poster

Přátelé (TV film)

Drama

Československo, 1986, 72 min

Režie:

Jaroslav Dudek

Předloha:

Hans Herlin (kniha)

Scénář:

Jaroslav Dietl

Scénografie:

Josef Diviš

Kostýmy:

Jarmila Konečná
(další profese)
 • Marthos
  ***

  Drsný příběh na pozadí válečných událostí s dietlovským scénářem a kvalitním hereckým obsazením, kterému vedle vynikajícího Ladislava Mrkvičky překvapivě kraluje teprve devatenáctiletá Mahulena Bočanová v hlavní ženské dvojroli. Tradičně nezvládnuté jsou jen dobové reálie, které mají podléhat konci šedesátých let (1969), ale ve skutečnosti podléhají spíš soudobé vizáži. Škoda, celkový dojem by byl nepochybně lepší.(2.7.2016)

 • Marze
  **

  Divadelní komorní drama o dvou hercích.(8.11.2018)

 • argenson
  ***

  Téma super, ale v realizaci se to trochu ztratilo. Malinko bordel v retrospektivách, tragická výprava, ale průměrné výkony v hlavních rolích vyrovnávají štěky mých oblíbených dam Jirásková, Štěpánková.(22.6.2018)

 • LadyPupu
  **

  Pár silnějších momentů sráží dolů celková televizní upatlanost a nevyvážené herecké výkony. Nemůžu si pomoct, ale Bočanová mě herecky nepřesvědčila.(24.12.2016)

 • Radek99
  ***

  Vizuálně nepříliš podařené po/válečné televizní drama...škoda že to celé nebylo černobílé, jako ta expresivně působící intermezza...pak by byl výsledný dojem o řád vyšší...(8.11.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace