Komédia o nevšednej dvojici pekných dôstojníčiek Armády spásy Jozefíny a Izoldy, ktoré sú nasadené do prvej veľkej akcie. Majú riadiť berlínsky útulok pre bezdomovcov. Kontakt týchto naivných dievčat s mužmi tohto prostredia im prinesie kruté poznanie, ale sú odhodlané, napriek ťažkostiam, priniesť týmto ľuďom lásku a materiálny dostatok. Ich život sa zmení, keď spoznajú Tristana, tvrdého obchodníka, ktorý bez zábran vyhadzuje menej schopných zamestnancov na dlažbu. Za peniaze si môže dovoliť všetko, len Jozefínu, bojovníčku Armády spády nie. Tá tvrdo odoláva až do chvíle, keď Tristan zistí, že pre svojich biednych zverencov je možno schopná urobiť všetko. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Bohužiaľ, text distribútora prezrádza takmer všetky dôležité dejové zvraty, ale našťastie v tejto absurdnej čiernej komédii nie je najdôležitejší dej a tak vám odporúčam vychutnať si všetky šťavnaté detaily osobne - od krásnych ale prísnych mníšok cez nekontrolovateľných bezdomovcov až po totálne "ujeté" scény, ktorými je toto milé malé dielko bohato obdarené. ()