Divoká zahrada

Irsko, 2015, 102 min

K přírodě mám blízko, i když určitě ne tolik, jak bych chtěl. A tak se mi tenhle snímek, který je vlastně romancí, líbil. Líbil se mi proto, že je zde důraz právě na to splynutí s přírodou a že ti, co si jí váží, jsou vlastně těmi lepšími. Asi tak sám vnímám svět, i když samotná romance nebyla ničím extra.(28.2.2017)

• kocik1

Mary chce vrátit zahradám jejich divokost, ale právě divokost je to, co tomuhle filmu až bolestně chybí. Všechno je malebné, čisté, sluníčkové. Snad akorát až na toho Christiana, který ji prostě nemá vůbec rád a na tom, co je pro mi důležité, mu ani trochu nezáleží. Tohle je u mě fantasy, film, inspirovaný skutečným životem si představuju jinak. Alespoń trochu divoce, jako Maryiny zahrady. 50%(16.11.2016)

Mary Reynoldsová zasazuje své návrhy zahrad do krajiny jako by tam odnepaměti patřily a dokonale splynuly a zapadly do svého okolí. Její zahrady jsou přímo magické. Bude to i jejími kořeny. Irové jsou zvláštní lidé, myšleno v dobrém. Člověk v nich najde klid a energii tolik potřebnou pro další náročný den. Za zachování divoké přírody se musí bojovat, proto ji v takovém boji fandím, jen kdyby bylo takových lidí více. Z filmu bylo cítít, že musí být velmi citlivý a pokorný člověk dobře si uvědomující vlastní kořeny a to je moc dobře. Tenhle film mě překvapil.(30.9.2016)

Irská divoženka Mary Reynoldsová, kterou hraje herečka Emma Greenwell, podobná trošku Reese Whiterspoon, je sice tichá a skromná, ale za to se na její příběh hrozně hezky kouká. Tento příběh má totiž v sobě takovou tu nesmírně pozitivní náladu, krásnou irskou krajinu a poselství člověka, který se snaží dělat něco pro naší planetu, a to já vždycky rád ocením.(3.10.2016)

• markotter

Příběh má takovou zvláštní příjemnou mystickou atmosféru, Irsko je krásné, hlavní hrdinka sympatická, ale je plný takových sluníčkářů a pohodářů, kteří vše vyřeší a pořád se u toho jenom smějí. Záporné charaktery jsou jen jakési karikatury (hlavní pořadatel soutěže), zahradní designérka (a ta se nakonec taky stane kladnou hrdinkou), takže se z toho sluníčkového pocitu člověk jen tak nevyhrabe. A milostná linka? ta nefungovala vůbec.(23.10.2016)