Zlatá mládež (TV pořad)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2015, 11x45 min

Dušan Mulíček
  • Brtniik

Přiznávám, nechal jsem se zlákat masivní reklamou na ČT, jako bych nevěděl, že to co ji potřebuje, obvykle není nic moc (proto ta reklama) a také jsem chtěl prověřit konstatování od xxmartinxx: „ale zároveň je to zvráceně zábavné“. Zarazil mne již výběr protagonistů. Toto, že je zlatá mládež? Mis Vietnam? Tři auta v domácnosti? A co má být? Přijde na to jaká auta. Je-li mezi nimi Bentley Mulsanne, takovou rodinu by bylo možné považovat za blahobytnou, protože několik vozidel v domácnosti se již dávno stalo nutností a to paradoxně na venkově či v satelitech, kde nefunguje MHD. Angažovat hocha, který je dle mluvy, způsobů a vizáže evidentně nestandardně orientovaný mi připadá poněkud prvoplánové. Holky připustily, že chodí na brigády. Pochybuji, že by rodiče na apanáži škudlili, tedy, že by vyhledávali kontakt s plebsem za účelem socializace? Pravděpodobněji to s tou Zlatou mládeží nebude tak horké. Zajímalo by mne, jak vypadá smlouva, na základě které byli všichni angažováni, protože to vypadá, že mají možnost diskutovat o tom, zda tu kterou práci hodlají podstoupit čili nic. Zde mne napadlo báječné řešení kterak vymítit zbojnictvo napříč věky. Jen si to představte: na chudáka formana nastoupí Babinský či Grassl se svými požadavky. Po diskusi, kdy lapka neochvějně trvá na svém forman zavřeští: „mne už to nebaví, dejte mi pokoj“, práskne bičem a vzdaluje se od zkoprnělého, odraného a notně vyhládlého lapky... Tak humanita zvítězila nad všelikým zlořádem. V tomto díle se stejný postup testuje před zraky diváků. Měl jsem možnost opakovaně navštěvovat masnu i kafilerní provozy (diametrální rozdíl mezi nimi není) a mám zato, že kdokoli necvičený by měl problémy. Uvrhnout zhýčkané měšťáky do tohoto prostředí je hra na jistotu nehodná jakéhokoli režizéra. Nebudu to dál pitvat, ale žeby toto byl ten správný pořad pro menšiny kvůli kterému je ČT povinně dotovaná námi všemi diváky ba dokonce i nediváky? Kladu si otázku, co to do televisních tvůrců vjelo, že spáchali tuto perlu? Nevjelo – vzpomněl jsem bombastických předělů ze kterých je víc než jisté, že pořad je překoupený. Tuto praktiku, která dokládá impotenci TV tvůrců, nechápu, ale divák zkonzumuje cokoli a o to jde. V pořadu jsem si nevšiml něčeho zábavného, leda opravdu zvráceně zábavného. Seberete-li sílu sledovat další díly – jak je libo, ale beze mne.(19.11.2015)

• lubospoti

Už to tu někdo psal.. Tohle není pravá zlatá mládež, tohle jsou jedinci, kteří by rádi do této kategorie patřili, ale nemají na to. Pečlivě vybrané figurky nasazené do prostředí, které co nejvíce kontrastuje s tím jejich "přirozeným". Zajímavý nápad to určitě je. Tedy alespoň v tom smyslu, že se určitě najde dost diváků, kteří se rádi podívají na pár exotů, kteří v životě nedělali rukama, jak kupříkladu kydají hnůj. Zpracování je ale takové rozpačité, troufnu si tvrdit, že takové česky bulvární. Asi tak něco jako Výměna manželek..(26.11.2015)

Je dobře, že se něco takovýho ukáže na veřejnosti, i když jsou to extrémy. Každopádně všichni z těch "protagonistů" by potřebovali totálně naliskat! Nejen tupý a povrchní krávy, ale hlavně ten buzík a ultrahomouš, kterej má pocit, že je Bohem a sežral Šalamounovo hovno. Nicméně tupost těch lidí by neměla snížit hodnocení tohoto dokumentu.(18.11.2015)

• Djoker

Dobrý no, až na to, že nejde o zlatou mládež. Ta skutečná se totiž nikde nepotřebuje producírovat v televizi, aby časem měla kšefty, viz. zdejší obsazení: herec/dabér, zpěvák/moderátor, modelka/miss, od pohledu sice kurvička, ale nucená brigádničit (u zlaté mládeže něco nemyslitelného) a prominentní synáček/student, který by rád do politiky. Poslední je jako jediný alespoň blízko škatulce, ale už ta potřeba se vzdělávat a mít v budoucnosti "práci", ho do ní prostě nepustí. Topolánkův syn by byl ideálním zástupcem. Pseudostudium minimálně do 30, kurvičky, podnikatelské večírky, fet, rychlý a hlavně drahý káry a po čase klasická česká trafika od tatíka. Tady jen sledujeme mladé lidi, kteří nechtějí makat rukama (opravdu novinka) a zároveň jsou schopní utrácet velké sumy za párty, oblečení a elektroniku, což je zmíněno hned v úvodu, aby se na ně průměrná vidle, která je ráda, že je ráda, mohla od první minuty pořádně nasrat. Jako protipól tady budou další vidle, které jsou ochotny celý život čichat hovna (v dalších dílech budou samozřejmě trpět jinak) a je to podle nich "úplně normální". ČT zase jednou objevila Ameriku.(19.11.2015)

• DAPDO

Po dnešním díle o Chánovu, z kterýho vylezou kofoly, na který všichni platíme daně jako největší chudáčci, který nikdo nezaměstná a jsou strašně diskriminovaní, nemůžu dát nic jinýho než odpad. A zkurvený mediální mrdky z ČT, který uměj bravurně tyhle černý svině chránit ( to ale všechny tv ) a lhát lidem o tom, jak to skutečně chodí, vy si vyližte prdel a nastěhujte si ty chudáčky domů. Lidi, kurva, proberte se a nevěřte takovejmhle sračkám, pojďme s tím něco udělat, nebo nás ta černá mršina za chvilku sežere !!! A ta pětice pičusů alias hlavních hrdinů, je mi na blití... Narval bych je do Mischelinky tahat pneumatiky, hajzly rozmazlený !!!(25.11.2015)