poster

Prázdniny v Provence

 • Slovensko

  Prázdniny v Provence

Komedie

Česko / Francie, 2016, 85 min

Externí recenze k filmu (7)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) **

  "Film se prezentuje jako žánrově čistší podívaná, na dějově nevypočitatelný, bujarý trip v duchu Zahulíme, uvidíme se ovšem nevydává jen trojice mladých hrdinů, ale jakoby i samotní tvůrci. Rezignace na souvislý příběh prozrazuje, že předkládané výjevy vznikly na základě turistických zážitků…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) *

  "Film, kterému chybí děj, humor a smysl. Ze začátku se ještě dá doufat, že se někam vyvine, vyrojí se zápletka, zábava se rozjede, ale bohužel. Naopak dochází k urychleným a násilně vypointovaným závěrům, které jsou spíše laciné (například že se náhodou všichni dokonale spárují). Vývoj děje a konec…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *

  "Při vzniku Prázdnin v Provence se muselo dít něco hrozně dramatického a smutného a moc by mě zajímalo, co to bylo. Byla omylem zničena polovina natočeného materiálu? Bylo najednou nutno udělat premiéru o půl roku dříve, než bylo plánováno? Byli všichni při natáčení zhulení a opilí krásou Francie?…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Adam Pavlík)

  "Je až zarážajúce, ako dokáže Michálkove filmy ovplyvniť scenárista. Daniel Miňovský, ktorý sa zatiaľ uviedol nie práve úspešnou rozprávkou Řachanda, nám tentokrát dokonale predviedol, ako to vyzerať nemá. Obávam sa, že nápad mu vnukol film Strach a hnus v Las Vegas, lebo Prázdniny v Provence sa…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Zejména v té poslední třetině se ukazuje, jak moc vykolejené Prázdniny v Provence jsou a jak moc jim chybí jakákoli koncepce, přičemž čím víc zápletek se do filmu cpe, tím je výsledek otravnější a méně zábavný, protože až moc upozorňuje na to, jak moc o ničem vlastně je, a navíc se postupem času…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) *

  "Každá scéna Prázdnin z Provence trvá tak o polovinu déle, než by bylo potřeba, a stopáž 95 minut rozhodně neodsýpá. Potenciál přitom v námětu zřejmě byl a často si budete říkat, že teď už by se mohlo stát něco zajímavého. Většina situací ale jednoduše vyšumí do ztracena a nikam nevedoucí dialogy to…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Nedějový film, který nedává žádný smysl, to jsou Prázdniny v Provence. Možná kromě smysluplné touhy vytahat z diváckých peněženek peníze za vstupenky, jinak je evidentní, že se štáb během natáčení jen dobře bavil příjemnou dovolenou v krásné Provence a občas pustil kameru. Jiný důvod vzniku filmu…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace