Reklama

Reklama

Ve vší nevinnosti

  • Francie En toute innocence (více)
TV spot

Obsahy(1)

Hlavní postavou napínavého psychologického dramatu je úspěšný architekt a majitel prosperujícího projekčního podniku Paul Duchene, vdovec citově velice vázaný na rodinu svého syna Thomase. Osudové rodinné drama začíná v okamžiku, kdy muž jednoho dne nečekaně přistihne snachu Catherine při nevěře s jedním ze synových spolupracovníků. Rozčilen odjíždí, má však těžkou autonehodu. Navíc v něm stále více sílí pocit, že se jej snacha, obávající se prozrazení, pokouší zabít. (dopita)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (29)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Dobře natočené drama mě sice dokázalo do sebe velmi úspěšně táhnout, nepřekáželo mi ani pomalejší tempo a Michelu Serraultovi (jenž podal opět vynikající výkon) jsem byl schopný věřit každý pohled a podanou emoci v roli paralyzovaného muže po nehodě, většinou ke všemu ještě mlčenlivému. Ale současně mám poněkud rozpačité pocity co do vývoje děje a postav. Jen stěží jsem dokázal uvěřit, že by jeden intimnější incident v podobě nevěry mohl vzbudit tak extrémně silnou vzájemnou nenávist mezi tchánem a snachou, až se oba pokouší jeden druhého zabít... Pokud by šlo o mysteriózní film, který by oplýval specificky stylizovanou atmosférou a k tomu i jistou dávkou tajemna, určitě bych to bral jinak, jenže v případě ryze psychologického dramatu podobně váznoucí logiku konání postav příliš nelze přehlížet. Když k tomu přičtu velmi náhlý závěr filmu, který pak skončil v jedném z nejnapínavějších okamžiků, nenacházím moc důvodů k výrazně nadprůměrnému hodnocení. Potenciál ještě víc rozvinout napínavou podívanou tu byl dle mého názoru rozhodně větší. Stejně tak docela náročné počínání muže před vraždou i po ní mohlo být pojaté daleko víc minimalisticky a bez několika střihů v čase, které ono strhující počínání zbytečně zkrátilo. Serraultův výkon tak zde zůstává jediným důvodem, proč bych mohl někomu tento film doporučit. 60% ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Dobře rozehraná partie, trpící tolika nedotaženostmi a pro mě nepochopitelným vyzrazováním následujícího děje. Když se v 65 minutě v podstatě vše dozvím, ztratí film poslední známky napětí, aby se vše pokusil v závěru "napravit" Michel Serrault. Ovšem i samotný závěr je spíše zoufalý, jako když Alain Jessua nevěděl kudy kam, tak to v minutě ukončil. Velká škoda, přeškoda... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Hodinku a pol trvajúci triler o hre na kočku a myš má subjektívny čas o niečo dlhší. Prečo sa Jessua rozbehne až v závere, keď luxusné sídlo poskytuje toľko príležitostí na napínavé scény? Paul považuje všetkých ľudí okolo seba za bonsaje, ktoré môže pestovať vo svojich kvetináčoch. Keď sa to niekomu znepáči, tak je pochopiteľne zle. Keď sa to znepáči žene a navyše mierne šľahnutej, tak dvojnásobne. To vám nepomôže ani hra na mlčiaceho blba. Na rad tak musia prísť hračky syna- kutila, pripomínajúce praktické výtvory Pata a Mata. Keď tak nad tým rozmýšľam, tak na konci sa to mohlo zvrtnúť v celkom slušnú paródiu na to, čoho sme boli svedkami po celý čas. Ja by som sa pobavil viac, ako pri zvolenom rozuzlení. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Parádní námět, a protože se k jádru pudla dostaneme prakticky ihned, asi bych několik minut vystříhal, protože vztah mezi Catherine Paulem se vlastně příliš nevyvíjí, aspoň ne dramaticky. A když drama začne, je to opravdu uvěřitelné, žádné rvačky a la JCVdM. Vynikající Michel Serrault hraje většinu filmu jen gesty a mimikou. Nový druhý dabing překvapivě solidní (vivat Jan Vlasák), ale v původním nováckém s Brabcem to taky mohlo být slušné. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Dokonale zabudnuteľná jednorazovka. Napínavý thriller o nevere v rodine, ktorá sa prevalila. Neverní nechcú byť odhalení, tí čo o nevere vedia premýšľajú, čo spraviť a či a ako sa pomstiť. Rozuzlenie ako vždy nečakané a odhaľujúce ďalšie vzťahy panujúce v dome. Z chabrolovských thrillerov väčšinou presne mapujúcich a ukazujúcich správanie a motivácie aristokracie tu ostala len tá dobrodružno - vzťahová stránka, ktorá bez analytickej nadstavby spôsobu života a jeho príčin ostáva len priemernou, ľahko zabudnuteľnou napínavou epizódou o odhalení nevery a následných vražedných úkladoch. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama