poster

And Now the Screaming Starts!

Horor

Velká Británie, 1973, 91 min

 • Campbell
  ****

  Ale tak dopadlo to daleko lépe než jsem čekal. Podle hodnocení jsem čekal průměrnej horor. Ale za prvé je to Amicus, kterej mě tuším ještě nezklamal. A za druhé režíruje to zručnej chlápek Baker kterej má na kontě pár dobrých filmů. Ale prostě jsem nějakým důvodem nečekal nic. Ale dostal jsem solidní horor kterej dnes sice možná rozesměje, ale na svou dobu musel být solidní. Film se hodně zaměřuje na lekačky které jsou povedené a atmosféra v některých scénách kraluje. Já se celou dobu bavil a navíc i když na tohle nikdy moc nekoukám tak musím říct že kostýmy jsou prostě dokonalý a tvůrci si daly záležet, jen škoda že třeba taková kamera je dost televizní a celkem ošklivá. Další mínus je rozhodně konec kterej teda moc nepotěšil. Nicméně film jsem si celkem užil.(27.6.2012)

 • oli.G
  ***

  Zo začiatku je to presne také, ako sľubuje plagát, názov a slogan ("The dead hand that crawls KILLS and LIVES!!!") - béčko s asi dvoma lacnými ľakačkami a nefungujúcim všetkým ostatným. No približne v polovici príde zlom v podobe flashbacku do minulosti, ktorý nám odhaľuje príčinu celého záhadného diania, a v tej chvíli nastupuje fungujúca temná atmosféra. Nakoniec som bol celkom prekvapený, aký príjemne seriózny (aj keď nie veľmi strašidelný) horor sa z toho vyvinul.(4.12.2004)

 • Mariin
  ****

  Od režiséra Roy Ward Bakera, který tak zkazil adaptaci literární předlohy Carmilly, jsem nečekal nic dobrého. Ale tímto mne překvapil. Dokázal natočit klasický gotický horor, zasazený do 19. století, s vyváženým tempem děje, pěknými kostýmy, interiéry a bez dryáčnických vložek tehdy tak módních erotických scén. Příběh se odvíjí od kletby, jíž uvalil jeden z poddaných na panský rod Fengriffenů za zločin jednoho z jejich předků. V roli novomanželky Catherine Fengriffenové pohledná Stephanie Beacham, zde trošičku něčím podobná Janě Brejchové...(4.11.2013)

 • liquido26
  ***

  Takový mile vtipně naivní horůrek, co se snaží být strašidelný a tuto snahu docela oceňuji, i když mi spíš na tváři vykouzlila úsměv než hrůzyplnou grimasu a pot na čele :-) Hlavní hrdinka byla kočka, co nosila velké výstřihy, takže se bylo na co dívat :-) Peter Cushing byl zase sympaťák, který velké výstřihy nosit nepotřeboval. Herbert Lom skvělý hajzl. Škoda, že tam nebyl víc. Při sledování jsem se místy docela dost nudil, někdy jsem se zase výborně bavil (i když to tak tvůrci určitě nezamýšleli), ale nakonec mám z toho filmu docela dobrý pocit, takže dávám za tři. Jedna z posledních scén na tom malým hřbitůvku, v dešti, byla opravdu luxusní.(5.4.2011)

 • Han22
  ***

  Takový hezký malý horůrek. Opět se ocitáme na staroanglickém sídle, kde mladá dívka místo novomanželských radovánek čelí staré rodové kletbě. strašení má docela grády a ani chvíli jsem se nenudil - duchové vystupují z obrazu, domem se potulují useklé ruce, mrtvol utěšeně přibývá až ve finále nezbyde prakticky žádná vedlejší postava. No a ani odhalení legendy není špatné, jen ten konec je takový do ztracena. Celkově tak mezi třemi-čtyřmi hvězdičkami, ale přece jen ten televizně-béčkový look to dost sráží, takže za tři.(23.2.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace