poster

Vzal jsem si stín

 • Francie

  J'ai épousé une ombre

Drama

Francie, 1983, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • LiVentura
  ****

  Skvělý Huster..(22.8.2008)

 • rikitiki
  **

  Američani natočili mnohem lepší remake, necpali totiž do filmu žádné sociální drama a prostě z něj udělali sympatickou komedii na hraně kýče. Zato Francouzi se v tom plácají na vlně nezvládnutých emocí, kterým hlavní hrdinové propadají na základě jediného pohledu – hned si někoho osudově zamilují, jindy znenávidí. Občas je to jedna a ta samá postava a změny nálad nastávají v časovém úseku jedné pikosekundy. Snímek je nabubřelý a nesmyslný sociálním poselstvím, které nefunguje, protože je blbé. Dialogy jsou často teatrální. Hlavní hrdinka disponuje nesympatickou osobností. Konec se úplně vymknul z mezí uvěřitelnosti a z hlavní hrdinky udělal nemorální monstrum.(22.1.2016)

 • mikulem
  *****

  Když si člověk v dětství zamiluje nějaký film a pak ho vidí až po 20 letech, tak buď nechápavě zavrtí hlavou, anebo mu naopak spadne čelist, že se i po takové době vejde do jeho měřítek. U mě je to ten druhý případ. --- Rozhodl jsem se publikovat svůj překlad na www.titulky.com, jako vánoční dárek příznivcům francouzského filmu a dobrého thrilleru.(24.12.2012)

 • jites
  *****

  Můj oblíbený film. Viděla jsem ho kdysi v devadesátých letech a pak si na něj vzpomněla a mile mě překvapilo, že se mi stále líbí. Schválně jsem si pustila i americkou verzi z roku 1996 Vzala jsem si mrtvého muže a to bylo strašné a nedá se to s tímhle filmem vůbec srovnávat. Jinak děkuji mikulem za titulky.Francouzsky neumím vůbec, takže jsem ráda za ně i když pár vět tam chybí.(30.3.2013)