdežto zde...no škoda povídat.Hurá na třetí díl,třeba se objeví i teletubbies.Za mě celkově 40% a dvě hvězdy.(26.12.2015)

• honajz

Začátek ještě docela ušel, bylo zde trochu napětí, ale pak se z toho stala vykrádačka všech možných filmů a seriálů včetně nijak objevné a obehrané zombie linie. K tomu spousta nelogičností (děcka nic nejedla, a přesto měli plno síly; imunní děcko se nakazí; auta zde jezdí, jako by dodávka nafty nebyla problém atd.). Celkově také chybí jakékoliv vniknutí do tohoto světa. Jistě, postapo kulisy jsou úžasné, ale vlastně nevíme, co se stalo, proč, odkud se neustále už léta berou všichni ti mladí, a zda spotřeba mladých mozků není vyšší než jejich příliv. Ani nevíme, jak má údajný lék fungovat, proč sem tam někoho zastřelí bezdůvodně, proč Teresa, když vidí, jak zavraždí rebelku, si pořád myslí, že je na správné straně apod. Otázek je víc a víc, až to přestane bavit. Postavy se chovají nelogicky, divně. Průběžné poznámky: Jaké filmy to zatím vykrádá: Resident Evil, Matrix, Já, legenda, Planeta opic, jakýkoliv horor s běhajícími zombíky, Jeskyně, italské psychedelické horory 70. let... Kde celou dobu brali ty mladé, aby je odváděli, když přírůstků byl daleko míň? Fakt celou dobu od útěku nic nejedli (nevšiml jsem si, že by kdy něco vzali do úst, takže asi žijí na baterky)? Když jsou ta děcka vzácná tím, že se nenakazí, že jsou imunní, jak to, že se jedno nakazí a umře? Kde berou povstalci funkční auta a benzín nebo naftu? Když potřebujete mladé, imunní, tak srovnáte jejich základnu nejprve střelama se zemí? A Thomas má být vůdce a celou dobu furt jen stojí a čumí? Chlap má kulomet a nechá vojáky v klidu nastoupit do vznášedla i s unesenými lidmi?(9.11.2015)

• Dylan O'Brien

• - Jorge (Giancarlo Esposito) používá ve filmu i v knižní předloze obecné oslovení „hermano" (španělsky: bratr). Stejný herec si zahrál také v seriálu Perníkový táta (od r. 2008) postavu Gustava Fringa, který vlastní síť rychlého občerstvení Los Pollos Hermanos, v překladu Kuřecí bratři. (pajik)

• - V jednom záběru zmizí deka na rozbitém okně, kterou tam předtím dala Teresa (Kaya Scodelario). (moznazitra)

• - Auto, na ktorom sa skupina vydáva do hôr s Jorgem (Giancarlo Esposito), je Chevrolet Suburban. (Laslo)