Dobrý ženský film. #čsfdprojekce(8.1.2016)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $22,476,862Tržby Celosvetovo $24,481,120Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ prvá pol hodinka takmer smerujúca do prázdna, až som váhal či to má zmysel ďalej sledovať, úplne dejovo pasívne až otravné, potom sa to pomaličky rozkukáva a až keď príde na pľac Bradley Cooper to začne mať čosi do seba a príde aj na zaujímavé scény, ktoré to dosť osviežia, pre zmenu zas každý nástup postavy Roberta De Nira tu je akýsi ničotný pre dej, takže aspoň priemer /60%/(31.12.2015)

• baribal

JOYstick mě už od začátku nezajímala a k vidění filmu mě motivovala jen ta nominace Jennifer Lawrence. Nechci film kritizovat, ale je to sračka, jen díky Jennifer ne tak špatná. Absurdní drama, které působí až pohádkově, jen ve scénách kdy by pohádkové mělo být nejvíc uhne a je z toho idiotské drama. Možná kdyby Joy po deseti minutách zašla za Carol, tak by to lesbicky stálo za to, ale takhle.. to je jen čekání na poslední minuty, kdy Lawrence nakope všem prdele nudným způsobem.(11.2.2016)

Zbytečně překombinovaný, postavy naprosto nepřesvědčivé, Russell v mnoha dialozích zbytečně tlačí na pilu a celé to pak působí strašně nepřirozeně. Humor nefunguje, není trapný, ani hloupý, prostě je takový nijaký. Žádnou postavu jsem si nestihla oblíbit. Není to komedie a na drama se tam toho zase děje až moc málo. Je to škoda, protože film má pár skvělých okamžiků (první vystoupení v televizi), ze kterých přímo číší potenciál a Russell na to bez debat měl, jen to chtělo pevnější ruku při psaní scénáře. To, že to docela rychle uteče je jen zásluhou výborných herců, především Jennifer Lawrence, která mě opět dostala svou přirozeností. Není to vyloženě špatný film, jen se obávám, že na něho pár dnů pro zhlédnutí úplně zapomenete.(29.12.2015)

enJOY! David O. Russell tentoraz ide skôr na automat, než by sa akokoľvek výrazne snažil, ale mňa to kvôli Jennifer Lawrence stále baví. Akurát si tu len divák môže odškrtávať všetky znaky príznačné pre jeho predošlú tvorbu. V tomto prípade sa to však snaží rozprávať príbeh o mope, pri ktorom asi nikto nepredpokladal akú mal zložitú cestu na svet a koľko trápenia s ním mala hlavná hrdinka, no zároveň samotná story málokoho strhne. Začo okrem iného môže aj mierne nevyladený scenár, ktorý má dosť dlhý rozbeh (prvá pol hodina je pre dej dosť nepodstatná) a pár odbočiek a postáv, ktorá nikam nevedú – Robert de Niro, ktorý tu je zbytočný, než by filmu čokoľvek pridával. Na tú správnu nôtu sa tak Joy naladí bezprostredne až s príchodom Bradleyho Cooper a premiestnením do teleshoppingovej spoločnosti, kde sa odohrá aj najlepšia scéna filmu počas ktorej začne svoj „vynález“ v televízii predávať samotná Joy. Následne už film púta až do záveru a to pozadie vynájdenia jedného „obyčajného“ mopu s ktorým musí hrdinka riešiť podvod zo strany biznis partnerov, vlastnej rodiny, aj nemalé finančné problémy sa rázom stáva o to zaujímavejším. Najväčšiu zásluhu na to má rozhodne Jennifer Lawrence s dokonale presným hereckým výkonom a ktorej postava je ako jediná komplexne napísaná, je badať jej odhodlanie prečo robí to čo robí, nie je nerozvážna, nebodaj hlúpa a ide si za svojim cieľom. Keď si to tak zhrniem tak vo výsledku to dopadlo asi najzaujímavejšie ako príbeh o mope dopadnúť mohol. David O. Russell točiť filmy vie a tak jeho réžia v spojitosti so skvelou Jennifer Lawrence dokáže tento pomerne obyčajný životopis povzniesť na veľmi príjemnú drámu, ktorá ani nepotrebuje zbytočne tlačiť na emócie, aby fungovala. Nebyť dosť rozvláčneho úvodu, tak ide o príjemnú, neškodnú dvojhodinovku. Znovu si to asi nepozriem, ale keď to zahliadnem niekde v televízii, tak s tým žiaden problém mať nebudem. Bez Jennifer Lawrence by som nemal dôvod hnať hodnotenie vyššie, ale v tomto podaní spojenie Russell a Lawrence opäť funguje, aj keď o niečo menej ako pri ich predošlých filmoch, respektíve pre mňa ako pri ich Silver Linings Playbook. CELKOVO: 3,5* (7/10)(15.1.2016)

• - Původní verzi scénáře napsala Annie Mumolo. V jejím podání se mělo jednat o striktně životopisný snímek vyprávějící o Joy Mangano a jejím vynálezu tzv. zázračného mopu. Jakmile se k látce dostal David O. Russell, přidal do filmu řadu nových postav a stávající si do značné míry upravil. V konečném výsledku je tedy film Joyiným životním příběhem pouze inspirovaný. (IlMagnifico)

• - Babička Joy Mimi (Diane Ladd) byla za vypravěčku příběhu vybrána až po natočení všech jejích hraných scén. (IlMagnifico)

• - Postava Joyiny nevlastní sestry Peggy (Elisabeth Röhm) nemá žádný reálný předobraz, pro účely filmu ji kompletně vytvořil David O. Russell. (IlMagnifico)