Živá řeka (festivalový název)

Tajomné Karpaty - Živá rieka

Živá rieka

The Living River

Dokumentární

Slovensko, 2017, 52 min

Erik Baláž

Erik Baláž

Miloslav Kráľ (vyp.)

Výborná práca tvorcov. Kameraman je výborným lovcom rysov, vlkov, medveďov a vydier, a tak je film plný jedinečných záberov. Pre mňa je víťazom vodnár a jeho podvodné hľadanie riečneho hmyzu, takéto zábery boli fakt unikátne. Na druhom mieste je zaujímavosť, ako v prudko tečúcej bystrine voda zamŕza zospodu. –––– Na konci svojej cesty sa Belá vlieva do Váhu. Vody oboch riek sa spoja a spoločne poputujú do krajiny, ktorú obývame, my, ľudia. Tu sa slobodná cesta vody končí. ... Rieka Belá ale naďalej ostáva nespútaná.(1.9.2017)

Erik Baláž ani v treťom diely zo série Tajomné Karpaty nesklamal. "Živá rieka" Belá - jedna z posledných divokých riek strednej Európy poskytuje útočisko množstvu živočíchov, ponad i pod svojou hladinou. Človek až neverí, aké napínavé môžu byť scény zo života drobného vodného hmyzu, vtákov, alebo rýb. Baláž ich dopĺňa fascinujúcimi zábermi vydier, medveďov, vlkov, či rysov. Dokument o kráse skutočnej slovenskej divočiny, ktorú si musíme chrániť a nepripustiť jej ohrozenie. Veľmi pekný dokument, ktorý stojí za to vidieť!(1.9.2017)

Úchvatná podívaná na nádhernou řeku v průběhu ročních období. Na řeku klidnou a romantickou, ale i dravou a ničící. A na život v ní a kolem ní. Opravdu krásné záběry.(14.1.2018)

Výborná kamera,pútavo natočený dokument a krásnej slovenskej rieke(27.1.2018)