Visceral: Entre las cuerdas de la locura

• USA Visceral: Between the Ropes of Madness
Chile, 2012, 69 min

Režie:

Scénář:

Felipe Eluti

Mladý ambiciózny boxer, ktorý počas zápasu inkasuje niekoľko nepríjemných úderov do hlavy, prepadá šialeným víziám, ktoré si následne vybíja na nevinných ľuďoch. Krutosť jeho praktík nepozná konca-kraja. Fantázii sa v rozsahu a štýle násilia medze nekladú! (*CARNIFEX*)

ricci.s

Ako je možné, že som na toto nenarazil skôr? Šialené undergroundové torture-porn v tej najkrásnejšej podobe. Jeden z tých "chorých" filmov, ktoré dokáže oceniť len skalný prívrženec subžánru. Mučiace techniky myslím rozpitvávať netreba. Každému, kto ma aspoň trochu pozná, musí byť jasné, prečo hodnotím ako hodnotím. Masaker! ()

EvilPhoEniX

Na low budget až překvapivě slušné gore a šílené mučící scény, ale na to že se ve filmu téměř nemluví a neobsahuje děj, tam toho mohlo být více,protože pokud se zrovna nemorduje, tak divák je sžírán za živa nudou. Samoúčelné filmy hold nejsou má parketa,nebavím se u nich a trpím při sledování jako oběti ve filmu. 3* však dávám kvůli odvaze zobrazení násilí a zvrácenému konci. Kdyby měl film přijatelnější vizuál a nějaký děj( byť alespoň hloupý), tak bych se radoval více. ()

Flipnic

Nějak nemám slov ... Jestli už měknu (duševně ...), nebo se natáčej čím dál větší zvěrstva ...? Kdo ví, asi to druhý. Tento kousek z Chile je rozhodně jeden z nejohavnějších filmů, jaký jsem viděl. Sick zvrácený a brutální torture porn, působící hodně realisticky. Hlavně utrpení obětí je excelentně zahraný, takže jim to fakt věříte tu bolest. Krve jatka, všechny možný tekutiny horem - spádem. Jsou tam věci, jaký jsem NIKDY JEŠTĚ neviděl !!! Jako přivázat k holce v kleče mrtvýho chlapa a přivázat jí hlavu k hlavě, hubu k hubě a nechat je takhle pomale hnít ...?! WTF?!! Nejšílenější asi ještě jeden spoiler, vypíchnou holce očíčko - ale vypadá to realisticky, všude krev a sklivec, pak jí do díry po oku do hlavy ošukat (je to vidět!!), vystříkat se ... a holka strašnej řev a řev, cukání a v křeči týpkovu ukousnout ten, nooo ... ten konec péra ... žaluda!! Už sem si vpomněl!!! Při chcaní chlapovi ženská do huby krev sem fakt málem zvrátil, to už se nedalo ... V poslední době se dostávám k samým takovým mega-náserovým sadám (Flowers 2015, The Trek 2009, ... ), ale tohle je ještě na mílový kroky výš v humusu a zastavuje se někde u tvorby Mariana Dory a Lucifera Valentina ... "Nepobliješ Kelišová!! Ale prd pane faráři, má to vyhodit někdo jinej nebo já ..." Ricci, děkuji pěkně ... ;)) ()

Dellamorte

Felipe sa niekoľko rokov pokúšal svoju psychózu vtesnať do filmovej postavy a rozhodol sa pro frustrovaného boxera, ktorý mu jeho noční morky definoval a takto skvelo vyformátovane predviedol nemalej svorke gorehráčov svou totrure tortičku. Napriek očakávane exoticky zvrhlému podaniu, svoj laxný prístup k podobným samoúćelným ihračkám už nedokážem poprieť, lebo šok ma minul. Před pár lety možná - teď už ale chybí niečo podobné zasadiť do filmu. ( hezké spolčení Filipeho s Marianem) ()

*CARNIFEX*

Mladý, ambiciózny boxer, ktorý počas zápasu inkasuje niekoľko nepríjemných úderov do hlavy, prepadá šialeným víziám, ktoré si následne vybíja na nevinných ľuďoch. Krutosť jeho praktík nepozná konca kraja, fantázii sa počas násilia medze nekladú!!! Na režisérsky debut, veľmi slušne spracovaný snímok. Mimoriadneho deja sa divák ale nedočká. Kto dúfa v príbeh ala "Talentovaný Pán Ripley", môže zabudnúť. Film obsahuje prevažne nemé pasáže, takže kto narazí na túto šialenosť, nemusí mať z pohľadu dialógov žiadne obavy. Najsilnejšou stránkou je samozrejme prezentácia násilia a gore. ktoré miestami doslova vyrážajú dych. Napriek tomu, že nie som milovníkom ani prívržencom skupinky "honibrkov" nad rozrezanými žalúdkami, musím jednoducho uznať, že "Visceral: Entre las cuerdas de la locura" v rámci subžánru, spĺňa najprísnejšie kritéria. PS: Len pre silné žalúdky a tých, ktorý nemajú po večeroch do čoho "pichnúť" - 70%. ()

darkrobyk

Pro přátele BDSM, torture porna, kanibalismu a nekonečných rudých fontán. Nemá cenu vypisovat, čeho všeho se člověk dočká, nechť si případný divák užije. Střeva ven nejsou rozhodně zlatým hřebem gorefestu. Jedna z nejlepších a nejvěrohodnějších scén je trhání zubu za doprovodu klokotu krve...Oceňuji především solidní triky, postrádám více fantazie či ucelenější příběh. Pro horrorového fanouška nic překvapivého, kdo nemá nakoukáno, možná bude překvapen. Nakonec je to ale jen trikový film, i když červi byli živí... ()

pornogrind

Chilský Rocky Balboa dostane při zápase pěkně na prdel.No a jak už to tak bývá,tak zranění hlavy ho poznamená.Zkrátka má vyjebáno a začne unášet a mučit lidi.Ale není to žádnej nudnej břídil,protože své mučící praktiky neustále mění a vždy přijde s něčím novým co dokáže překvapit a roztancovat divákův žaludek.Tenhle snímek je opravdu jen pro otrlé diváky.Chilský krvavý torture masakr se skvělou Dead/Grindovou hudbou. ()

Kudly4

Brutální prasárnička, s kvalitním Gore, kde krev stříká a teče po litrech. Vše ostatní stojí za hovno a škoda, že zde nebylo třeba více znásilňování a nahotin. Každopádně, jedná se o ten film, který když někomu pustíte, budou si o vás myslet, že jste zasranej úchylák, tedy pokuď jím už nejste. (98. hodnocení) ()

JASON_X

Podobným filmům jsem nikdy neporozuměl, tudíž ani nepřišel na chuť. Dokážu je pochopit maximálně jako jakousi formu autoterapie jejich narušených tvůrců, ale jejich jiný smysl mi uniká. A hlavně u nich zažívám strašlivou nudu... ano, ne zhnusení, rozhořčení nebo šokovanost, ale pouze smrtelnou nudu, nic víc. Neumím si představit, že bych podobný film jako je tenhle dal bez proklikávání. Příšerná kamera, střih, scénář, hudba i herci. Ale každý holt máme svoje, někteří znalci žánru se budou v komentech rozplývat nadšením, já naopak Visceral ihned po letmém použití otráveně hážu k podobným "skvostům" jako třeba Srpski film, Dosalja, nebo k filmům Mariana Dory - tedy do koše. Jedna ubohá a zimomřivě se tetelící hvězdička je za celkem obstojné gore efekty a masky. ()

Seabeast

Visceral je jakýsi pokus o torture film s rádoby uměleckým přesahem. Moc se mu to, ale nedaří. Nejen, že se vlastně celou dobu nic moc neděje, ale i veškeré humusárničky nejsou tolik explicitní, jak jsem čekal - většinou kamera nezabírá detaily. Vedle nudného příběhu je i nuda samotné mučeníčko. Naštěstí má Visceral krátkou stopáž, takže nudou člověk úplně nezdechne. Pár scén možná slabší nátury trošku šokne a díky nervnímu zvukovýmu podkladu možná někomu navodí úzkost, ale jinak to zas takové peklo dle mě není (nebo jsem už otrlejší, nevím :-D). ()

JohnMiller

Že by práve Chile bolo krajinou, kde sa nakrúcajú takto zvrhlé torture horory, by som pred zhliadnutím tejto snímky nepovedal v živote. Malo to svoje muchy ale rozhodne to splnilo svoj účel.. A to zhnusiť diváka do nepríčetnosti. Film nemá prakticky (ani teoreticky) žiadny dej. Jediné čo sa tu sleduje je zopár momentov bývalého boxera, ktorého zrania na hlave. S toho mu začne preskakovať a bez akéhokoľvek studu začne unášať mladé dievčatá a za pomoci klasického konopného lana, mučiť do najnechutnejších zvrátených praktík aké si len dokážete predstaviť. Jedno dievča priviazal tvárou k mŕtvole a čakal, kým začnú pomaly hniť... Alebo si pomocou lana a lepiacej pásky spravil z dievčaťa vrece na boxovanie a mlátil ju do totálnej deformácie. Potom to, nakoniec ukončil kladivom. Tieto slovné ukážky sú však iba úplným začiatkom toho, čo predvádza režisér, scenárista a hlavná postava v jednej osobe. Škoda, že to celé vyznelo skôr ako amatérsky film. Chýbal mi tu ten pocit skutočnosti ktorý takéto film veľmi radi imitujú, taký Bunny Games bolo totálne peklo. Ani mindfuck momenty, ktoré osobne zbožňujem, mi po väčšinou nesadli.. Ale aj tak je to pekné svinstvo, ktoré zaručene dokáže šokovať. Toto je rozhodne film, ktorý sa nehodí na rande. ()

TheDon

Trošku mi to připomnělo letošní Headless, brutální torture úchylárna. Bohužel docela zmatená, ale Felipe si to užívá až do morku kostí. To je vidět v každé scéně. Mě to nijak zvlášť nenadchlo. 30% ()

Sfinkter

Zbytečná záležitost, druhá zkušenost s chilskými tvůrci za poslední dobu a opět zklamání. Některé sekvence mučení dobře natočené a lehce znepokojující, ale celkově z toho dýchá tolik hlouposti a amatérismu, že to nikdo nemůže brát vážně. Jedna hvězda za to, že o snímku psala Cinema 8/2015. ()

Tereszka33

Eluti uvedl v rozhovoru, že se snažil posunout úroveň brutality o stupeň výše a myslím si, že se mu to povedlo. Na to, že je tento snímek jeho prvním režisérským debutem, nestrádá, ba naopak šokuje a překvapuje. Pochválit musím i kameru a samotný hudební doprovod, který přidává na autentičnosti. Samotné scény působí realisticky a nenechávají chladným. Toto je film ve svém subžánru, který stojí za to vidět. A jak uvedl sám Eluti, můžeme se možná těšit na nový film, mnohem brutálnější. ()

LEGACY

Nejskutečnej náser sraček se honí autorovi v palici to se musí uznat. Lituji diváka, který si film stáhl aniž by o něm cokoliv věděl, protože toto už je opravdu film (říkejme tomu film) pro jistou speciálně zaměřenou klientelu. Hlavně doufám, že tuto "chilovinu" nezapomenu z kompu vymazat, protože jestli se k tomuto dostane má mladší sestra tak si myslím, že ji zkazím jakýkoliv iluze o tom jak je svět krásný. Psychovýtěr ()

sedm.1

Felipe Eluti musí být asi docela slušný magor a možná by měl navštívit nějakého toho odborníka přes hlavičky, jelikož vzhledem k tomu, že si k této divočince sám napsal scénář, sám si to zrežíroval a samozřejmě si toho ústředního úchyla i zahrál, tak to docela věrohodně naznačuje, jakým směrem se ubírají jeho touhy a že jejich schovávání za filmový materiál může být jen dočasnou záležitostí, než se postupně vyhrabou na povrch a pak už by mohlo být pro pár chilských děvčat pozdě. Každopádně, ať už je to jak chce, že třeba je Felipe zcela v pořádku a prostě ho jen nenapadla nějaká běžnější látka, nebo na sebe chtěl jen tímto způsobem upozornit, pravdou ovšem zůstává, že o zas až tak zvrácenou podívanou nejde, kdy tedy jasně, jsou tu momenty, které si většina populace na světě nedokáže ani představit, natož aby je byla ochotna dobrovolně sledovat v TV, a nelze tomu upřít ani celkově opravdu chorou myšlenku, nicméně co se týče samotného zpracování, Eluti se za hranici snesitelnosti rozhodně nevydal, a to i přesto, že scény jako vydloubnutí oka a následná soulož do onoho vzniklého očního důlku je záležitost fakt netuctová, ale jinak je to spíš opravdu jen o těch zvrácených myšlenkách, odehrávajících se ve vymlácené palici ústředního pacoše, než o samotném zobrazování destrukcí a likvidací jednotlivých těl, kdy to sice pořád nemá s něčím běžným ani zdaleka nic společného, ale za vyložený extrém to v tomto případ nepovažuji, v tomto ohledu existují i opravdu ještě mnohem odvážnější a šílenější snímky. Zároveň se nemohu v souvislosti s touto podívanou navíc ubránit myšlence, že mi to přijde celé strašně moc samoúčelné a nepřesvědčivě rádoby šokující, což ovšem nic nemění na tom, že člověk, který to má v hlavě v pořádku, tak do styku s tímto snímkem jistě nikdy nepřijde, nebo minimálně nebude chtít přijít. Já si to ze zvědavosti každopádně dal, že by mě to ale šokovalo tvrdit nemohu, chorý, špinavý úlet je to nicméně pořádný. ()

fr3ak

Ho hó, tak tohle je opravdu vynikající zářez! Znamenitá chuťovka, které se kupodivu daří udržet i tu psychologickou rovinu, takže stejně jako hlavní "hrdina" je i divák po celou dobu dost zkoušený a udržován v nejistotě, bravo! Grindovej soundtrack je už taková třešnička na dortu :) ()

Rathalos

Tak toto je underground ako svina z Chile,ty vole,v tejto krajine sa robia neskutocne masakre,nie je to po prvykrat,co vidim odtial nejaky horor,extremne drsny,kruty,krvavy,realny,brutalny,smutny,nasilny a sialeny film,obvzlast jedna scena,v zivote som nic take nevidel a herecke vykony su obdivuhodne,slabsie povahy ruky prec od tejto zalezitosti...:-) ()

Pitryx

No, kameraman byl hračička. Občas bylo vidět, že se umí věnovat detailu. Trikaři naprosto skvělí. O hercích nemluvě. A tak sundávám bodíky jen za absenci lepšího děje. *** A PŮL ()

SlepeOcko

Nějak nevím, co k tomu říct. Nepochopilo jsem důvod, proč byl film natočen :D Děj to nemělo, ale nechutnosti byly aspoň originální. ()