Andròn - The Black Labyrinth

Akční / Sci-Fi

Itálie, 2015, 100 min

• silentname

"Andron" je podľa mňa svojská verzia filmu Cube a Alec Baldwin, ktorý tu má veľa scénok, kde povie jednu vetu (alias - one liners). Nebudem klamať. Sú tu zaujímavé momenty a človek aspoň trošku chce vedieť kam sa tento futuristický film otrokárskej budúcnosti posunie, no na druhej strane je plný nevýrazných výkonov, slabo využitých zaujímavých momentov a miestami pôsobí neskutočne nudne. Páči sa mi ale atsmoféra filmu, fakt, že všetkým chýbajú ich spomienky a občas vie byť film aj zaujímavý. Miestami to ale prestreľujú tvorcovia so zmenami pamäte a zvratmi, ktoré prichádzajú odnikiaľ. Osobne by som film k zhliadnutiu nedoporučoval, ale nebolo to ani vyslovene strašné. Rozhodnutie nechám na vás. Hodnotenie: C-(4.6.2016)

• Sangin12

Ne, fakt ne.(5.6.2016)

• maddy

Andron: The Black Labyrinth alebo lacná talianska (ale english-speaking) kópia Maze Runnera jemne mixnutá svetom Hunger Games, ktorá sa vlastne ani neodohráva v labyrinte, iba sa tak tvári, ale herci sa pohybujú po pár miestnostiach nejakého hnusného špinavého skladu, ktorý ma reprezentovať super high-tech komplex budúcnosti. Občas ich pritlačí stena, občas prebehne nejaký nezaujímavý a choreograficky nijaký súboj s „vojakmi“ odetými do chráničov a do toho celého sa zhovára Alec Baldwin sám so sebou pri tom ako celé to dianie v údajnom „labyrinte“ sleduje. Inak tu skutočne nie je o čo stáť, efekty sú priemerné (ale aspoň že tak, lebo čakal som oveľa horšie), herci strašní, postavy nezaujímavé, akcia takmer žiadna a príbeh je snáď tá najväčšia vykrádačka akú som kedy videl. Celý futuristický svet je postavený na nápade z Hunger Games a celá story následne na Maze Runnerovi, ešte aj s rovnakými zvratmi, postavami bez spomienok, labyrintom, vyústením a trápnym nábehom na pokračovanie v závere (toto všetko bola iba prvá skúška!), u ktorého je až smiešne naivné, že niekto veril, že k nemu by skutočne po takomto filme mohlo dôjsť. Sci-fi film z ranku Céčkových produkcií. Síce to nie je vyslovene urážlivé, žeby to chcel človek vypnúť po prvých piatich minútach ako poniektoré iné kúsky z rovnakej kategórie treťotriednych produkcií, ale ani tu nie je absolútne o čo stáť. A byť autorom Maze Runnera, tak režiséra/scenáristu v jednej osobe skutočne žalujem. Nevravím, že každý film musí byť originálny, aby bol dobrý, no toto už nie je ani len vykrádačka, ale doslovná kopírka. CELKOVO: 1* (2/10)(10.6.2016)