Unnatural

Marc Carter

Edwin Wendler

Scénografie:

Laurent Turlure

Partia z modelingovej agentúry sa vydá do husto zasneženej oblasti, aby tu nafotila nové fotky modeliek. Ubytujú sa v jedinom možnom príbytku, ktorý sa v tejto oblasti nachádza, a plánujú tu stráviť tri dni. Počas prvého večera si od miestnych obyvatelov vypočujú legendu o obrovskom medveďovi, ktorý sa potuluje v miestnych lesoch a čaká na svoje obete. Obyvatelia veria, že je tento nesmrtelný medveď pomstou prírody za to, že ju ludia neustále ničia. Obyvatelia však netušia, že neďaleko od nich sídli vedecká stanica, v ktorej výskumníci spoločnosti clobirch vykonávajú rôzne experimenty na zvieratách. Keď sa však medveď, ktorého skúmajú, vymkne spod kontroly, začína byť jasné, že miestna legenda sa stala skutočnosťou. - Po Backcountry a Into The Grizzly Maze som si horory s medveďmi strašne oblúbil, a tak bol pre mňa Unnatural ďalším velmi očakávaným medveďom. Backcountry bol pre mňa jedným z najatmosférickejších hororov vôbec, pretože som o ňom pred pozretím nič nevedel a nemal som ani tušenia, že to bude o medveďovi. U Unnatural som však vedel, že pôjde o medveďa, a tak som tušil, že to na mňa nezapôsobí tak dokonale ako Backcountry. Unnatural ma však silno sklamal a na Backcountry a Into The Grizzly Maze sa ani zďaleka nechytá. Už na začiatku bol nápis Amalgamated Dynamics a v tej chvíli mi bolo jasné, že medveď nebude stáť za vela, pretože štúdio ADI má na svedomí aj tohtoročný Harbinger Down, ktorého efekty ma velmi nezaujali. Kamera taktiež už od začiatku nepôsobí velmi dobre. Kvalitné je aspoň audio a hudba, ktoré má na svedomí Edwin Wendler, ktorému sa akosi zapáčili horory a tento rok robil hudbu už k trom hororom. Okrem Unnatural aj k I Spit On Your Grave 3 a Tales of Halloween, takže sa uberá tou správnou cestou, pretože horor je najlepší žáner. Pôsobivá je aj príroda, ktorá mohla podla mňa dostať omnoho viac priestoru a tvorcovia si mohli odpustiť zdĺhavé a nezáživné scény v chatke. Postavy sú vcelku otravné, ale páčili sa mi aspoň obyvatelia Lily a Nate. V niekolkých záberoch sa objavil aj hororový prívrženec Ray Wise, čo taktiež potešilo. Celkovo je pre mňa Unnatural rovnako ako Howl citelným sklamaním a som rád, že sa objavil tak skoro po premiére, pretože ak by som čakal dlhšie, bolo by to hodnotenie zrejme ešte nižšie. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series + herec z Tom Holland's Twisted Tales, Suburban Gothic a Digging Up the Marrow(23.10.2015)

Sherily Fenn nám trochu zestárla, ale můj oblíbenec James Remar je v dobré formě a prezentuje přesně takovou postavu, kterou jsem od něj v rámci zápletky očekával. Snímek „Unnatural“ má pořádného záporáka a nakonec má i skvěle ujeté finále, respektive způsob, jakým se zlého zvířete zbaví. Připojila se i trocha té společenské kritiky, a za mě je to fajn průměr.(6.1.2017)

Partička na Aljaške má prerastený problém, keď sa na nich zameria geneticky upravený, agresívny polárny medvedík... Z trojice prekvapivo vydarených medvedích hororov, ktoré sa tento rok objavili; po akčnom "Grizzly" a realistickom "Backcountry", som sa práve na "Unnatural" tešil najviac. Oproti dvom spomínaným predchodcom však nakoniec pôsobí o niečo slabšie, opatrnejšie a trochu nevýrazne. Nie že by bol zlý, ale je proste vidieť, že jeho produkčné kvality boli nižšie, čo sa pretavilo aj do výsledku. Najviac zamrzí, že medveďa moc nevidieť; objavuje sa len minimálne a čiastkovo (pričom nevyzerá zle), kdežto zbytočného kecania a vysedávania postáv v chatke je tu až až. Akcie je pomenej, tempo je rozkolísané, taktiež atmosféra, aspoň že ten zimný vizuál bol môjmu oku lahodiaci. Ako malý, nenáročný bear amok / survival na jedno pozretie je to ok, ale úprimne som dúfal v niečo viac.(22.10.2015)

• Campbell

Hodně ale hodně velké zklamání. Na tenhle film jsem se dost těšil a nakonec přišlo trpké zklamání. Film vypadá dost amatérsky, což by nevadilo ale na to že film se snaží těžit z medvěda a nakonec se ve filmu ukáže jen na 5 minut tak to mě nasralo. Celou dobu jinak čumím na partu idiotů, modelky a to je všechno. Film je roztahanej a nudnej a na to jak jsem se na tenhle film těšil tak mě maximálně zklamal.(6.12.2015)

• Forsberg11

Uťahaný, zasnežený Monster-Animal horor s Dexterovim fotríkom a dvojkou z kultového seriálu Twin Peaks. Nič iné ma na tomto filme nezaujalo. Príšera vyzerala až veľmi umelo a akékoľvek napätie, ktoré horor musí mať, bolo zahrabané pod hrubou vrstvou snehu. Postavičky chodili hore dole po plátne a mne bolo maximálne ukradnuté čo sa s nimi stane. Unnatural je nevýrazný béčkový počin bez prítomnosti prvkov potrebných pre vydarený hororový survival. Nudil som sa viac ako je prístupné a nezachránili to ani sexi pizdy v plavkách na snehu. 40 %!!(25.10.2015)