Ve vší nevinnosti

• slovenský

Vo všetkej nevinnosti

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 1988, 92 min

Na jedničku v klasické školní škále to není, ona i dvojka je dost, ale musím přiznat, že takové latentní napětí, které jsem po celou dobu vnímal, pro ni hovoří. Když ovšem od toho abstrahuji, tak vlastně o moc nešlo a důvody k vraždění si člověk musí spíš domýšlet, než jim věřit. Mám pro francouzké filmy jistou slabost, která pramení pravděpodobně z toho, že bývají spíše komorní, než výpravné, vcelku přehledné, takže jeden prostý průměrný občan s jejich pochopením nemá problémy. Stačí vidět jak Serrault bere do ruky šroubovák, cosi kutí s drátkama a hned víme co se chystá. :-))(2.11.2015)

Já si nemůžu pomoct, ale mně ten příběh přišel hrozně plytký. Vlastně v podstatě celkem o ničem... Jistě, nevěra je smutná věc, ale jednak to nemusí být hned konec světa (obzvlášť pokud se to stalo jen jednou a byl to "úlet" (tedy ne že bych nevěru obhajovala či omlouvala, samozřejmě - i když pravda, v jistých situacích se dá i pochopit, to by bylo ovšem na dlouho, a nechci tohle téma jakkoliv zde rozvádět)), a pak - o nic víc vlastně v tom filmu nešlo - tedy až na to, že onu nevěru tchán nějak nemohl rozdýchat (snad hůř, než kdyby na to přišel sám podvedený manžel), a snacha, než by se připočurala a byla aspoň trochu pokorná, snažila se to nějak urovnat, omluvit se, a jednala s tchánem vlídně, tož udělá přesně pravý opak - stane se z ní fúrie (možná už taková byla před tím, jen se to tak neprojevovalo), která se k tchánovi chová čím dál hůř, až ho snad chce i zabít; toto vážně vůbec nechápu. Rovněž s tím divným koncem-nekoncem se nemůžu nějak smířit. Možná bych to musela vidět znovu (a nejlépe v originále - hlas Jitky Ježkové mi k Nathalii Baye vůbec nesedí; ale nejen kvůli tomuto, pochopitelně). Ovšem to nic nemění na tom, že "za á" Michel Serrault zde byl prostě vynikající (kde ale také není, že ano ;), některé scény (nejen s ním) mne vážně vcucly, a našel by se sem tam i nějaký ten fragment filmu, který se mi docela líbil (kupř. pěkná příroda v okolí domu). Myslím, že kdyby zde bylo "ještě něco navíc", film by mne jistě nadchnul. A "za bé", režisérská práce byla též prvotřídní.(4.11.2015)

• Pierre

Nevěrohodné a za vlasy přetažené už od začátku. Ovšem takové vcelku napínavé a vzrušující. Ale dlouhou dobu se absolutně nic neděje a závěr je pěkně blbý. Zbytečné vyhrocený. Čekal jsem něco inteligentnějšího. Zklamalo mě to natolik, že jsem se rozhodl dát pouhé dvě. Je totiz naprosto zbytečné tento naprosto zbytečný film vidět. Aspoň ten Serrault je dobrý.(27.8.2018)

Parádní námět, a protože se k jádru pudla dostaneme prakticky ihned, asi bych několik minut vystříhal, protože vztah mezi Catherine Paulem se vlastně příliš nevyvíjí, aspoň ne dramaticky. A když drama začne, je to opravdu uvěřitelné, žádné rvačky a la JCVdM. Vynikající Michel Serrault hraje většinu filmu jen gesty a mimikou. Nový druhý dabing překvapivě solidní (vivat Jan Vlasák), ale v původním nováckém s Brabcem to taky mohlo být slušné.(4.11.2015)

Dokonale zabudnuteľná jednorazovka. Napínavý thriller o nevere v rodine, ktorá sa prevalila. Neverní nechcú byť odhalení, tí čo o nevere vedia premýšľajú, čo spraviť a či a ako sa pomstiť. Rozuzlenie ako vždy nečakané a odhaľujúce ďalšie vzťahy panujúce v dome. Z chabrolovských thrillerov väčšinou presne mapujúcich a ukazujúcich správanie a motivácie aristokracie tu ostala len tá dobrodružno - vzťahová stránka, ktorá bez analytickej nadstavby spôsobu života a jeho príčin ostáva len priemernou, ľahko zabudnuteľnou napínavou epizódou o odhalení nevery a následných vražedných úkladoch.(10.4.2014)