Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na parkovišti si každý může postavit auto, kam chce. Vyjma jediného, stříškou krytého místa, kam Legionář - hlídač, majitel a vládce parkoviště - pohřbívá mrtvé ptáky. Jednoho de se však objeví bohatý podnikatel, který tu chce zaparkovat svého Forda Mustanga z roku 1968. Mezi dvěma osamělými muži (žena ovšem konfliktu také nechybí) dochází k souboji na život a na smrt, kde už vůbec nejde o parkovací místo, ale o střet dvou světonázorů. (Současná filmová tvorba – Střední Evropa)

(více)

Videa (1)

Recenze (40)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je filmová delikatesa pro skutečný fajnšmekry aneb když si geniální scénář potřese rukou s geniální kamerou. Práce s divákem funguje na výbornou. Například : dvakrát po sobě sleduješ jak hlavní hrdina stojí pije kávu a kouká na zeď, pak se jako by mimochodem, ale velmi chytře dovíš proč a tu scénu si zamiluješ a když se objeví ve filmu po třetí, a ty si už znalý věci, tak si jí už vychutnáš s hlavním hrdinou absolutně naplno a tak je to tam se vším. Závěr filmu považuju za jeden z nejchytřejších co jsem kdy viděl, nutí tě totiž se nad některými věcmi zamyslet, ale taky to můžeš pojmout tak, že se prostě jen pousměješ. Maďarský supermajštyk, který byl natočený za rozpočet jedný výplaty, prostě když umíš, tak umíš a nemusíš volat digitálním kouzelníkům ať ti udělají na pc film. Třetí film v rámci festivalu 3Kino dovršil čistý pětihvědzičkový hattrick, což se mě ještě nikdy v životě nestalo. Na závěr bych chtěl poděkovat jeho organizátorům za nečekáné pozvání všem divákům na poslední projekci 3kino na raut, když si člověk ještě připočte, že kluci dávají cenu lístku na 30Kč, vychází mně z toho jediný, nadšení, zápal, a poctivost k divákovi - děkuju. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nádherne jednoduché a pritom tak hlbokomyseľné. Čo sa stane keď do pokľudného života samotára bojujúceho s vlastným tieňom minulosti a do sveta, ktorý si žije len sám pre seba, arogantným spôsobom vstúpi niekto s úplne opačným životným postojom? Nevyhnutne príde konflikt a súboj na život a na smrť. Veľmi sa mi páčilo pomalé plynutie príbehu a tiež i samotná koncepcia deja založeného na detailoch, ktoré sú divákovi servírované len postupne a vždy v ten správny čas, niekedy i opakovane. Tá jednoduchá krása ma proste očarila. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Principiálny, zásadový človek pre ktorého je obyčajný život najcennejším darom, “Vs” zásadový človek bez pokory i úcty, ktorý stratil všetku “vieru” v lepší zajtrajšok. Zaujímavé, ani k jednej z hlavných postáv som necítil odpor či mimoriadne sympatie, no mal som akýsi podivný rešpekt z vývoja deja, ktorý sa “vďaka” neustálym, postupne gradujúcim sa konfliktom, celkom solídne zvrhol. Veľmi “pekný” príbeh o ľuďoch, ktorých konanie, je úzko prepojené so životnými skúsenosťami. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ten, kdo vymyslel příběh k tomuto filmu, je podle mě génius. V příběhu se totiž střetnou dvě naprosto různorodé postavy a jakákoliv konfrontace je odměněna naprosto skvělými dialogy. A když už se ve filmu nemluví, tak se pro změnu hodně děje. A nejlepší na tom všem je, že plno nejasností je divákovi stejně rázem osvětleno a tak na zmar nepřijde ani jedna minuta. Jen nekonečný údiv nad každou další scénou, která pomalu, ale jistě rozkrývá okna do duší dvou různorodých lidí hledajících kus štěstí ve svém životě. Pro mě jeden z největších filmových zážitků za posledních několik let. Maďaři suprově zabodovali. Díky uživateli Enšpígl za doporučení. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Po všech stránkách se u mě dostavila naprostá spokojenost. Mám ráda tyhle filmy, pomalu plynoucí, kde se toho moc nenamluví, přesto na vás i ta zeď křičí, z každého pohledu a konání je vám jasné, která bije. Postavu Legionáře jsem si zamilovala od samého začátku a dost mě mrzí, že jako hlavní postava Ferenc Lengyel není vypsán nahoře mezi herci. Ještě bych toho chtěla napsat daleko víc, ale omluvte mě, musím si jít vypít šálek čaje. A moc bych chtěla poděkovat za titulky evulience3 ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama