Dům tisíce mrtvol

House of 1000 Corpses

Dom tisícky mŕtvol

Horor

USA, 2003, 88 min

Rob Zombie je fanúšik horroru a nakrútil film pre fanúšikov horroru. Ak prijmeme toto tvrdenie, potom už len zostáva a/ privrieť oči nad neoriginálnosťou deja a vykrádačkami všeličoho a radšej zatlieskať, alebo b/ spláchnuť to rýchlo do žumpy! Ja tlieskam, pretože nefalšovaná úchylnosť ma tu fackovala možno ešte intenzívnejšie, ako vo filme, ktorý Robovi slúžil ako "predloha" /TCHM/.(27.9.2006)

Zombieho prvotinu mám neuveritelne rád i cez kopu negatív, ktoré sa tu vyskytuju. Brutalný a zvratený guilty pleasure z 70. atmosférou a plných bizárnych postáv (Dr. Satan, Rodina masových vrahov..). Možno trochu nakoniec to Zombie svojou splatterovou ľahkovážnosťou preháňa, ale je jasne cítiť, že Zombie to nerobil pre mainstreamove publikum, ale pre svojích otrhlejších fans a medzi tích sa ja určite radím. I tak Vyvrženci boli lepši. 80%(27.2.2013)

Režisér Rob Zombie, no od někoho s takovým příjmením bych čekal nějaký pořádný horor, který mně nenechá spát. A bohužel jde o horor kategorie B a dost možná i C. Takovýchto hororů o teenagerech, kterým začne někdo usilovat o život jsme měli vidět opravdu mnoho, tudíž Dům tisíce mrtvol není ničím novým. První polovina filmu byla strašná. Působila na mně neuvěřitelně uměle a především vitpně, nikoliv strašidelně. Potom se začlo něco dít ale stále jsem se nebál. Všechno mi celkem vynahradilo posledních 20 minut, kdy zhoustla atmosféra a začlo to být docela i strašidelné. Pro mně osobně je to spíš 2,5*! Ale určitě se podívám na další film od Zombieho a snad budu moci dát větší počet hvězdiček a nebo taky ne!(22.12.2007)

• Gilmour93

„It's all true. The bogeyman is real and you found him.“ Pokud s oblibou spíte v rakvi, obědváte polévku s babiččiny lebky a hlavně, jste-li geek orientovaný na hixploitation a slashery ze 70´s, nebudete Zombiem rovnou hozeni s půl tunovým závažím do zatopeného hrobu. Jinak vám to totiž může připadat jako dílo Krustyho Klauna, jemuž sebrali Protazin, levný bourbon a doutníky připalované rychle uhašenou stodolarovkou a na měsíc ho zavřeli do cely s Jeffrey Dahmerem, kde pokuřujíc kvalitní afgánský hašiš od Leváka Boba prožil ty nejhorší noční můry, v níž králíčka z reklamy na Duracell opakovaně análně znásilňoval Cryptkeeper (považuji za úsměvné, že se ani jeden z těchto přístupů navzájem nevylučuje).. Abych panu Cummingsovi zase jen nekřivdil, musím pochválit sympatický vzhled Dr.Satana, scénu s likvidací policejní patroly a hlavně výkon Sida Haiga v roli Cpt.Spauldinga (pokud se někdo pokusí o remake TO, tak TO musí být ON). Jinak ale dost málo na "Jízdu smrti", co říkáte..?(27.4.2010)

• hippyman

nemůžu si pomoct, ale já v tom viděl prostě jen další psychoúchylnou bezduchou vyvražďovačku typu halloween nebo chainsaw massacre... a to mi na dobrej horor přijde málo... 20%(29.4.2009)

• - Poslední film Dennise Fimple. Již během natáčení trpěl zhoršující se srdeční chorobou a některé scény musel již natočit pouze vsedě. (Othello)

• - Roli kapitána Spauldinga mohli získat i Jon Polito nebo Red West. (Othello)

• - Za první promítací víkend vytěžil film v amerických kinech 3 460 666 dolarů. V přepočtu na jedno kino, do kterého byl film nasazen, to vycházelo přesně na 666 dolarů. (Othello)