Reklama

Reklama

Krutý a výjimečný

  • Kanada Cruel & Unusual
Trailer

Obsahy(1)

Psychologický thriller o muži, který stále dokola prožívá zločin a nevěří, že jej kdy spáchal. Svůj poslední tragický den zažívá znovu a znovu. Ve snaze vymanit se ze začarovaného kruhu potřebuje najít skutečnou pravdu o smrti vlastní ženy. Manželé zemřou jeden druhému v náručí. Edgar, muž ze zesnulého páru, skončí na zvláštním místě v pekle, kde je obviněn z manželčiny vraždy. To on však důrazně odmítá. Vyměřený trest je krutý – svůj poslední tragický den bude prožívat stále dokola. Aby unikl ze začarovaného kruhu, dá společně se spoluvězněm dohromady plán. Opakem nevinnosti není vždy vina, někdy postačí jen zodpovědné chování. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Pýtam sa sám seba, ako je to možné, že ma snímok s tak dokonalým nápadom, uspal po 40 minútach. Á, počkať, už viem. Bolo to tou neskutočne príšernou kamerou (alebo verziou?), a neskutočne nesympatickým hlavným hrdinom, ktorému by som jeho neustále opakujúce sa šialenstvo neuveril, ani keby ho krájali a solili zaživa priamo predo mnou. Ruku na srdce. Nikomu z Vás nepripomínal "Johna", vlastníka svetoznámeho, cynického kocúra - Garfielda? Mne neskutočne. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Nejlepší je se vykašlat na čtení jakékoliv synopse a pustit si to. Bez jakýchkoliv informací o ději. Ale jak pak mám napsat komentář, že jo, ehm.. Snový, temný příběh o vině, trestu, očistci duše, který je v první řadě výtečně natočený a za tu hodinu a půl jsem se nenudil ani na vteřinu. A jak nad tím přemýšlím, tak mě napadají samé superlativy, je to prostě skvělej film, jeden z mála, který je zároveň bez problémů divácky nenáročný, ale stejně tak má jasnou myšlenkovou vizi (a i když označení žánru "Psychologický" zrovna nemusím, tady to sedne jako Kraken na čajovou párty u Cuthullu). ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak toto bolo veľmi príjemné, a hlavne nečakané prekvapenie. Minimalistický, komorný snímok, ktorý sa divákovi snaží troška pomotať hlavičku. Z časti sa mu to aj podarilo, ale nejde o nič extrémne náročné na pochopenie, treba len dávať pozor a všímať si naozaj všetky dôležité detaily, ktoré sú tu, narozdiel od mnohých mindfuckových záležitostí, vypichnuté naozaj okato, čo značne uľahčuje pochopenie pointy. Navyše, hneď od začiatku sa tu podarí navodiť výbornú mysterióznu atmosféru, spoza ktorej začnú dráždiť otázky, že čo vlastne sa to tu deje a príjemný opar tajomstva a mystérií tak začne pracovať na plné obrátky. Neviem, kto tomu pridelil nálepku fantasy, to tento film určite nie je, ide o výborný mysteriózny thrillerík s vydarenou záverečnou pointou, vydláždenou pútavým mozaikovým príbehom. 80/100 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vysvětlete mi prosím, jak je možné, že režisér Merlin Dervisevic natočí takový debut až ve svých takřka padesáti letech. Příběh je totiž zasazen do pekla každého, kdo si to zaslouží. Ve své podstatě se tak jedná o velice náročný film, kterej se vyplatí sledovat od první sekundy do poslední klapky, jinak se v tom divák ztratí, nebude chtít nad filmem přemýšlet a plno momentů bude vnímat jako hovadinu. Ve filmu se totiž děje řada na první pohled nevysvětlitelných jevů, které vytváří dojem něčeho, co je třeba vysvětlit. A ten film to vysvětlení v sobě má. A závěrem mě dost překvapil. Byl to takový ježek v kleci, kterého když se snažíte vyndat tak v tom předposledním hmatu vypadá, že je nejvíce zamotaný do té klece, jenže stačí ten poslední pohyb a ježek z klece vypadne. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní Psycho thriller. Vynikající námět, byť velmi složitý, temný a komplikovaný, postupně se vše krásně vysvětluje jako puzzle. Je třeba být tedy neustále ve střehu. Byť tyhle konverzačky příliš nemusím, zde jsem se slušně bavil, pár krát byl mile šokován, navíc tyhle retrospektické témata mi velmi sedí. Mohu jedině doporučit. 75% ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama