The Kissing Bandit

Komedie / Muzikál / Western

USA, 1948, 100 min

Bezkonkurenčně za pět, tohle je přesně typ filmů, jaké můžu. V případě László Benedeka slušný režisérský debut jako z pohádky. Líbající Bandita vlastně je pohádkou, které je možné vytknout snad jedině to, že Frank si poprvé zazpívá až po víc než půl hodině. Kathryn Grayson - jeho osudové ženě, to zatraceně, čertovsky moc sluší, a to i přesto, že její zpěv a la Zemanova Zpěvanka zrovna nemusím. Se Sinatrou se sešla už ve filmech Anchors Aweigh, Till the Clouds Roll by a It Happened in Brooklyn (první a třetí jmenovaný jsou rovněž z produkce MGM). Na imdb asi přišli o rozum, hodnocení 4,7 je trochu mimo… Asi se nelíbily texty písní nebo něčí zpěv. Sinatrův sotva! ____ „Didn't you ever hear about him doing something else?_ Yes, I heard he had a little sideline._ Mm. Mm-hm._ You mean, the little sideline was being a bandit?_ No, the little sideline was being an innkeeper.“____ „Women always say no, as I remember._ - Well, maybe sometimes they mean it._ They always want to say yes. But when they are little girls their mothers tell them:"Don't make it easy. Make it tough.“_____ Podobný film také z prostředí mexické Kalifornie, volnomyšlenkářských mužů a krásných žen je snímek Victora Fleminga Tortilla Flat.(1.10.2009)

SHE SHOULDN'T BE ALONE WITH A MAN LIKE HIM. BUT IT'S NOT OUR BUSINESS. COME ON. THIS IS MY BUSINESS. THAT WILL TEACH YOU TO STAY AWAY FROM MY GIRL!!! Pan Sinatra v krásné muzikálové komedii, kde guvernérova dcera Teresa ukradla nejen jeho srdce, ale i to mé. Smutná a naivní, tak jako já. Chico skvěle sekundoval a generál Torro, tak to byla postavička jak ze Švejka. Paráda.(2.8.2017)

Roztopašná komédia s pesničkami, veľmi vhodne vybratými protagonistami ( vyzdvihol by som živelného Chica v podaní J. Carrol Naish-a ) a dokonca tanečnou kreáciou v španielskom rytme je príjemnou zábavou. Príbeh je prostý ako sa len dá, ale je natočený svižne a dokáže pobaviť. Druhý komentár.(19.3.2013)