Zlatá mládež (TV pořad)

(festivalový název)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2015, 11x45 min

Dušan Mulíček

Je dobře, že se něco takovýho ukáže na veřejnosti, i když jsou to extrémy. Každopádně všichni z těch "protagonistů" by potřebovali totálně naliskat! Nejen tupý a povrchní krávy, ale hlavně ten buzík a ultrahomouš, kterej má pocit, že je Bohem a sežral Šalamounovo hovno. Nicméně tupost těch lidí by neměla snížit hodnocení tohoto dokumentu.(18.11.2015)

Oceňuji, že jde o původní - český/ moravský/ brněnský (sic!) formát. To je v žánru reality shows velice zřídka vídaný, až nevídaný jev. (Autorům bych v této souvislosti přál, aby se jim podařilo prodat nějaké licence. Simon Cowell by si s tím jistě uměl poradit, být to jeho vynález.) Celý ten nápad je navíc velice zajímavý. Slabší je podle mě u první řady casting - hlavní aktéři jsou do jednoho (ke škodě věci) "příliš" oduševnělí. A myslím si, že za to vděčí svému poměrně prostému původu. Uvítal bych, kdyby alespoň z jednoho z nich byly cítit prachy a arogance zaviněná typicky mizernou výchovou a mimořádným sociálním statusem na kilometry daleko. Mám za to, že neúčast někoho takového padá na vrub obavě České televize z přílišné bulvarizace. Stejná obava se pravděpodobně podepsala i na opatrné dramaturgii. (příklad- Renato nechce vyvrhovat hovězí žaludky, tak to zkrátka nedělá...) Celkové vyznění podobného pořadu produkovaného některou z komerčních TV stanic by bylo nepochybně o poznání pikantnější.(25.11.2015)

• Big Bear

Dlouho jsem přemýšlel, kde že jsem ten orlí nos i výrazný projev gesty Jiřího Kocmana viděl. A pak mi cvaklo - film Hany. No nevím, kde tuhle bandu blbečků pochytali, nebo zda byl na blbečky nějaký konkurz, ale jestli tohle je ,,zlatá mládež'' tak no nazdar... Netvrdím, že jsem se nebavil zejména u případu Renato. Jinak je to ale hodně laciný formát, kdy vymazlence hodí do břečky všedních dní a těch nejhorších profesí, které ani ,,normální'' člověk v některých případech nedá. Jeden kravskej žaludek, na víc to necením. * -------- 3.7.2018 : Jelikož ,,dvojka'' tu nemá samostatnou stránku, tak dopisuji sem. Možná někomu sedl fakt, že se ČT a také EU plácly přes kapsu (ano platilo se to částečně z nějakého fondu EU - pročpak asi? :-) a tak partička zažívala advenčr v opravdu exotických destinacích, ale mně tedy ne. Z původní skupinky pacošů zůstal jen Renáto a zbytek byl obměněn takovými perzónami jako třeba individuem, které si říká Majkjepán jenž měl na YTB než mu jako kriminálníkovi blokli účet zástupy pubescentních obdivovatelů a potencionálních dráždičů městské v Praze. Scénka z Afriky, kde mamča má 5 dětí a pláče, že je neuživí, páč taťka (prý) umřel, mně nedojmula, ale načtvala a nedojmuly mně ani ty další. Ne nejsem cynik. Je mi líto lidí co se narodili na blbé straně světa... Ale tak to prostě je. Nechápu proč má někdo v Africe, kde se neuživímít 5 dětí, když je nemám ani já u nás protože si umím spočítat, že by to finančně bylo hardcore, pokud bych jim měl zajistit určitý standard života z hlediska potřeb, kroužků, vzdělání... A o tom to je. Oni takhle nezvažují. Víc dětí, větší jistota na stáří... Populace tam roste neuvěřitelně... Neuživí se, ale jsou tu humanitární potravinové pomoci, takže populační exploze pokračuje... Proto sem teď jede do Evropy celá Afrika na nafukovačkách nebo se nechá nakládat na lodi nevládních ziskovek. Neuživí se a navíc je živí sen o životě bez práce v bohaté Evropě... Proč o tom píšu? Protože jistě nebylo náhodné zrovna v dnešní době to závěrečné kázáníčko na konci druhé řady o tom jak bychom měli být vnímavější k Africe atd... Ne, nebudu. Podpořím projekty tam, ale tady je nechci. A dost mně štve, že musím ČT plati na takovéhle projekty, točené na něčí zadání, protože tady jde o záměr o čemž už jsem přesvědčen... I blbost má sve meze a ty byly mnohonásobně překročeny. Měním z jedé hvězdičky na propagandistický - ODPAD !!!(18.11.2015)

• Nail

No tak to je zase pecka tohle. Byl jsem jen zvědavé co to bude zač a musim přiznat, že na další díl se už fakt koukat nebudu. Učinkující - jedna přiblblá bárbína, poslanecké synáček, buzerant co by potřeboval přeběhnout po jeho hnusným "fejsu", aby jsme byli trocha korektní tak tam nesmí chybět jedna míšenka a konečně Jiří, které mi připadal jediné trocha vpoho. Žrát stejky to je něco, ale vidět to co tomu předchází, už ne. Fakt zlatá mládež...příště si radši pustim Zlatou mládež od Telexu. PS: viděl jsem i díl č.2 a rozhodně hodnocení měnit nebudu.(28.11.2015)

Vysoké hodnocení dávám proto, že jsme se u toho s přítelem dost škodolibě bavili, ač je pravda, že ve třetím a čtvrtém díle už jsem měla na rozmazlenou trojici skoro alergii. Být štábem, promlouvala bych jim do duše častěji a klidně i drsněji. Ostatně jsem čekala, že jejich přístup "fuj, to se mi nelíbí, ani na to nesáhnu" jim omlátí o čumák i reální zaměstnanci a že mají ve smlouvě, že nemůžou jen tak říct, že něco dělat nebudou. Očividně ne. Poslední díl byl zvolen dobře, všichni jakž takž něco dělali a díky prostředí to mělo takovou melancholickou náladu, hodící se i pro závěr seriálu.(16.1.2016)