Já asi opravdu jen tak Jennifer Lawrence na chuť nepřijdu,protože podle mě je hodně přehodnocená a i někdy přehrává,ale zde byla docela snesitelná.Příběh o tom jak máma od dětí má sen a za ním si jde stojí za zhlédnutí pokud myslíte,že nic nemá cenu,ale kdyby to hrál někdo jiný tak by to pro mě bylo lepší :-).Už snad tradičně s ní tady hraje Bradley Cooper..:-) No za mě tedy celkově 65 % a tři hvězdy.(13.5.2016)

Nebýt té jedné oscarové nominace, filmu bych se vyhnul velkým obloukem, protože téma filmu mě absolutně nezaujalo. Nicméně, Joy mě docela mile překvapila. Čekal jsem totální nudu, ale ta se nakonec ani moc nekonala. A to z jednoho prostého důvodu jménem Jennifer Lawrence. Předesílám, že se nepovažuju za jejího fanouška, ovšem byla to právě ona, kdo mě nejvíc zaujal. Hlavní hrdince podobné „Mařenky“ ve mně vzbuzují vše, jen ne sympatie, ovšem v podání výše zmiňované herečky jsem se přistihl, že jí chvílemi nepokrytě fandím, čehož bych se před projekcí nenadál. Zvláště její rodina byla „nádherně“ na zabití. A sem tam se objevila i nějaká ta vydařenější scéna či pasáž (příjemně kýčovité Something Stupid, otcův svatební proslov, šílená soap opera, rozhovor v hotelovém pokoji atd.). Ale nejvíc komické mi přišlo ostříhání vlasů a z ní plynoucí představa nového člověka (jestli mě na ženách něco nikdy nepřestane bavit, je to přesně tenhle faktor). Celkově vzato nic strhujícího ale díky hlavní představitelce to bude lepší průměr.(13.7.2016)

Překvapivě osobité a zábavně zpracované s obrovskou porcí Jennifeřina charismatu, která je skvělá herečka. Byť jsem netušil do čeho se pouštím a o čem to celé vlastně je, tak mě to náramně bavilo. Překvapení, že se jedná o vynalezkyni mopu a po čase dalších domácích vychytávek, bylo v mém případě, jako neznalce obsahu na místě. Je pravda, že ta strastiplná cesta za úspěchem mohla být hlubší a detailnější. V rámci na mě působícího odlehčeného přístupu, to ale plně kaceptuju a prostě nemůžu říct, že bych se nebavil, ba naopak.(15.1.2016)

• Pepinec

Bude se kritizovat a bude se kritizovat hodně, protože dvouhodinový životopis o smetáku by utahal i hadr na podlahu. David O. Russell točí od Terapie láskou pořád dokolečka jeden film s těmi samými herci, akorát to teda zatím vždycky aspoň přejmenuje. Supr. Takhle to dopadá, když se nějaký Američan po obdržení plešouna doslovně drží radou "jen tak dál, hochu." Nechci ani vidět nominace na letošní Oscary, oni mi stačí už výsledky Glóbů... Během roku vidím v kině tolik strhujících hereckých výkonů od tolika vynikajících hereček, a pak se nakonec tleská chladnému výkonu Lawrencové, kterou tady přehrálo i to koště. Vypadá to vypadá, že nám vzniká nové motto Hollywoodu: "Když film nemá nic, dej mu aspoň Oscara."(13.1.2016)

• lopata555

Nech rozmýšľam nad týmto filmom ako len chcem, stále mi z toho vychádza iba kopa patosu. Nie žeby sa hviezdy filmového plátna nesnažili ale bohužiaľ. Toto by nezachránili ani tie najväčšie esá. Po prvej polovici filmu som dokonca zvažoval, že to stopnem. Lenže moja zvedavosť ako to dopadne z mopom na podlahu zvíťazila a dočkala sa aj mierneho pozdvihnutia deja. Toto bude určite ďalšia oscarová ochutnávka ... vsadím svoje ponožky(30.12.2015)

• - Melissa Rivers si ve filmu zahrála svou vlastní matku Joan Rivers, která zemřela na podzim 2014. S tímto nápadem přišel sám režisér filmu David O. Russell. (Patw)

• - V době, kdy Joy (Jennifer Lawrence) vynalezla svůj zázračný mop, nevychovávala pouze dvě malé děti, ale tři. (IlMagnifico)

• - Taxi, které zastaví na hřbitově po pohřbu, má na sobě napsáno telefonní číslo s kódem oblasti 631. Ten však nebyl používán až do roku 1999. Film se odehrává o 9 let dříve. (hansel97)